Gradina lui Mihai

Started by Mihai, March 20, 2009, 08:24:01 PM

Previous topic - Next topic

gentiana

Gasesti pe centura sau chiar la tine in sat parca am vazut la materiale de constructii
Iesi mai ieftin ca la hornbach/obi/brico .etc
La iesirea din corbeaznca sunt niste ateliere care fac chioscuri, unul din ele e al unor brasoveni ,poti incerca si acolo

Rux

Mihai ,imi place  bancuta .Este pe gustul meu .Imi place si   romantismul si declararea lui publica ,fie si ca tip de gradina ! :D

gentiana

Da vezi ca trebuie sa muti si socul lui Pene ca sa ai o locatie romatica
Ce poate intrece in romatism decat o seara de primavara tarzie sau inceput de vara cand te imbeti de parfumul teilor si sezi la umbra unui soc (cica alunga duhurile rele si deochiul)

Rux

Gentiana ,asta cu soclul lui  Pene mi-a scapat ! Dar nu le pot pricepe pe toate ,nu ?

gentiana

socul nu soclu(socul,copacelul care face niste flori alb-galbui super parfumate din care se face socata,un soi de limonata din flori de soc)
socul are un trunchi contorsionat,ajunge la dimensiuni impresionante si in lungime si in latime,deci poate acoperi o zona de conversatie cu 2 banci( daca conversatia ajunge la ceva mai intim,e si mai folositor)  ;):D

Rux

Pai vezi ,de aia nu pricepeam eu ... socul ,asa ,aha ...
Pai da ,ai dreptate !

gentiana

pai SOC scrisesem din prima

Mihai

Zburdati pe aici prin gradina mai ceva ca fluturii................

Rux

Pai am inteles si eu . Dar nu din prima.  :D
Ce vrei ,noi astia babalici,nu mai vedem bine si nici nu mai intelegem  clar ce si cum .
Iar eu sint ,prin definitie ,o repezita .
Parca-mi pare rau ,totusi ,ca Pene nu are un soclu ...

Rux

Ca albinutele ,Ariciule ,nu vezi ce tarziu este si noi lucram de zor?

Mihai

Daca imi da Pene socul ii fac un soclu... :D

gentiana

Pai la cate gropi sunt in zona noastra si prin Otopeni,isi gaseste ea repete soclu
Rux,o vezi tu pe Pene pe post de statuie?
Ar roade soclu si ar lua-o la goana dupa niscai copacei si seminete
Ca sa nu mai vb ca oricat ar iubi Pene animalurile,nu cred ca ar suporta sa fie suport si loc de gainatat al porumbeilor ;)
Ariciule dupa ce iti animam gradina sa-i alungam aerul de tristete si pustiu,mai comentezi?(ai lasat-o in paraginire luni de zile)
Iti da.........un pui sa-l cresti si sa-l educi
Stii cat a investit in educatia socului? ;D

Rux

Pai nu pentru statuie! Pentru statie cind aterizeaza la Mihai in curte ,calatorind pe maturoi.

Mai si eu am soc in curte dar daca nu l-am descantat nu-i prea de soi. Adica nici nu apuc sa ma gandesc la socata ca florile fie au trecut  fie sint manate ,ma rog ceva nedemn de luat in sema . O sa-l examinez mai bine la primavara .
Si Ariciule  fa soclul ala ,ca statie pentru maturoi si Pene iti sa sigur socul.

gentiana

Ariciule da fuga si invata sa faci fluiere din lemn de soc,e afacerea viitorului
Eu ma gandesc cum sa-l ademenesc pe Pan

Rux

Hello ,
M-am tot gandit daca sa folosesc "omul cu ciocanul " pentru prima data .
Si am deci ca da.Deci :

     "Iar eu sint ,prin definitie ,o repezita . +ham"
In felul asta simplu ,Gradina Ariciului  devine din ce in ce mai "romantica" .

penelopa

Pentru colţul "romantic" al grădinii lui Mihai am păstrat un pui de soc. Soclul lipseşte că statuia e gata: >:D
http://penelopa.sunphoto.ro/alte_chestii/23927125

myosotis

 +apl  Pene..... no coment  :D :D :D
Zbor usor si vreme frumoasa  :D

Mihai



Uite ,ti-am pregatit si zona unde sa aterizezi ;)

penelopa

... mai spre primăvară, aşa, să se topească zăpada că, cine ştie ce se ascunde sub ea  >:D .... şi la o aterizare forţată ... ;D :D

Rux

Mihai ,la tine acolo este o atmosfera de poveste .
In gradina ,totul creste ca voinicul din poveste ,inclusiv teresa si casa ,exista un pitic care ii ureaza lui Pene bun venit ,Pene vine pe maturoi ,iar noi asteptam bagheta fermecata sa -ti faca bancuta aia .

Foarte frumos la tine ! +rsp

vikcelmic

Frumoase lateralele bancii, Mihai, frumoasa si privelistea +rsp

einsteinitza

Iar ne arati o zona frumoasa, si cu zapada asta foarte linistita. +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Ma bucur ca va plac imaginile postate.
Incet ,dar sigur prinde contur ce mi-am imaginat si visat :D

einsteinitza

Asta-i cel mai important, ca visurile tale sa prinda contur. In rest, visurile noastre!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Carina

Zapada am si eu, bancuta am (chiar daca nu-i ca a ta de romantica), am chiar si un soc langa bancuta, nu stiu cum s-a nimerit dar chiar il am. Ce nu am eu si nici n-o sa am e terasa aia mare si lemnul aplicat pe pereti care-mi place la nebunie. Si desigur doar in visele mele sau la pensie voi avea 1600 m de teren. Deci felicitari, ma declar invinsa  :)