Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic



Rux

Arata bine,vad ca au si boboci unii. Si eu mi-am comandat ,unii coincid cu ai tai. Luni imi  pune coletul la posta .Sa ai spor Anasstas !

anasstasia

Da, arata tare bine. In toamna vreau sa mai fac o comanda desi nu am idee unde sa-i mai pun....

anasstasia

Am fost la tara si mi-am umplut sufletul de bucurie. Era sa renunt avand in vedere ca am plecat pe ploaie. Iar eu sunt racita cobza, dar nu m-am lasat. Si bine am facut: am avut timp frumos si m-am putut bucura de gradina mea.


photo uploading

image hosting over 5mb

image upload no compression

picture share

screen capture software








zamfira

Stiu cum este sa ajungi, dupa timp mai lung, la gradina. Toate parca te surprind. Toate mustesc de seva! Minunate plante, minunate flori si fotografii. Dar mie imi place mult cum fotografiezi cerul, asa ca prima fotografie e preferata mea.
As vrea sa te rog sa imi spui ce trandafir este cel din a saptea fotografie, numarand de jos in sus?

anasstasia

Asa este.  +hug
Acel trandafir este sympathie si ma astept sa fie anul acesta plin de flori.

zamfira

A, deci e rosu! Multumesc frumos. Credeam ca ar putea fi galben, ca seamana cu unul dintre necunoscutii mei.

einsteinitza

Ce frumos, toate prind viata, dar ai ceva de lucru!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Da, este rosu.

Es, mereu este de traba prin gradina, iar la unii mai mult decat la altii. Gradinarit prin corespondenta se face cam greu. Ultima oara am fost la tara acum o luna. Trebuia sa mergem saptamana trecuta insa a fost mama foarte bolnava si nu am vrut sa o tin in frig. Saptamana aceasta am racit eu, era anuntata si ploaie insa nu am mai amanat. Peste 2 saptamani merg in concediu la tara. Atunci voi planta si rosiile crescute pe scara blocului cca 150 de fire.


free upload

image hosting 5mb

image upload

Repicatele le-am plantat mai adanc:

photo sharing websites

einsteinitza

Ce frumoase sunt! Felicitari!  :yrk vad ca esti pusa pe treaba! Din cate intelesesem, mama se va muta la un moment dat acolo. Atunci vei vedea cum se aseaza toate, fiindca si faptul ca pune cineva o cana de apa conteaza! Felicitari pentru forta de a le tine in frau !
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Da, mama trebuia sa se mute de anul acesta, insa s-a amanat pentru la anul. Atunci lucrurile se vor modifica substantial. Abea astept sa avem si noi pui, caprite, vizez si niste stupi si chiar si o vacuta.

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia


paraschivvvv


geodezia

aha te-am prins ai luat si tu numarul 6 de la dimov e bestil are un miros infernal  =))
mie mi l-a trimis Helen inflorit  nu stiu ce este oricum este un englezesc dar e nebunie cu el
chiar imi place ca l-am luat
pai tu te vaiti de spatiu pt rose sa te uiti la mine cum stsau saracii trandafiri unii linga altii  =)) =))
clematita aia nu stie anotimpurile ?
o vazui si la Claude

anasstasia

E alta, nu e cea a lui Claude, insa infloreste in aprilie. Pana la anul nu mai vad alte flori de la ea.
Da, trandafirii lui Dimov sunt foarte ok, acum sper sa se si prinda.