Probleme tehnice

Started by Aricica, May 06, 2007, 11:44:12 AM

Previous topic - Next topic

opiadc


                   Eu am o problema de mai mult timp... ;D
                      Cand dau click pe 'Logout' nu vrea nicicum , nicicum... :D Imi apare scris ceva de genul 'Your session verification failed....bla, bla, bla...uneori repet operatiunea si de cate 3,4 ori, pana vrea sa coopereze... :D; adica chiar daca vreau sa ma deloghez, el tot online ma arata :)
                      In mod normal nu ar fi asa mare problema sa apar online tot timpul, dar am observat ca primesc mesaje Pm in timpul asta si de fapt eu nu sunt ca sa pot raspunde...ma gandesc la ce zic colegii de forum ca ei imi scriu, ma vad online si eu de fapt am plecat de muuuuuuuuult timp... :)
                       Problema asta e veche, nu de acum...Te rog, Felix, fa ceva... :)
                                         Multumesc!

Felix

Problema nu este d ela forum..ci de la browser-ul tau..daca folosesti IE..click pe Tools...apoi la General -> Browsing History..click pe Delete..si s-a rezolvat.
Daca folosetsi Opera...click pe Tools...apoi pe Delete Private Data..si iar s-a rezolvat
Daca folosesti Mozilla Firefox...click pe Tools...clear private data...selectezi tot ce-i acolo..apoi click pe "Clear Private Data Now"

Macar la cateva saptamani si tot e bine sa faci asta :)..altfel iti mai pot aparea erori pe termen lung..dupa cum vezi...
"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

opiadc


             Ok, mersi...Mozilla folosesc  de obicei...doar de sarbatori Explorer... :)

ozimandias

Felix, scuza-ma din nou. Ti-am trimis 100 de mesaje, ba ca merge, ba ca nu.
Acum am constatat: mesaje simple, ca acesta, pot posta. Nu pot posta mesaje in care am poze (poze din acelea, mici, link spre album, nu poze atasate din calculator).
Multumesc.

cara

iar eu nu pot trimite poze atasate la PM  ;D

ozimandias

Intr-adevar, nici asta nu pot... ::)

myky

deci, de asta nu pot eu trimite un mesaj, mare si lung, ma chinui de 2 zile.

gabriela jalba

Nu am reusit azi sa postez cu poze din album.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias

Bai, io una nu inteleg...
Voi trimiteti poze in mesaj? Ce fel de poze frate, de nu se pot vedea aici, de toata lumea... ;D


stefana

Ca atasamente din PC cu marime maxima de 200kB
Exemplific:

ozimandias

Stefana, asa am postat si eu ieri la muscate si a mers.
Apoi am vrut sa-i arat ceva Codrutei, din album. Si nu a mers...

stefana

Ce n-a mers? Depinde cum era linkul ... poti sa-mi trimiti in PM?

Codruta

Ozi, m-ai facut curioasa :D Ce ai vrut sa-mi arati? Spune unde sa caut si ma uit eu ;D

ozimandias


mihail

Tu vrei sa-mi fac sepuku din cauza muscatelor tale ?
Inceteaza cu pozele astea,imi bag unghi-n git !
Ale mele is pitice,is foarte incapatinate....o sa le arat fotografiile tale.

Codruta

Mihail isi face sepuku si eu harakiri :D
Ozi, ai uitat sa dai informatii importante...cat e de mare jardinerea si cate plante sunt in ea ;) Secretul nu iti cer sa-l divulgi dar sigur nu se supara nimeni daca o faci ;D :D

mihail

Mie, a fost draguta,si mi l-a spus.A ilustrat si cu poze.
Nu-i mare chestie,dar cu toate acestea,are multa experienta si stie cum se face.
Codruta,care-i diferenta intre cele doua metode japoneze ?

diana

Va reamintesc ca aici se discuta problemele tehnice de pe forum! Alte probleme tehnice "japoneze", duceti-le la "Diverse" ;D!

opiadc


             Aseara am incercat sa intru pe forum si nu am reusit decat dupa cateva tentative, pt ca tot imi spunea 'server not found' ; am incercat de cateva ori si intr-un final si-a revenit, dar a durat cam jumatate de ora!

mihail


Felix

"server not found' este o eroare ocazionala...poate sa apara oriunde

Referitor la trimiterea de Pm-uri cu atasamente...no way...nu ca nu s-ar putea..se poate..dar nu cred ca sunt de acord cu treaba asta..s-ar incarca spatiul cu informatii private care nu sunt de folos public :)....folositi forumul sau e-mailul..ori YM-ul :)

"Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo Da Vinci

ozimandias

Vroiam sa vad daca cealalta "problema s-a rezolvat.
Se vede treaba ca da. Multumim  :)



opiadc


         Aseara , am vrut sa intru la un moment dat inapoi pe forum si nu a mai vrut in ruptul capului sa-mi incarce pagina.
       Azi, iar, m-am chinuit cateva ore si de-abia acum a binevoit sa-mi incarce pagina.
      Imi scrie ca 'Sesion connection has timed out'  ??? ???

diana

La voi, MP-urile sunt trimise?  ::) ???

mamaruta

La mine, da...tocmai m-am conversat cu fdana si danero despre comanda la Exotica. Tu nu primesti MP-uri? sau nu le poti trimite?