Permutari ,combinari si aranjamente ...in gradina mea

Started by Rux, June 07, 2010, 07:26:16 PM

Previous topic - Next topic

paunita

Febletea ta e tare frumoasa si delicata   Si pe mine m-a dus cu gandul la garofite , la fel ca pe Dalia :)

Rux


sicamin

Rux in toamna mi-ai dat 2 butasi de trandafiri (Angela si inca unul ) Asta din poza s-a prins si a si inflorit. Celalalt nu s-a prins. Iti multumesc mult!

Rux

Sica,pare o Angela cam denaturata.
Nu mai stiu ce si cum am dat ca  si Gabi m-a intrebat ce i-am dat. Nu mai tin minte.
In orice caz,daca vrei din nou Angela am de dat . Mai ales ca mi-a inflorit atata de frumos  plantutele de la tine.-aici Oenothera
Iti multimesc din nou. +dns
Iata o dovada aici.

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Un mic mutant din gradina mea.
Dar este frumusel asa ,nici cal nici magar .

claude

E Winchester Cathedral, nu?  :-\  Stiu ca ala are obiceiul asta, face si flori complet roz
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux


zamfira

Cu atat mai mult e frumos, frumos! Cum sa nu-ti doresti asa ceva...

Rux


Rux


claude

Quote from: Rux on September 10, 2013, 08:52:49 PM
Da ,asa este . Ai fost si tu Stan patitu?

Eu nu asa vizibil ca la tine ca al meu e in primul an si a facut floarea un roz deschis, da' n-o sa am nimic impotriva daca infloreste si bicolor  ;)

Magnolia e Susan? Ca aia reinfloreste
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Cred ca da. Ce-mi place este marimea florilor. Imense.

zamfira

Rux, incearca sa faci butasi, pune-i in solutia respectiva si apoi cu pet (ma refer la magnolie). Eu am incercat cu butasi din a mea si am mai luat si de la altele de prin oras. E adevarat ca am redus din suprafata frunzelor, dar deocamdata arata bine sub pet. Incercam, poate ca se prind. Eu am liliiflora si mi-a facut in august 3 flori.

Rux

Am ascultat sfatul unei prietene de aici si mi-am mai deschis gradina. +hug
Anul acesta a trebuie sa sa cam descurce singura . De fapt asa si imi doresc gardina .Salbatica si descurcareata .
Acum o ora ,in gradina mea.

zamfira

Multumim, Rux! Piracathul vad ca ti-a cucerit zidurile, crizantemele sunr rasfatate, ce mai, o gradina de vis!  :-bd +hug

claude

No bine Rux, ai pus pozicile alea mici care nu se maresc, ca sa ma chiorasc eu cu ochelari si tot sa nu vad bine ce ai tu pe zidul ala, noroc cu Zamfira ca ea ori vede mai bine ori e mai stiutoare si s-a prins imediat ce e  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

zamfira

Claude, de stiutoare ce sunt, mananc la litere ca o hamesita, uite, am botezat si frumusetile lui Rux. Asadar, corectez: vad acolo doua tufe de Pyracantha coccinea si o nebunie de tufanele sau crizanteme. Da, si eu vreau fotografii mai marisoare si mai multisoare, sa ne spalam ochii. Dar si de astea ma bucur ca se vede o explozie de culori.

Rux

Sa vedem daca-i mai bine acum.

claude

No vezi, asa!  :D
Arata bestial piracanthele pe zidul ala, se pun in valoare reciproc  :-bd
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Da ,asa este Claude! Dar sint netunse si cam lasate de captul lor. Poate la anul sa le arat foarfeca.

einsteinitza

Nu sunt netunse, sunt superbe! Arata genial cu zidul ala, zidul ala pe care il admir in multe ipostaze! +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai


Penelopa

Doamna Rux, va rog sa ma scuzati ca indraznesc, dar tare as vrea sa stiu cum ati reusit sa plantati piracantele printre pietrele zidului. Imi place mult ideea, dar nu inteleg cum cresc arbustii acestia printre pietre!?

Rux

Lara ,piracanthele sint plantate la baza zidului   iar  ele si-au gasit singure sprijinul pe zid . De altfel asa am si dorit .
Aici sintem toti membri cu drepturi egale asa ca  eu sint Rux.

Mihai ,multumesc de vizita si de impresii .
De abia astept sa vad si realizarile tale ,care le aveai in plan .Intreprinzator cum te stiu ,sigur sint deja in uz. :-bd +rsp