Nutrimold Sa Iasi - Miceliu intr-o noua prezentare

Started by vpopa, September 30, 2006, 05:37:10 PM

Previous topic - Next topic

vpopa

De la 1 sept 2006 fabricam miceliu in pungi speciale prevazute cu microfiltre.

mariust1

va rog daca se poate sa imi dati mai multe detalii despre tulpina de pleurotus care poatefi culyivata normal la temperaturi mici. Va multumesc!!

Petru


lucian

Hibridul Pleurotus ostreatus Winter M 2191 fructifica incepand de la 5 pana la 20 grade Celsius, cu un optim intre 10 si 17 grade Celsius. Am atasat fisa tehnica pentru informatii mai detaliate.
Pretul miceliului este de 10 lei/kg (6 lei/litru), tva inclus. Vanzarea se face la bax de 12 kg (echivalent a 20 litri). Pentru livrarea in tara se utilizeaza serviciul de curierat rapid. Nu se livreaza cu plata ramburs!


lucian

De regula exista pe stoc insa este recomandabil ca inainte de a va deplasa catre Iasi pentru al cumpara (pentru cei din apropierea locatiei noastre) sa sunati pentru a va confirma existenta pe stoc a cantitatii dorite. Pentru comanda cu livrare prin curierat trebuie sa sunati in prealabil pentru a stabili detaliile legate de plata si livrare. Numere de telefon pentru contact: fix Romtelecom 0232.233.185 interior 22,  de luni pana vineri, intre orele 8-16 sau mobil (Orange) 0745.826.228. Persoana de contact: d-l ing. V. Popa.


AlinaH

Buna tuturor,

Imi recomanda cineva o spcie de pleurotus winter care sa creasca la temperaturi scazute? Aproximativ 5 grade sau mai putin?

Va multumesc!!!

ady_40aj

Am rugamintea daca produceti miceliul agaricus brasiliensis ? si la ce pret ?

mariust1

Quote from: AlinaH on October 31, 2013, 07:02:32 PM
Buna tuturor,

Imi recomanda cineva o spcie de pleurotus winter care sa creasca la temperaturi scazute? Aproximativ 5 grade sau mai putin?

Va multumesc!!!
tulpina 2191 winter, cauta documentatie despre

titilica

Quote from: vpopa on September 30, 2006, 05:37:10 PM
De la 1 sept 2006 fabricam miceliu in pungi speciale prevazute cu microfiltre.

Buna ziua,

Doresc sa cumpar miceliu Shiitake pentru 50 busteni.
Va rog un sfat privitor la cantitatea necesara, cost.
Multumesc