Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

Ionela

Nu te mai teme atat, OZI!!! Durerea cea mai mare e sa ramai fara dinti... asa ca merita cateva mici chinuri pe scaunul ala! Acum nu mai e la dentist ca in epoca de piatra ;) Slava Domunului ca exista anestezie!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gomez99

eh, da ,da se pare ca n-au aflat toti  8)
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

ozimandias

Da' anestezia cu ce ti-o face? Nu cumva cu un ac?

Radem, glumim, dar il compatimesc pe dentistul la care am ajuns.
;D

Ionela

Daca si ala se cheama ac....  :D :D :D OZI, eu nu mai prea stiu ce e durerea de cand am nascut - acolo am atins maxima! De atunci toate imi par dureri suportabile prin comparatie ;D ;D ;D (Dar ce, eu l-am pus sa se faca dentist??? Cum sa il compatimesti?? Poate e vrun dentist aici si ma ataca cu freza!) 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

ozimandias

Ei, vezi, eu nu am maxima la durere  :D, ca n-am nascut  :D Cand m-am trezit mi-au pus un copil in brate si m-au felicitat ca-i al meu.

Si despre dentist nu ziceam sa-l compatimesti ca e dentist. Ci, ca m-a cunoscut  :D

mamaruta

Hai, mai , ozi, fii barbata! pai, cum m-am dus eu la Timisoara, la doctorul ala din reclama cu-o pasta-de-dinti si mi-a facut ditamai operatia si nu am zis nici pis. ca nu am simtit nimic. Da' la el in cabinet era ca in avion, soro, ma simteam ca imparateasa maselutei, asa se purtau cu manusi cu mine. Si veneam de la un traumatizant experiment pe viu....de la alt doctor. tremuram toata..am plins pe drum...si am tremurat, pana mi-a spus: doamna, o sa vrei sa revii aici, ca e doar o joaca. Si asa a fost. (bine, nu si plata....)
Deci, curaj, cherie! :P
A, acum vad ce a posta Ionela..si mi-am amintit...eram pe holurile spitalului, acum vreo 21 de ani...ma pregateam sa nasc...asa dureri, nu credeam ca exista (bine...nici cei de acolo nu credeau ca exista una care mine care zbiara non-stop, ore intregi)..si mi-am spus ca la dentist, de acum, o sa ma duc ca la teatru..si asa a si fost.

ozimandias

Quote from: Mada on March 03, 2010, 09:49:34 PM
nu am zis nici pis.
Ei... nici eu n-o sa zic, cum as putea, cu gura deschisa. Insa mi-e teama sa nu fac  :D :D :D

Ionela

Voi chiar faceti viata frumoasa!!!

Ozi, stiu eu ca la pacostea dentistilor te-ai referit cand ai zis ca il compatimesti - am fost cinica. Repet, cine l-a pus sa se faca dentist si sa te cunoasca pe tine??? :D :D :D

Mada, asa dureri chiar nu exista!!! Macar tu ai putut sa tipi. Eu de-abia mai puteam sa respir. ::) Brrrrrr ! Fetelor care nu ati terminat planificarea familiala in existenta actuala, ignorati va rog ultimele afirmatii... Sau luati exemplu de la Ozi ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

georgette

Quote from: ozimandias on March 03, 2010, 09:05:25 PM
.......
PS: am glumit in legatura cu dintii. Ii am inca pe toti. Acum... cum o vrea don' doctor...  ;D
Ozi..don' Doctore vrea sigur pe scaunul lui ! :D :D :D ar fi cazul sa  inveti si  varianta asta ..in fond e ceva nou,mai iesi din rutina...ce mai conteaza niste bani acolo,pentru multumirea sufleteasca a amandorura! ;) :D
PS: pacat ca banii ii dai numa tu...ar putea sa  zica si el ca faceti fifty-fifty: o vizita platesti,una ba!

simonaelena

Mai fetelor, sunteti de coma! :D :D :D Ce ma fac eu cu voi?
Ati trecut de la tristetea si inversunarea de la "de ce iubim...." la amintiri de cand am nascut  ;D Ce vor spune bietii barbati despre noi? Io am un exemplar acasa care la cea mai mica durere se manifesta de parca numai el are dureri, cat despre injectii....... nu va povestesc. Daca i-as aminti de vremurile cand a venit fiica-sa pe lume, ar spune ca fabulez, ca nu exista asa ceva. Sunt convinsa ca 80% dintre barbati se manifesta la fel in caz de durere (nu conteaza natura ei, daca exista, a lor e cea mai puternica), insa noi nu avem voie sa ne plangem, oricum asta facem mereu, in conceptia lor.

ozimandias

 :D
Vai Georgette, ce inveti tu o inocenta in ale dentistului ntz, ntz, ntz...

Multumesc pentru ca va pasa. Voi razbi si de aceasta data. Si cand voi avea dintii (toti  :D :D :D) albi si frumosi... atunci sa va tineti.


:-*

mamaruta

Ionelo, soro, pai eu am tipat pana au zis moasele alea (ca doctorul era matol): treci sa nasti, ca nu te mai suportam!
da' si cand l-am vazut pe Octav al meu, am uitat tot! Tot!
Bre, noi asa renastem din propria cenusa...de fiecare data. Stai sa le vezi pe fete cand incep sa abereze....manca-le-ar mama! :-*

ozimandias

Simona, si al meu, si al meu. Insa pana acum nu am avut probleme, sa-l pot observa la medic. Dar cand ne-am vaccinat ... :D Mie-mi era frica. Dar cand l-am vazut pe el gaaaaaalben... Iar sotul meu e un cavaler prin excelenta. Ei... la vaccin a decis: eu primul. Am crezut ca tot ca sa ma protejeze pe mine, sa vada el cat de tare doare... Ei, as, dupa ce a plecat medicul si eu am ramas muta de admiratie pentru gestul lui, mi-a marturisit ca simtea ca daca mai vede o secunda un ac, i se face rau... Si s-a mai spulberat un mit...
:D

ELA

eu, dupa 20 si ceva de ani, nici nu imi mai amintesc exact, stiu ca m-a durut ( nu mai vorbesc ca pe vremea aia nu prea se facea anestezie....mai ales  ca eram studenta, fara bani...)!dar imi amintesc foarte bine clipa in care am vazut-o pe fata cea mare, grasunica sau pe cea mica, cu parul negru si cret...astea sunt lucrurile pe care nu am sa le uit niciodata si care conteaza....

simonaelena

in urma cu cativa ani al meu s-a ranit cu un lant dintr-un grajd. La insistentele mele a mers la asistenta medicala (care ii era si ruda) sa isi faca un antitetanos. Cand a vazut acul-care era cel mai mic ac pe care eu l-am vazut vreodata, a inceput: dar sigur trebuie sa fac injectia? dar acul ala il bagi pe tot? alt ac mai mic nu ai?

Mai vreti exemple? Mai am  :D :D :D

Ionela

 :D :D :D :D :D :D :D :D  
Am zis ca ma culc, dar m-am uitat iar aici si uite ce fac!  :o :o Da, e drept, dupa durerile acelea am vazut o fetisoara speriata ce lumina ca soarele si am capatat amnezie!!!!

De unde ati scos asta ca femeile se plang tot timpul??? Din ce stiu eu, NOI nu avem voie nici sa ne imbolnavim ca n-are cine tine casa - asta e totusi un punct pozitiv, ca bine e sa ramanem sanatoase vesnic! EI sunt ca niste mimoze... daca ii doare ceva se darama casa, lumea si universul infinit in continua expansiune - si asta e un punct pozitiv totusi, caci ne scoate in evidenta calitatile.
Gluma halt, biologie acum: femeile au un prag al sensibilitatii dureroase mult mai ridicat decat barbatii, adica simt durerea mai greu si rezista mai bine la ea. (Poate de asta unii "intelepti" au hotarat ca este bine sa le bata, ca sa simta si ele in sfarsit DUREREA). Mai mult, acesta ar fi motivul pentru care specia a stabilit ca femeia sa nasca puii - conform acestei speculatii un barbat ar muri la nastere DE DURERE.

Asa incat este nedrept sa ii criticam. Sa acceptam ca suntem mai tari si gata. Daca tot ne-am asumat raspunderea, macar sa ne bucuram de avantajele pe care le implica. Este un privilegiu sa fii mama!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

simonaelena

Buna dimineata mamici, si nu numai!

ozimandias

 :D
Buna dimineata, dar suntem off topic  :D :D :D

O zi minunata.
In Bucuresti e cam frig...

simonaelena

De ce Ozi? Salutul nu se incadreaza la "diverse"?
Hai mai bine la o cafea!  :-*

ozimandias

Ba da!!!!
Dar e si topic special de buna dimineata. Aici am spus ... asa... ca fapt divers...  :D
Bai, se pare ca nu a trecut efectul gurii de sampanie de ieri... Si eu am de mers prin oras azi... ::)
Hai la cafea. Una taaaare. Cu lamaie, sau cum se face in astefel de cazuri?
:D

Ionela

Buna dimineataaaaa Musuroi!!  :-*

Cu sare, OZI :D :D :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

ozimandias

 :D :D
Deci vreti sa ma exterminati. Cafea tare cu sare.... inima mea ce-o sa zica?
V-am citit, deci. De-astea-mi sunteti....

:D :D

simonaelena

Ionele mi-a luat-o inainte  :D Asa e, cu sare  ;D

simonaelena

Quote from: ozimandias on March 04, 2010, 09:15:43 AM
:D :D
Deci vreti sa ma exterminati. Cafea tare cu sare.... inima mea ce-o sa zica?
V-am citit, deci. De-astea-mi sunteti....

:D :D
Eiiiii, tu ai spus "cafea tare"! Io am spus "cafea" !