Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

lala

L-am achizitionat, impreuna cu muuuuuuuulte alte frumuseti, de la Rosafruct si acum astept......

stefana

Ooof, cu sistemul asta in care nu poti edita un mesaj, devine imperios necesar sa dai un preview. Ca la viteza poti uita sa inchizi o paranteza ::) cum am patit la mesajul meu anterior (la Comanda Olanda :) )

einsteinitza

A, perfect. Vezi ca umbra la pranz il face putin mai verde, dar oricum bobocul e verde verde, apoi tinde spre un verde galbui. Sa pui poze, abia astept. Eu anul asta nu stiu cum fac, am mai putin timp pentru poze si gradina.
Avm bac si facultate in familie, deci toata lumea se agita ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

las ca trec si astea
ai  mai multe poze cu Elfe?

penelopa

Quote from: einsteinitza on March 19, 2010, 06:28:19 AM
Lala, nu inteleg, vrei butas???

În schimb, vreau eu butaş, Es!  În august, biunenţeles! :)
Îmi plac culorile "ciudate" la plante. ;)

vernil

Bag de seama ca va place culoarea vernil ... trec pe galben pai sau turcoaz privit din profil

gentiana

 :P galben pai ca turcoazul l-am arvunit de mult :D

vernil

Genti, te rog sa cauti pe net si sa-mi arati cum vezi tu turcoazul, ca eu il am in cap pe cel al pietrelor de turcoaz, din America de sud, care sunt ceva mai verzulii. Caut si eu si iti arat ce turcoaz privit din profil imi place

gentiana

turkoazul ca piatra are n nuante care ajung de la un verde -albastrui pana spre albastru
ca termen in pictura are si nuante mai inchise de verde albastrui
cand ne mai vedem  caut o paleta cromatica si discutam

vernil

Asta e piatra de turcoaz din America Latina, ceva mai rara decat cel albastru


einsteinitza

Pene, se poate inmulti si acum. Vin acasa cu cativa butasi, diseara iti scriu cum se inmulteste acum, super-simplu. Dar nu vin nicaieri, trebuie sa vii tu sa-i iei.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Vreau si eu ES
ma uitam pe lista si sunt la dorinte

einsteinitza

Pai daca ia Pene iti da si tie, .Ii dau cati pot. Daca nu, in vara. Sa vad ce am de taiat la el.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

cred ca e mai usor sa dau eu o fuga la tine si in drum spre snagov s-o cadorisesc si pe Pene
sau vedeti voi

einsteinitza

Stai sa vad ce am de dat. Nu am lucrat inca in zona lui.
Iar urcatorii nu se taie primavara , doar ce e uscat sau cu probleme. Un butas oricum gasesc eu. Asta insa cam saptamana viitoare, nu umbl u inca la ei.

Pene, ai putea sa iei butasii de la un pilot?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Da, Es, dacă pilotul pleacă într-o cursă în timpul săptămânii, între 9,00 - 16,00.
Dar, eu zic că e mai simplu să vină Genţiana undeva aproape de tine (ea are maşină) şi găsesc cu ea o modalitate de a ne întâlni.
Oricum, îţi mulţumesc din suflet! :-*

einsteinitza

Stai, sa tai intai. Nu-mi multumi degeaba. Stii ca eu va dau orice, dar  nu sunt prietena nici cu posta nici cu intalnirile. N-am timp, asa ca....
Oricum, daca vine Genti, sigur, nici o problema, daca nu am un prieten pilot care e aici la Slanic langa noi, i-am gasit casa aici aproape. Mai am altul chiar la Buc, sta langa mine, si lui pot sa-i dau sa iti dea.Stiu ei cum sa faca sa ajunga la tine, astia sunt seriosi, daca-i rogi ceva fac pe dracu-n patru si iti rezolva.
Deci Genti,ce zici, vii tu sau trimit prin baietii astia?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Es, tu ai vecini piloti, eu am vecine stwardese  si mecanici de bord  :D

gentiana

as veni eu
dar sa-mi spui cand
adica vorbim  la telefon
as da intr-o zi o fuga de la job si dupa aia in we ajung spre Pene
daca Pene crede ca ii e mai usor cu pilotii si asa e ok

einsteinitza

Bine, asa rmane.Cand ii tai spun.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Azi am avut parte de cateva bucurii
1 am vazut  niste lucruri extrem de amuzante care m-au facut sa nu ma mai mir de asa-zise "perle de bac"
2 a reusit sa amuz si sa ma amuz cu o persoana  simpatica
3 mi-au aparut oxalisii,toti in forta
4 am primit cateva cadouri si de "tzoale" si de papa
Per total  o zi mai mult decat plina
Cel mai amuzant ,pot sa spun ca au fost  niste topicuri unde am ras mai ceva ca la cascadorii rasului( nu pe acest forum)
si acum cand scriu nu ma pot abtine sa nu ma hilizesc
cred ca le trec la "Bancuri"

doina

Quote from: gentiana on March 19, 2010, 03:25:36 PM
mi-au aparut oxalisii,toti in forta
Si eu nici nu i-am plantat  ::)

vickylucia

Am traversat o perioadă f grea din viaţa mea, dar unii n-au perceput strigătul meu de ajutor şi s-au grăbit să dea cu presupuneri şi chiar să mă înfiereze( păcat pt că unii sunt pedagogi). Ce m-a deranjat a fost doar elucrubaţiile unor persoane care care se credeau( cred) f inteligente şi nu mai terminau cu laudele una la adresa celeilalte, ba chiar cineva a insinuat că am ceva şi cu Gaby Jalbă( e f urât să invrăjbeşti oamenii). Ca să fie tacâmul complet ieşenii mei m-au pus aşa au zis ei la colţ. Asta a fost într-adevăr f urât din partea lor mai ales că unii mă cunosc personal. Dacă nu m-am retras a fost pt faptul că am cunoscut pe acest forum persoane minunate( Penelopa şi tu te incluzi printre ele şi îmi cer scuze că datorită unei neănţelegeri şi nuanţări a trebuit să intrăm în polemică), dar şi comenzilor pe care le-am făcut pt că nu puteam să las persoanele ce se ocupă de ele să plătească ceea ce am comandat. Eu consider că dacă cineva greşeşte ( e omeneşte) să nu fie umilit public aruncând pietre în el, ci discret i se poate atrage atenţia pe MP, pt că nimeni nu e perfect(apropo nu m-am referit la miopia fizică , ci la cea psihică). Acestea fiind spuse, dacă nu mă integrez în tipic mă retrag şi rog pe cei care mă cunosc şi le va mai fi dor de mine să mă contacteze telefonic.

Erwin

Hai mai vicky, nu e nevoie sa te retragi. Mai sunt si oameni cu care nu ai avut probleme. Pe mine m-ai surprins pozitiv anul trecut. Stii tu cu ce. Deci... nu pleca!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Ionela

Bun, iata ceva ce nu mi-a placut niciodata: dezgroparea mortilor!
Oameni buni, ce-ar fi sa nu mai profanam morminte si sa ne vedem de oxalisi, gloxinii, trandafiri, ciresi etc. ??
E pacat!

PS Gentiana, daca ai vazut tu niste topicuri mai bune  pe alte forumuri, insemna ca Nocturna noastra si-a pierdut farmecul! iata o veste cu adevarat ingrijoratoare...
Si sa stii ca si eu am avut o zi mare cu prieteni buni alaturi si cu gandurile lor tamaduitoare.  ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8