Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

claude

Quote from: einsteinitza on February 23, 2013, 07:58:15 AM
Claude, te-a doborat febra musculara?

Febra musculara a trecut, a ramas doar durerea de spate  ;D  Asa ca azi fac pauza in gradina, de voie de nevoie, ca am treaba si prin casa, dar de maine iar iau cazmaua  :D

La mine e un vant nenorocit, dar nu e mohorat, mai razbate si cate-o raza de soare anemica printre nori
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

La noi e mohorat, si totul e umed tare. Nu se poate intra deloc, de abia s- a topit zapada si mai si ploua! Oricum, mi- am facut paharele cu seminte, mi- au sosit comenzile de pe la altii....
E bine ca poti intra, eu daca sap acum fac betoane! :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

la mine a plouat toata noaptea sezu az-dimineata nitel vreo 6 ore si acum de pe la 2 incepu sa ploua iar torential .. e jale ... naspa ca nu am reusit sa stropesc pomii

claude

La mine ieri si azi a fost primavara, 18 grade, soare de nu-mi venea sa cred, au si iesit albinutele sa dea o tura. Cam prea cald, totusi, pentru luna februarie, sper sa nu vina Babele cu surprize urate  ::)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

gabi_gabriella

Si la noi a fost la fel , de nici nu mai stii cum sa te imbraci ca sa iesi afara !!

geodezia

de la ora 5 in dimineata asta ninge la mine ca in basme .. e frumos nu pot zice da ma usuca la buzunar zapada asta

gabriela jalba

MIe-mi spui!!!!Asa era ieri la mine. Azi se pare ca va iesi soarele,si cred ca de acum se cam incalzeste. Macar poate n-oi mai da drumul la centrala atit.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

sicamin

La noi inca mai ploua si azi ,asa ca i-mi gasesc de lucru prin casa si fac planuri cu ce voi mai face in gradina ,cand va fi timp frumos. :D

Ionela

Buna dimineata! +hug
La Iasi e soare cu dinti, dar totusi SOARE!!!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

claude

Unde sunteti oameni buni, sunteti inzapeziti sau trageti tare in brazda?  :D

Dupa nenumaratele gropi facute in ultimele zile, care au culminat ieri cu plantarea a 15 pomi, azi am facut pauza, ca eram zdrobita, in sensul ca m-am ocupat de schimparea pamantului la plantele de ghiveci de la iernat. Iar maine merg sa ridic alti 9 pomi, deci poimaine iar e distractie  :D 
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

da de unde tot iei tu pomi ? ia zi-ne sa luam si noi
eu astept de la yurta vreo 4 pomi si alte alea sa ma bucur si eu de pus in gradina
azi sutii un piersic rasarit pe islaz in curtea intreprinderii mic mic de vreo 60 cm si il si aruncai in gradina sigur se prinde cu atita apa
cind ma vazura baietii ca il iau se facura praf ca ei nu l-au vazut
am impresia ca nu l-au cunoscut or fi zis ca cine stie ce soc o fi ca ne-au crescut la soci prin curte e plina curtea de soc (puiuti)
..ca acum daca am ramas putini inspectam tot ce e pe batatura si fiecare cum e vrenic .
.ei au luat un cires de il ochisem eu
asa ca eu le-o facui cu piersicu   =))

claude

Geo, am dat de o pepiniera din Botosani, pretul e ok, 13 lei pomu', acu' sa vad maine ce primesc. e o doamna inginer tare amabila, vezi ca pe site nu apar toti pomii pe care ii are, daca chiar vrei sa cumperi da si telefon ca-ti spune ea ce mai are pe langa ce e afisat pe site
Iote linku':
http://www.pomifructiferibt.ro/contact.html
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

costieanuconstantin

 eu vreau cateva ( 4 ) tufe de salcioara ( Elaeagnus angustifolia L )

rodi

sa ne spui claude cum arata pomii cand iti vin. ;) daca esti multumita de ei sau nu.

geodezia

sunt mai scumpi decit la yurta cei mai ieftini iau avut cimbrudul si molnar 8 ron buc da i-au terminat din toamna acu am comandat la yrta 4 pomi 2 rose 1 clemtita si inca o tufa plus 2 vite de vie  au vreo 6 kile si au zis ca transportul face 24 ron ..acu astept daca face mai mult trimit coletul retur ..  =)) bineinteles ca nu ca abia astept si eu pomii nu mai vorbesc de swan-ul ala alb cu florile mari si de westerlandul ala  catarator ca cica rosa aia orange care o au ei asta este westerlandul asta de il caut de 2 ani ca din ala tufa am luat in toamna

Ionela

Buna dimineata!!! Sa aveti o primarara cu soare si multe, multe flori! +hug
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

sunt ff multumita a iesti soarele asa ca am stropit pomi si am plantat pomii si rosele de la yurta arata ff bine si pomi si rosele si via ..asa ca am avut un cadou frumos facut de mine pentru mine plus ce mi-a dat o prietena adica un Sissy mai aveam unu de la SIca dar mi-a dat si ea unu si hydragena aia cum ii  mai zice .. plus niste bulbisori ..asa ca am fost ff ocupata azi ..dar sunt multumita acum plec la nani ca iar ma sculai cu noaptea in cap

gabriela jalba

Buna dimineata !!! Iar soare cu colti. Numai -4. Si ieri a fost cam tot asa,si n-a reusit pamintul sa se dezghete.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

geodezia

neata buna  incepuse niste stropi de ploaie .acu sezu ...

larisa

Pentru mine e o zi frumoasa ,chiar daca e rece,caci sunt ...ACASA.Restul nu mai conteaza

geodezia

si e de la 13.30 pina luni minivacanta asa ca daca ploua daca nu ploua tot am treaba ca trebuie sa puna rasadurile in paharute

paraschivvvv

La noi nor,dar caldut si bine,fara vant.A venit primavara.

geodezia

La multi ani de ziua Femeii  ca miine e a barbatilor   asa ca hai la  munca ca am liber ..e cam frig nu scot nasu afara din casa pina una alta asa ca voi face treburi de interior adica mut rasadurile

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paunita

La muti ani ! Sa fiti iubite si fericite !  +hug