Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

N-am nimic cu ministri sunt oameni politici pusi in niste functi pe anumite considerente da daca stai si te uiti aia de sub ei conduc ministerele .Fara suparare da daca ala nu stie ce sa faca isi ia consilieri .Da pe consilieri nu ati vazut cu cit ii platesc cu 10000 de euro .ca de ei fac treaba in locul ministeriabilului . Ministru este la guvern sedinte parlament presedinte asa ca nu el conduce ministerul . Stiu din experienta mea cu D-l Murea .bine omul nu se compara da tot cam asa e si acum .omul era pe problema fiind de specialitate .Da erau multe probleme de la audiente pina la sedinte de protocol plecari afara si pe teren etc nu mai vorbesc probleme financiare . interviuri etc .Asa ca directorii de departamente si de comisii (ca sunt multe ) ei conduc ministerele . Hai ca va facui varza . Un minister e ca un stup pe mai multe nivele si dac nu ai un nivel esti aiurea .Daca nu merge un nivel bubuie restul .
Si daca mai pui consilieri pe pile(si asa e) va dati seama de ghiveci .pacat ca sunt si oameni cu adevarat buni sa stiti in ministere care muncesc sis e dau cu capu de pereti citeodata .Eu nu am lucrat efectiv eram cam in trecere pe la sefu cind traia da imi arata cam ce si cum cind ajungeam prin Bucale
Ca fiei tarina usoara a fost un om mare pentru petrolisti .Da ce sa ii faci politichia asta e .

sicamin

Buna dimineata!
O cafeluta sau un ceai fierbinte ,sa va mai incalziti un pic!
La noi iar a plouat toata noaptea ,iar furtuna nu s-a oprit nici acum.
Sa aveti o zi cat mai placuta!

penelopa

Bună dimineaţa!
Sica, te admir pentru percepţia  pozitivă a "mediului înconjurător"! ;)
Şi la noi a plouat toată noaptea dar de dimineaţă a ieşit soarele  :) ................ şi cafeloaia fierbinte  ::)

Ionela

Buna dimineata! 
Iata-ma-s si eu la cafea.
Ploua la Iasi de ieri dupa amiaza. O ploaie bacoviana ::)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Neata Bacoviana au ba ne-a murat de tot .Am niste buruieni prin dovleti parca nu as fi dat cu ierbicid .Cred ca il bag pe d-l Pipi cu cositoarea prin ei ca nu se tine Giorgica cu mincatu buruienilor si cu ce culeg eu  o sa pun la uscat ca anunta astia iarna mai grea decit anul trecut

penelopa

Nu spuneai tu, Geodezia, să nu ne mai luăm după "ăştia" ?!!  ;D

geodezia

Ma PEne asta este ca in planificare pe termen lung Giorgica prevede vremea da pe termen scurt . trebuie pregatit nutret pentru iarna culcus etc asa ca pe termen lung ne sfatuim dupa miscare astre si ce mai zic cepele matusii puse in geam in noaptea de anul nou cu sare .Da acu paza buna trece primejdia rea .Nu tineti minte anul trecut cind ziceau in primavara ca va fii cea mai secetoasa vara  din ultimi 50 de ani ? de s-au repezit toti si au cumparat aparate de conditionat aer .Asa si acu sa se arunce toti sa cumpere centrale pe gaze Eu iau in considerare doar faptul de atentionare ca pentru centrala pe gaze nu am bani (pentru ea as avea da nu am pentru gazele de le voi consuma la iarna ca te usuca de lei prin ograda )
Fetele ieri ma interesam la Monicuta de niste rosasol si osmocote si mi-a zis ca e bolnava de o saptamina
eu i-am zis insanatosire grabnica .Am vazut ca nu a mai intrat pe forum de ceva timp .Saraca Monica dai cu aspirina cu tuica fiarta cu vin fiert si fa-te bine ca avem nevoie de tine in musuroi

ati

Buna Dimineata Tuturori

Am ajuns acolo ca si la mine sa umplut paharul

Singura sansa a omului 'ULTIMUL SA SATINGA BECUL "

Altfel tot noi vom tine an spate pe nenorocitii handicapati necopliti si necunoscatori de rusine !!!

Ami ppare tare rau dar asa nu se mai poate

Veti vedea numai sa vina toamna si nu am curajul sa vorbesc de iarna
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

D-l Ati nu fii suparat ca in momentul in care nu tu salariu nu tu consum   nu tu taxe nu tu venituri la bugetul de stat o sa sara dinsii pe noi cu slujbe de mii de euro de o sa fim nevoiti sa le refuzam gratios pe motiv de sanatate (nu putem inghitii atitia bani ca facem deranjamente la stomac

vernil

feeling-ul nativ imi zice ca vom trai niste vremuri tare interesante, prin toamna. Foarte interesante. Voi nu aveti feeling-uri ? ;D

geodezia

Simtaminte ciudate avem da eu sper daca nu in toamna in iarna sa vina o zapada geroasa si friguroasa si sa ii scota odata din parlament si din guvern ca nu se mai poate .Sa defileze si ei cu lopata in mina si sa inghete bocna sa aiba si ei simtaminte nu numai noi

ati

Stiiti de ei numai ciuma ne ar putea scapa
Dar banii aceea anghititi de famiiilile lor nu ne va da anapoi nimeni si pe aceea trebuie odata si odata dati anapoi tot noi ??? NU eu an mod sigur ca nu m-am  saturat deja de vorbe si de "Mai rau sa nu fie " si asta este pemtru  binele vitorului si pentru copii nostrii si aberatii din astea .
Daca Nu se face o revolutie serioasa vom disparea ca natie  asta va pot spune cu siguranta .

Numai nu anteleg ca unde dracu se ascunde acum domnul Vadim ??? :)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

geodezia

He he he da ce credeai ca face .Numai gura in campania electorala

Claudya

buna musuroi. :-* :-* :-* salariile scad,timpul este urat afara. :-\ dar sa ne bucuram noi de floriile noastre,daca nu prea infloresc nici floriile atunci sa ne bucuram de frunze ;D ;D

einsteinitza

Si de frunze, ca e frumos la umbra lor, si cu balcoanele verzi.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Ati, atata ura ce se rasfrange asupra lor isi va face efectul.  >:( >:(  Cred in dreptate! Cred ca noi suntem cei ce avem puterea, insa nu stim acest lucru. Nu suntem constienti cat de puternici suntem!

Romania, trezeste-te!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

 Azi am mai auzit de cenzura impusa presei, cica atenteaza la siguranta nationala. E foarte rau ce se intampla. Foarte rau.

stefana

Ati, in Grecia cum este?
Vernil, unde ai citit de cenzura presei? N-as zice ca la noi presa are vreo limitare (sper ca nu de OTV e vorba), iar la posturile TV nici vorba de asa ceva.

penelopa

Nu mai pot eu de cenzura asupra presei!!!  >:( Presa oricum scrie numai despre ce vrea muşchii ei. >:(
Ştefana, de unde vrei să ştie Ati cum e în Grecia că doar nu trăieşte acolo!!!

stefana

Pai, da' fii-su? Unde pleca el nu demult, de era topit tat'su de dorul lui  ;)  ;D?


penelopa

Dacă spui tu  ;) ......... atunci, este! Bună dimineaţa! :)

simonaelena

Hai mai, tu te uiti la televizor?
Uita-te pe geam afara si bucura-te de ziua de azi. Priveste-ti florile si gandeste-te ca viata e fumoasa!
Restul sunt amanunte......

diana

Buna dimineata! Simona, ai dreptate! Ma fortez sa rezist cu bine "valului" ce va veni si ca sa evit disperarea, ma gandesc la oamenii care au fost inundati si si-au pierdut totul! Deci, se poate si mai rau! Acum chiar ca am ajuns in faza in care imi impun sa nu ma gandesc la ziua de maine! Cat ii am pe cei dragi langa mine, ma simt un om bogat!

stefana

Ai dreptate, Simona  :-*. Tre' sa caut sa revad La vita e bella al lui Roberto Benigni.