Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

CLAUDIA

Daca iti mai ramane ceva dupa impozitare... :D
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

Nicol Caloian

Quote from: ozimandias on January 10, 2010, 10:06:57 AM
... Sa vezi nervi si circ atunci cand, meseriasu', care a venit pe linia de tramvai, vrea sa se bage inaintea ta, fix in fata refugiului, dupa ce tu ai stat la rand juma de ora  ;D Bine, inaintea mea nu reuseste niciunul, oricat tupeu ar avea. Dar se minereste sa am in fata un tut, care nu-si da seama ca ala spune "da-te la o parte din calea mea, fraiere" si-l lasa... Atunci sa vezi nervi...  :D

Asa te vreau! Am o oftica pe cei care vin pe linia de tramvai si apoi vor sa intre in fata......   >:(

ozimandias


irina

Buna dimineata tuturor!
o saptamana frumoasa!

Fleurf

Buna dimineata! O saptamana asa cum va doriti va doresc!

gentiana

ozi povesteste de cei de pe linia de tranvai,dar uita sa povesteasca cum e sa strabati intr-un ceas cam 25-30m si sa existe banda de facut la dreapta la stop si sa se buluceasca toti spre dreapta si apoi sa te claxoneze si sa te lumineze si mai ales sa te injure (pt ca vad ca esti femeie si esti singura in masina) sa  te dai la o parte ca trebe sa treaca ei
eu am reusit sa nu iau in seama chestia asta  si sa nu ma dau la o parte si aproape ca mi-au rascait masina (jumate erau pe carosabil .jumate se catarasera pe o alveola de trotuar) si am avut ambitia de a tasni de la stop cand s-a facut verde
la urmatorul stop insa m-au depasit si mi s-au proptit in fatza,pe zebra(din ambitie prosteasca si din tampenie nici macar n-au vazut masina de politie ;sa vezi ce spume faceau aia cand politaiul ne-a tras pe dreapta  pe amandoi si i-a saltat aluia carnetul)
eu ma zgaiesc de 7 ori sa vaz ca e benzina si nu pun altceva in rezervor(recunosc ca am ajuns atat de precauta ca in bucuresti si imprejurimi pun benzina doar din anumite benzinarii; si prin tara am anumite locatii favorite si altele pe care le evit)

ozimandias

Quote from: gentiana on January 11, 2010, 09:42:37 AM
ozi povesteste de cei de pe linia de tranvai,dar uita sa povesteasca cum e sa strabati intr-un ceas cam 25-30m

Nu, nu am uitat, am si spus  :D ca dupa ce stau la coada juma de ora...
Dar asta nu este scuza ca sa mergi pe linia de tramvai. Recunosc, fac multe in trafic  ;D, insa niciodata nu am mers pe linia de tramvai cand era coada ...
Si pentru ca masina mea e zgariata cap-coada pe stanga de un vecin amabil, astept si pe ala de mi-o va vopsi toata  ;D Dar uite, ca pana acum nu s-a ivit.


gentiana

pomenim si d-aia care te lumineaza din spate sa te dai la o parteca asa au chef ei?
ultima aventua a fost cu un maimutoi  de vreo 18-20 de ani cu mamaliga in geam si cu un logan de 1,4 care cand am iesit de la snagov in DN1 a indraznit sa ma semnalizeze desi era la mai bine de 1km in spatele meu
si ma tot luminadesi eram in paralel cu o alta masina si n-aveam unde sa ma duc
mucosu mergea cu 80km/h si pe sosea si prin sate
cand i-am dat talpa buburuzei........nu mi-a mai prins nici umbra pana la poduri cand a deschis geamul sa zica ceva dar i-am aratat lopata(si-o fi zis ca daca mai zice ceva i-o lipesc de parbriz)
lui pene i-am povestit ca sicanata de o maimutza care se tot parcheaza in fata garajului meu,cand se duce la amant pe cealalta strada,m-am pus la pandit si cand a venit la masina i-am zis cateva
maimuta n-a avut bunul simt sa taca si sa isi ceara scuze,ba chiar a fost obraznica,drept care m-am ocupat de coafura ei
ieri maimutza a  venit pe sest in amantalac si si-a parcat iar in poarta noastra de iesire masina
ghinionul ei e ca poarta era deschisa si barbatul meu cica a scapat masina lui in masina ei(e vorba de stalpul dintre usi)
acum chiar daca o repara n-o sa mai aiba masina
a venit politia si  ne-a dat dreptate,noi ieseam din curte cand ea se parca(are amenda,permisul ridicat pt blocarea unei cai de acces si punere in pericol a unei vieti si masina de reparat)
nu m-am bucurat niciodata de raul altuia,dar la atata nesimtire pe cuvant ca o merita
astea-s din "jurnalul unui automobilist in Bucuresti si in Romania" -o epopee in mii de volume

simonaelena

Mama draga, da' agresiva mai esti!  :o

Io's ardeleanca si probabil de aia nu ma agit asa tare, daca vrea unul sa schimbe banda, il las sa intre in fata (numai pe unul, al doilea e deja obraznic si nu are nicio sansa), insa la noi traficul e oleaca mai lejer decat in capitala, da' nu cu mult. Si... la fel ca si Ozi, astept si eu sa gasesc pe ala care sa imi vopseasca masina  ;D

vivi23ro

gentiana iti dau dreptate... al meu nu are asa indrazneala,ie e frica ca se rupe ,,mercedesul,,o ddacie din 1980si ceva

gentiana

Quote from: simonaelena on January 11, 2010, 12:47:12 PM
Mama draga, da' agresiva mai esti!  :o

Io's ardeleanca si probabil de aia nu ma agit asa tare, daca vrea unul sa schimbe banda, il las sa intre in fata (numai pe unul, al doilea e deja obraznic si nu are nicio sansa), insa la noi traficul e oleaca mai lejer decat in capitala, da' nu cu mult. Si... la fel ca si Ozi, astept si eu sa gasesc pe ala care sa imi vopseasca masina  ;D
si io-s ardeleanca
numa ca daca traiesti in bucuresti trebe sa fii in ritm
nu tzine sa fii delicat si politicos ca-ti dau cu tifla si  in lo sa-tzi multumeasca iti zic fraier
io de cand mi-am gasit masina noua ,proaspat cumparata de 2-3 saptamani,facuta zob in fata blocului la maica-mea(desi la maica-mea e o parcare imensa) si nimeni n-a vazut nika,m-am facut scorpie(mi-am reparat masina si nu va spun ce aventuri am avut cu reparatia desi aveam casco total si extrem de scump,dar mi-a crescut asigurarea pt ca nu exista vinovat)
am lasat masina singura 1 ceas

gentiana

Quote from: vivi23ro on January 11, 2010, 01:13:00 PM
gentiana iti dau dreptate... al meu nu are asa indrazneala,ie e frica ca se rupe ,,mercedesul,,o ddacie din 1980si ceva
ma mir
ca in buc cei care au antichitati de astea nu se sfiesc sa intre in tine si dupa aia sa aiba pretentia sa le repari harbu
cum a patit o amica de a mea
ea are un mini one si un taran colectivist(care schimbase tractorul cu dacia ) si ala a intrat in ea si la politie urla ca sa-i repare masina ca ea are bani

vivi23ro

paaai am meu nu e taran  ;D si pina sa o repari etc dureaza , umbli si daca nu are ala bani tot tu o repari....mai multa bataie de cap decit face... morul e bun , doar ca si la noi(moi)caroseria se duce mai repede

penelopa

Genţiana, te susţin!  ;)
dacă nu ne facem noi dreptate, atunci cine????  ;D

ozimandias

Quote from: gentiana on January 11, 2010, 11:41:56 AM
pomenim si d-aia care te lumineaza din spate sa te dai la o parteca asa au chef ei?
Am zis ca ma potoloesc, dar uite, nu pot:
:D
la inceputul carierei mele de soferita, conduceam o dacie cred, ca din primul lot facut la Dacia  :D, din aia cu volanul maaaare ca de raba.
Ei... eu incepatoare, ma umpleam de respect cand ii vedeam pe aia cu masini periculoase dand flash-uri. Ma gandeam: "uite ca maiestrie... cum pot ei invarti de manetica pana la faza lunga si-napoi, asa repede"  :D Am incercat si eu, dar imi lua ceva timp sa invart manetica, asa ca m-am lasat pagubasa. Mult timp. Pana intr-o zi cand, intamplator, din greseala, am tras de manetica (la alta masina, nu la dacia aceea) si am vazut flash  :D


mamaruta

Gentiano, tre' sa te avertizez: si fiu-meu bantuie prin Buc. cu o rabla! E pericol public, bre! Ce a facut maimutoiul ala cu tine...e slab de tot...fiu-meu iese de pe alee,  in strada principala si se infige sa faca stanga, blocand o banda intreaga. Nu asteapta, nu are rabdare...stie ca nimeni nu se pune cu o rabla. Nu stiu daca a luat vreo amenda...probabil ca rabda de foame, dar nu renunta la obiceiurile lui.
Iar cu rabdatul....azi si-a facut ciorba de fasole!
PS. - chiar ai ciufulit-o pe madame?

ozimandias

 :D
Mada.... da' la ce ochi are baiatul tau... i se mai poate trece cu vederea una... alta  :D :D

Buna dimineata!

gabriela jalba

Buna dimineata!!
   Cite minuni povestiti...si cite ar mai fi de povestit!!!
Eu disper;credeam ca iarna chiar o moaie,dar de unde1 A nins mult si iar e totul alb,si iar au scazut temperaturiel...Asta e!! E iarna.
Sa aveti o zi buna!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Quote from: Mada on January 11, 2010, 09:53:23 PM

PS. - chiar ai ciufulit-o pe madame?

Da! Şi avea pletele blonde proaspăt vopsite şi mai dat şi cu fundu' de noroi cu pantalonii ei cei albi.  :D :D


gentiana

Deci ati primit raspunsul prin gura lu Pene!
Teribilism de asta al pustanilor de multe ori se termina nasol(doamne fereste sa doresc cuiva asa ceva,dar pana la urma o patesc)
Am vazut in toamna cand ma intorceam de la severin spre craoiva un accident ,groaznic de altfel
Eu nu-s genul sa ma duc sa ma zgaiesc si sa pun intrebari,dar colegii mei care erau cu mine s-au dus sa vada
Era un accident cu 4 morti si cativa raniti( dacia veche era facut armonica si 2 TIRURI erau in sant(1 din ele rasturnat)
La volanul daciei se pare ca fusese o tipa de vreo 20 si ceva de ani pe care a apucat-osa depaseasca  un tir si a luat-o din plin altu
drumul era drept si cu vizibiliate si vremea era buna
daca tipa era meseriasa,nu se aventura cu gioarsa de masina ,fara putere si cu masina incarcata in depasirea unui tir care mergea cu 90-100km la ora
am stat 2 ore sa ne dea voie sa trecem si toata lumea se interesa si comenta
cert e ca fitele aleia au costat-o pe ea viata,pe barbata-su si pe socrii,cei de pe tirul rasturnat erau ranitzi  ,2 tiruri au fost avariate,unul rau de tot si marfa era facuta varza si 2 coloane de vreo 100 de masini au fost blocate 2 ceasuri
din pacate maimutele si maimutoi nu se gandesc ca nu crapa doar ei,mai omoara sau schilodesc si pe altii
eu vorbesc ca sofer de vreo 15 ani si care n-am nici macar o amenda luata;ar mai fi de adaugat ca nu-s sofer de ala care conduce de Paste si de Craciun in alt cincinal si atunci daca nu ninge
am cam batut "cararile" patriei
mda am codus si eu ca incepatoare o dacie veche(daca stii sa conduci dacie veche stii sa conduci orice masina;faceai muschi invartind de volan la dacie si trebuia s-o gadili sa intre in viteza;nu cred ca erau 2 dacii la care schimbatorul de viteza sa fie la  fel)
eu mi-am luat carnetul pe dacie break,dar pana l-am luat deja mersesem cu 4 dacii
dupa ce mi-am luat carnetul m-a pacalit o amica sa merg cu ea la craiova(era gravida in 7-8 luni si avea un Nissan Patrol(parca) si am plecat(ea a condus pana la iesirea din bucuresti si a zis ca nu se simte bine si sa conduc eu) ,o bomboana de masina ,e drept ca eu am facut vreo 5 ore pana la craiova(dupa ce am depasit pitestiu si am intrat in zona de coline m-am "tarait" literalmente ,dar am ajuns la destinatie tefere(nu mi-a pasat ca m-au claxonat ,ca am mai facut si pauze;nu m-am dat rotunda ca ce mare soferita sunr;aveam carnet de vreo 10 zile)
la intoarcere am venit mai repede(m-am lipit  de un nene si l-am copiat)
e drept ca ajunsa acasa am dormit vreo10-12 ore neintoarsa(se acumulase multa oboseala nervoasa)
e drept ca soselele erau mult mai libere si soferii aveau mult mai mult bun simt
cand eram oprite pe drum ,se oprea lumea si ne intreba daca avem nevoie de ajutor



gentiana

Quote from: simonaelena on January 12, 2010, 09:24:57 AM
Mai, tu ai fost arbitru?
daca era prin preajma nu cred ca ar fi fost arbitru ci probabil o caftea p-aia

ati

Buna Dimineata tuturori
Si pe la voi este asa de nasol timpul  ploua ninge si iar ploua
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

vivi23ro


ati

Vivi cum ai reusit sa scrii dedesubt ca timisoara
eu nu reusesc  oare de ce ??

tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/