Paul Cezanne

Started by einsteinitza, June 27, 2010, 06:46:12 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Tradafi de parc, sau cel putin asa e dat pe HMF, la mine se misca incet, fooarte incet.Ma asteptam la o tufa mare plina de culori, deocamdata e destul de mic.  Culorile sunt pudrate cumva, floarea e mai intens colorata cand se deschide , apoi se estompeaza.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Merge la fel de incet in fiecare an, nu este un trandafir prea viguros
Floarea este deosebita, cu petale putin ascutite, pacat ca nu e mai viguros.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Este foarte frumos. Cred ca este interesat de zone mai calde. Poate incepe migrarea incet, incet catre sud. Pot sa alcatuiesc si o harta, eventual  :P =))

einsteinitza

Da, probabil va migra, nu prea se simte grozav la mine.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

 :-bd El sa o ia incet, incet sa ajunga pina la primavara, ca doritori sint multi. Sa nu uitam ca m-am inscris prima  =))
Daca as putea ti-as lua curtea cu totul si as muta-o la mine. Nu as schimba nimic din ea.

dancoman

un trandafir frumos,nici pe HMF nu este dat prea viguros,decat 0,6m.....Anas....las' ca mergem sa cataram pe digul din spatele gradinii lui Es pregatiti cu forfecuta in maini!!! ;D +dns

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Baiul e ca n-ai cum sa-mparti 1 pai la 2... =))  In loc de puncte puncte sa nu puneti voi cuvantul ca nu-i cazul, asa a iesit, dar fara ganduri rele  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Cel mai bine il dai lui Bobo si-l face el mai multi!  ::)

anasstasia

Aoleo, e inghesuiala mare, asa cum banuiam... Es, acum serios, daca te vei hotari sa renunti la el tu sti cui sa-l oferi  :-bd

anasstasia

Quote from: claude on January 12, 2012, 03:01:45 PM
Baiul e ca n-ai cum sa-mparti 1 pai la 2... =))  In loc de puncte puncte sa nu puneti voi cuvantul ca nu-i cazul, asa a iesit, dar fara ganduri rele  =))

Auzi Calude, ce zici tu acolo de asini?  =)) Ca acum ma iau de gainile tale  =)) =))

claude

 ;D ;D ;D Te rooooooooooog, nu-mi jumuli gainile   =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Anasstasia, al tau e,te-ai inscris prima. :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Quote from: einsteinitza on January 13, 2012, 06:19:18 AM
Anasstasia, al tau e,te-ai inscris prima. :-bd
eu nu doream decat ,,o craca,,(vorba cuiva de pe site):)....si aceea obtinuta cu...truda! :D :Dmi-a placut ca-i ,,zebra,,(chiar am citit topicul tau despre zebre Es,era dragut sa-l ,,populam,, cu poze!)

anasstasia

Es, vorbesti serios? Cred ca sint cersetoarea forumului  +ham Multumesc frumos.  +hug +hug +hug +hug
Eu ma multumesc cu radacinile, ca nu stiu ce sa fac cu cracile.

einsteinitza

Da Dane, ai dreptate, topicul trebuie populat cu poze. Va rog sa puneti poze cei care aveti trandafiri dungati prin gradina.
Es, eu l-am oferit ,tu doar te-ai inscris.
Dane, la primavara, cand il scot si-l impachetez, iti dau tie cracile, e bine asa?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Quote from: einsteinitza on January 13, 2012, 09:27:12 AM
Da Dane, ai dreptate, topicul trebuie populat cu poze. Va rog sa puneti poze cei care aveti trandafiri dungati prin gradina.
Es, eu l-am oferit ,tu doar te-ai inscris.
Dane, la primavara, cand il scot si-l impachetez, iti dau tie cracile, e bine asa?
este foarte bine,si ca sa vada Anas ca sunt baiat bun,renunt si la ghimpi,te rog sa ii pui in coletul ei,caci stiu ca ii plac!!! =)) =)) =)) +ham

anasstasia

Toti trandafirii sa apeleze la mine  =)) =)) cu sau fara ghimpi  ;;)

dancoman

Quote from: anasstasia on January 13, 2012, 09:36:33 AM
Toti trandafirii sa apeleze la mine  =)) =)) cu sau fara ghimpi  ;;)
...promiti sa-i ...tii la caldurica???? =)) =)) =))

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia