Gradina Geodeziei

Started by geodezia, May 27, 2010, 09:33:53 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

si  muscatele nou achizitionate



einsteinitza

Frumoase! Te-ai innoit!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

incerc nu prea mi-a reussit in anii anteriori cu fitoasele astea englezesti nu prea le place s ale muti in timpul verii acum vad ca stau frumos la poza
mai vad peste 2 saptamini cum le merge
imi place liliacul ala sensation este cu adevata ca in pozele yurta
cind l-am luat am crezut ca e photoshopare
dar este real imi place enorm

zamfira

Vaaai, ce bujor am vazut!
Eu zic sa nu mai pui poze ca ne dai idei! Pe urma ne apucam de cersit.
Repet, tu esti devotata ideii de diversitate a gradinii. Cum vezi/auzi ceva deosebit, cum te faci luntre-punte sa il aduci in gradina.  +rsp

geodezia

da chiar ma duc sute de km
la anu mii de km... =)) =)) =)) =))


roxanicibogdanici

La multi ani Geo , sa fii fericita si sa te bucuri de tot ce te inconjoara ( familie si floricele )

geodezia

Multam soro am tot incercat s ate sun ieri am avut telefonul descarcata vazui acum
deci multam

flordel

La multi Geo, sanatate, bani si multe flori! :-*

geodezia


geodezia

si pentru ca ploua sa mai pui si eu ceva poze
na trebuia sa ma duc sa mai dau ceva rinduri de ceapa da asa .. e bine si asa ca am dat aseara ceapa din toaman azi trase o tira de soare si usca iarba taiata asa ca avusei loava
na ramase ceapa de anu asta da mai e timp
prinde bine ploita asta ca am pus cam 100 de fire de rosii sa se prinda
asa pozele facute cu multi trandafiri


































[/url


claude

Geo draga, fa maica un efort si copiaza link-ul care trebuie, de care iti ziceam, ala unde scrie Thumbnailo for forums (1) ca sunt baba chioara si nici cu ochelari nu vad bine pozele asa mici!  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

geodezia

 +ham +ham +ham
ala il pusei ma muma ma da cred ca sunt prea mici pozele
hai s ale maresc

geodezia


geodezia

nu stiu ma cum sa le mai pun ca nu vor

geodezia

uite bujorul sper sa se vada  l-am luat de la gabilaura /sunphoto nume total constantin  asta toamna
o frumsete au inflorit 2 floricele  +dns +dns +dns
sunt tare bucuroasa sa il prezint

geodezia

 =)) =)) =)) =)) =)) =))
pe ploaia asta incepura sa infloreasca irisi
alergai ca apucata in gradina -acolo i-am pus ca nu mai aveam loc -cind vazui  de la geam ca inflori frumosul asta
asa ca luat aparatul cu prelata in cap si hai la fotografiat ca mai inflorira si alte alea prin gradina meeee

geodezia

si mai

geodezia

mai am citeva sa stiti

einsteinitza

Stanjenelul maro e devis, toate sunt frumoase dar ala e deosebt!
Si ce ceapa frumoasa si mare!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

am luat 18 irisi de la ferencz in august anu trecut vad ca 3 din ei imi fac flori anu asta
ala maro cu galben e unu din cei 3
ceapa si salata sunt cele puse in nov sau dec am scris eu parca pe aici de experiment
am si usturoi frumos anu asta pus tot atunci
deci de acum am sa pun toamna prin oct -nov ceapa  usturoiul si salata sa fie  mari de paste

einsteinitza

Eu totdeauna asa pun, fiindca, cu zapada care sta aici pana tarziu, e greu de pus devreme primavara. Asa ca usturoiul, ceapa, salata si spanacul le pun mereu toamna, ca sa am primavara devreme.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

zamfira

Geo, esti o harnica si o pasionata.  +rsp Vad ca ai si caldaruse din alea "negre". Te rog sa tii seminte si sa te induri si de noi. Dar irisul acela alb cu maro e superb! Merita sa-l vizitezi chiar si cu pelerina in cap! Multumim pentru fotografiile mai mari. 

geodezia

eu le ziceam grena da daca le zici tu negre  +apl
sper sa faca seminte ca sunt cam la umbra ..am sa urmaresc  +hug +hug

Penelopa

Dupa cum am vazut la mine si la multi altii, caldarusele ies orinude vor ele, numai unde vrem noi, nu  ;D Daca le adun semintele, cand e bine sa le seman, avand in vedere ca sunt bianuale.... primavara sau vara?