Gradina Einsteinitzei

Started by einsteinitza, January 30, 2008, 10:12:32 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Nu, exercitiul e impotriva reumatismului! :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

claude

Functioneaza? Ca eu cand stau mai mult in pozitii de-astea pe urma cam greu ma adun de pe jos  :D     Am tendinta sa sar sus dintr-o miscare, ca pe vremuri si ma trezesc ca nu mai functioneaza telescoapele  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

 :D :D :D Deocamdata merge, pana intr-o zi cand o sa ma trezesc in fund! =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Radu

Nu stiam unde sa postez, asa ca scriu aici... multumesc pentru rizomii de bambus! Acum-acum ies afara si-i pun in pamant, impreuna cu alunii de la Rux (adica, bine... nu alaturi, intelegeti voi) :DDD

Rux


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Radu,din cate vad eu ai parte numai de imbratisari...........
Simt ca imi scapa ceva =))

Rux


einsteinitza

Marul floribunda e inflorit tot, nici nu mi-am dat seama saptamana trecuta ca e asa avansat!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Sunt absolut uriasi, la cei albi florile sunt cat niste batisete, impresionanti in fiecare an.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Mi-a inflorit in sfarsit si rododendronul
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Rux

Mama ce frumuseti ai acolo ,Es ...
Da ,mie imi place cum se pun in evidneta fiecare ,pe spatele celeilalte .. Suberb ! O incantare .

larisa

Foarte  frumosi bujori ,Es.La mine deabia au boboci.si mai am 3 luati din Olanda dar sunt inca mici.Cam la citi ani infloresc?

einsteinitza

Larisa, nu cred ca e o regula, sau cel putin la mine nu a fost,nestiind ce varsta au cei cumparati. In mod normal la trei ani,d ar pe niciunul nu scria varsta. Unii au inflorit imedia dupa plantare, altii dupa doi ani. Mai sunt cei tarzii, ITOH, care inca n-au inflorit.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

larisa

Ai mei sunt plantati anul trecut ,anul acesta sunt inca firavi,sper ca la anul sa infloreasca .pina atunci ,imi clatesc ochii cu ai tai :D :D :D

einsteinitza

Asa fac si eu la trandafiri ,ca majoritatea la mine au bobocii mici. Ne luam de mana la rabdat! ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

larisa

Cu trandafirii am dat citeva rateuri ,din cei adusi din germania ,numai unul mi s-a prins.si nici nu mai stiu care e .Ceilalti au inghetat.cei care i-am prins din butasi ,cu sticla de plastic in cap nu au avut de suferit .asa ca atunci cind vad la altii trandafiri asa frumosi ,m-apuca jalea ,dar sper ca odata si-odata ,voi avea si eu

flordel

Superbi bujorii si marul...Imi plac la nebunie! :-bd

Carina

M-ai imbolnavit cu bujorul ala visiniu, arata incredibil.
Al meu avea si el un amarat de boboc dar cred ca s-a oprit din evolutie, a ramas foarte mic in raport cu planta. Nu stiu de ce n-a continuat sa creasca, e cel mai mare bujor al meu si frunze face la greu, deja trebuie sa mut plantele din jur. Poate pana-mi marit fata o sa am si eu un bujor ca al tau  :-\

Carina

Nu vad prea bine in poza, dar la rhododendroni tu nu ai frunze maronii pe margine, nu? Ai mei au iesit amandoi din iarna cu multe frunze maro si fiind primul an cand am rhodo nu-mi dau seama daca le-a ars gerul sau au intrat cu radacinile in zona cu pamant calcaros  ???

einsteinitza

Nu, nu au avut frunze maronii pe margine, au fost rasucite in iarna, acum insa arata bine, poate calcarul e de vina la tine, daca varfurile frunzelor sunt maronii.
Carina, nu e chiar asa batran bujorul are cred vreo trei ani, dar primi doi ani a mers cam incet, acum m-a rasplatit ,ca imi venea sa-l arunc.
Larisa, cum ai dat rateu cu cei din Germania, nu s-au prins? Cand i-ai plantat, primavara sau toamna?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

larisa

Larisa, cum ai dat rateu cu cei din Germania, nu s-au prins? Cand i-ai plantat, primavara sau toamna?
i-am plantat primavara ,au fost ok tot anul dar in al doilea an nu au mai lastarit,cred ca nu m-am interesat de rezistenta lor la ger,eu i-am ales dupa culoare,

einsteinitza

Dar nu au avut musuroi?CHiar daca au ibghetat trebuia sa dea de sub musuroi....ceva nu e in regula, au avut umbra multa? Te intreb ca ma ganidesc sa nu ai aceeasi surpriza si cu altii, trebuie sa vezi ce s- a intamplat....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

larisa

Sotul nu a mai ajuns la timp sa-i musuroiasca.Gradina mea e la cca 30 km de orasul unde locuim.
Nu-i pot reprosa nimic .ca e singur cu 3 copii ,in facultate ,scoala,si servici, ceea ce vreau sa spun e ca astia nu au fost asa rezistenti ca cei procurati din tara

einsteinitza

Erau tineri, musuroirea era esentiala pentru cei tineri, cu iarna asta, nu poti trage concluzii. Eu am taiat cativa batrani, de 10 ani pana la musuroi, sunt ca nou nascuti...
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro