Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

buna dimineata! mi-am luat un moment de respiro, ma dor picioarele de cat am umblat prin malluri ... Pentru inceput, doar atat: aici sunt bouga inflorite, sunt ca niste tufe imense, printre copaci infloriti care umbresc masinile .... Au bouga alb, crem, galben auriu, portocaliu, ciclam si rosie ... Nu am vazut in viata mea atatea tufe inflorite ... Si mai au niste copaci infloriti superbi, spre rusinea mea nu stiu cum ii cheama ... Am facut poze ... si am reusit sa prind pe imagine apusul de soare din avion, de la peste 11000 metri ... wow ... un vis, o nebunie .... Sa aveti o zi minunata!

vickylucia

Bună dimineaţa, să aveţi o duminecă plăcută! Mariana, mă bucur că ai ajuns cu bine!  Să aduci cât mai multe amintiri, din Dubay, pt că ne va face plăcere să le privim! :-* :-* :-*

sicamin

Buna dimineata  !
Liana ,multumim de cafea :-*
Vernil ma bucur mult pentru tine,ca poti vedea asemenea frumuseti "pe viu".Sanatate si mult spor la cumparaturi!

Nicol Caloian

Cum inca n-a trecut de 12 si pentru ca mi-am luat un ragaz de la treburi, va spun totusi "Buna dimineata". E o ceata in Bucuresti!!! (sau poate numai pe la mine prin zona, ca-i balta aproape). Sa aveti o duminica linistita!

ozimandias

Buna seara  :D
Se pare ca vin iar ninsorile peste noi...
Am fost la tara. Totul e alb... totul...
Iar copilul meu a tras o bataie in zapada pe cinste  :D

Marmoset

Strasnica iarna avem anul asta, cred ca de 10 ani n-a mai fost asa!
Vernil, ma bucur ca ai ocazia sa vezi locuri deosebite! Distractie placuta, te asteptam cu poze si povesti!

Myrela

Buna....seara :)
aici ploua '' torential'' >:( , maine dimineata ......va fi un polei de toata spaima , la ora cand voi iesii din casa :'( :'(

s-aveti o saptamana suberba!
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

sophia

buna seara! la un pahar de lapte cald,sau vin fiert de ce nu?!si ai mei au stat sambata vreo 2 -3 ore in zapada !
http://light.sunphoto.ro/photos/thumb/10216411_QEIXADSAZ.jpg   iar seara imi spune fiu-meu:mama,azi am avut o zi minunata!m-a uns l-a suflet

sicamin

Buna seara! Plouasi la noi ,dar mai putin. Sper sa nu inghete ca sa facem patinaj :D
Ozi, ce frumoasa zapada aveti? cred ca fiica ta o sa tina minte iarna asta.
Sophia ,nu am reusit sa-ti vad poza . ???


sicamin

Acum am reusit sa vad. Ce bucurie pe copil sa se joace in zapada!  Sigur ca la" uns la suflet " dragul de el,cu ce placere se tavalea in zapada.... :D

sophia

ce as mai vrea sa fiu copil!!!!!!!fara griji! dar multumim Lui Dumnezeu nu cer osanda.suntem sanatosi si noi si copiii ,in rets le facem pe toate. noapte buna .ma retrag

Claudya

`Neata mushuroi. va doresc un inceput de saptamana fara probleme si copiiilor o Vacanta Minunata. :-* :-* :-*

georgette

Buna dimineata ! O cafea fierbinte , o zi cu spor, cu zambetul pe buze si  soare in suflet (ca afara ..mai dureaza  :D ) va doresc si eu! :-*

vivi23ro

daaa da cineva cafeaua? ca eu nu pot merge la bucatarie  fara a mica , acolo incepe sa trinteasca usile si mie  ca unii mai dorm.... asta daca nu ia facaletul sa bata mobila

georgette

Quote from: vivi23ro on February 01, 2010, 09:40:59 AM
daaa da cineva cafeaua? ca eu nu pot merge la bucatarie  fara a mica , acolo incepe sa trinteasca usile si mie  ca unii mai dorm.... asta daca nu ia facaletul sa bata mobila
PAI  daca n-ai stiut sa alegi o mobila cuminte?!  Lasa fata s-o invete disciplina la locul de munca! :D :D :D

vivi23ro

 ;D ;D ;D ;D esti tare... tonica de dimineata...singura problema e sa sti sa te feresti la timp sa nu reuseasca sa joace baseball cu ochelarii si nasul atasat din dotare..

ati

Buna Dimineata
Vedeti ce bea un adevarat gradinar  ;D ;D ;D
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

georgette

Quote from: ati on February 01, 2010, 10:09:38 AM
Buna Dimineata
Vedeti ce bea un adevarat gradinar  ;D ;D ;D
Ati..daca eu beau ce bea un gradinar..nu mai gradinaresc muulta vreme!  ;) :D

ati

draga georgette
nici noi nu ducem an ecces doar cate un paharel cu soda ca sa avem chef de lucru ;)
Eu nu demult am ancercat acest sortiment si sa stiiti  ca este destul de finut
Totul cu masura
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

penelopa

'Neaţa de prânz!  ;D
Păi, Ati, ai dreptate!  Ce e "floarea ursului" pe lângă "puterea ursului" ?!!!  ;)

sicamin

Buna dimineata,cam pe la pranz! Nu am avut net pana acum,ca iar s-au gasit sa lucreze ceva cei la upc,desi ninge asa de frumos....

stefana

Si la Bucuresti ninge extraordinar de frumos, cu niste fulgi ireal de mari  ::)

vickylucia

A început să ningă şi la Iaşi, după ce ieri şi azi a fost o zi plăcută şi caldă.........după atâta ger.Brrrr!

penelopa

Quote from: stefana on February 01, 2010, 03:59:17 PM
Si la Bucuresti ninge extraordinar de frumos, cu niste fulgi ireal de mari  ::) ....... şi fleoşcotiţi.  :D

Eu cred că e ultima "zvâcnire"!  ;)