De unde procuram...

Started by diana, February 13, 2007, 03:46:47 PM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Care Piata Sudului e asociata cu Big Berceni.

Marmoset

Quote from: ozimandias on March 02, 2010, 03:42:06 PM
Marmo, City Mall este mall-ul acela de la Eroii Revolutiei.  :D Si nu e Cora acolo.

In schimb stiu o Cora la Big Berceni.  ;)


Sigur Eroii Revolutiei nu-i tot una cu Piata Sudului, da?  :D :D :D
Cu prima ocazie cand mai vin in oras, trec si pe acolo, dar trec si prin Hornbach-ul din Berceni!
Ozi, ce vraji ai facut de-ai strans tu toate mall-urile astea langa tine, nu stiu, dar deja nu te mai suport!  :D :D :-* :-*

Marmoset

Quote from: stefana on March 02, 2010, 03:50:10 PM
Cea mai noua Cora este in Sun Plaza :) de langa Piata Sudului.

Trec pe acolo peste vreun an, asa, sa se termine cu nebunia asta de Just Opened! Ca sambata mai aveam putin si eram si eu, si Nicol si Vernil cu capul "just opened" si cu nervii tricotati asa, pe perechi!  :D :D :-* :-*

ozimandias

Quote from: Marmoset on March 02, 2010, 03:57:44 PM
Ozi, ce vraji ai facut de-ai strans tu toate mall-urile astea langa tine, nu stiu, dar deja nu te mai suport!  :D :D :-* :-*
Cred ca sotul meu are niste pacate de ispasit  ;D
:D
Pentru ca pur si simplu, azi, trecand eu pe Vacaresti, trage volanul dreapta si ma trezesc in parcarea Baumaxului  :D Si daca tot eram acolo, era pacat sa nu cumpar trei cactusi (unul cu floare), mai ales ca aveau la vanzare, separat, si niste ghivecele pentru ei dragute foc.

Daca ai drum in Berceni, da si tu de stire, ca poate mergem impreuna. Si poate ajungem si la Obi  :D

stefana

Ii multumesc si acum lui Vernil ca m-a sunat din Baumaxx :D Am fost in ziua deschiderii ( Just Opened , Marmo, cum zici ;D) si am achizitionat niste orhidee (pentru martisor) la pret ultrapromotional ( 9,99 lei), iar a doua zi nu mai era nimica din promotionalu' asta. Aproape jumate din ele nu le-am putut da, sunt topita dupa florile lor ::).

Marmoset

Ozi, eu zic asa: de acum, pe langa intalnirile dintre forumisti cu schimburi de plante, cafele, stat la taifas sa organizam si intalniri de interes  :D :D, fie in Berceni, fie in zona Militari, si sa dam o raita organizata prin toate nebuniile astea de mall-uri!  :-* :-*
Dar intalnirile astea e bine sa se programeze macar cu 1-2 luni inainte, sa avem timp, pana in ziua intalnirii, sa ingrasam pusculita!  :D :D
Stefana, am vazut orhideele alea in pozele de aici si chiar m-am gandit atunci ca, daca dai 1-2 din toate, e mare lucru! Se pare ca am avut dreptate!  :D :D :-* :-*

myky

Quote from: ozimandias on March 02, 2010, 04:02:41 PM
Quote from: Marmoset on March 02, 2010, 03:57:44 PM
Ozi, ce vraji ai facut de-ai strans tu toate mall-urile astea langa tine, nu stiu, dar deja nu te mai suport!  :D :D :-* :-*
Cred ca sotul meu are niste pacate de ispasit  ;D
:D
Pentru ca pur si simplu, azi, trecand eu pe Vacaresti, trage volanul dreapta si ma trezesc in parcarea Baumaxului  :D Si daca tot eram acolo, era pacat sa nu cumpar trei cactusi (unul cu floare), mai ales ca aveau la vanzare, separat, si niste ghivecele pentru ei dragute foc.

Daca ai drum in Berceni, da si tu de stire, ca poate mergem impreuna. Si poate ajungem si la Obi  :D

o sa-l sun pe stefan sa-ti duca masina la reparat. are probleme cu directia in zona bigului :D :D :D :D

vernil

Quote from: stefana on March 02, 2010, 03:50:10 PM
Cea mai noua Cora este in Sun Plaza :) de langa Piata Sudului.

Multumesc mult, Stefana. Am gresit, este Sun PLaza.

Si fiindca era superb afara si eu cocosata de munca, am mers pe jos cat m-au tinut picioarele. Normal ca in drum spre o florarie.  :D La Tria's au adus MURRAYA la 8 ron ghiveciul, cam cu 5-6 plantute in el. Daca ajungeti pe acolo si nu le vedeti sau vanzatoarele nu situ numele plantei, vedeti ca le tin pe niste rafturi, sus  :D

vernil

Iar la florariile Violeta au campanule albe si mov. In jur de 10 ron, nu mai retin.

ozimandias

Quote from: myky on March 02, 2010, 05:22:27 PM
o sa-l sun pe stefan sa-ti duca masina la reparat. are probleme cu directia in zona bigului :D :D :D :D
Da  :D
Chiar in ziua deschiderii nu aveam de gand sa ma duc acolo. Dar am patit la fel  :D

myky

Quote from: ozimandias on March 02, 2010, 05:45:06 PM
Quote from: myky on March 02, 2010, 05:22:27 PM
o sa-l sun pe stefan sa-ti duca masina la reparat. are probleme cu directia in zona bigului :D :D :D :D
Da  :D
Chiar in ziua deschiderii nu aveam de gand sa ma duc acolo. Dar am patit la fel  :D

triunghiul bermudelor si mai multe nu :D :D :D :D :D

vivi23ro

muraya as vrea  si eu... daca ar putea sa mi iaaa cineva.... 8)

gomez99

daca cineva este interesat, un vecin vinde un container folosit pentru organizarea de santier. poate fi util pentru cine are o gradina departe de casa si are nevoie de o camera unde sa stea peste noapte si sa depoziteze scule. cred ca poate fi luat pe la 1500-2000 eur. containerul este metalic si din ce stiu este mobilat ca birou.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

vickylucia

Am găsit în  Kaufland  hibi roz şi rhipsalodopsis:roşu, ciclam şi alb(sper-pt că bobocii au o tentă rozie în vârf). Dacă aş mai găsi şi rhipsalodopsis roz          ( salmon)  aş  fi pe deplin fericită!

vivi23ro

alb nu am   :-[... cu cit erau?deci sa inteleg ca nu mai vrei ripsi crengute? 8)

vernil

Am vrut sa fac poza unui ghiveci imens cu rhipsi alb. Era la vanzare la Tria's de pe Dorobanti, dar  la pretul de 250 ron  ...  ;D

vickylucia

Eu am luat ciclam  , planta mare  cu 12 RON iar  rosu si alb]n ghivece mici cu 5 RON!
Vernil eu iti multumesc pt ca esti atat de draguta si te-ai oferit sa ma ajuti, dar am gasit ripsi la Iasi, dar daca ai ripsi roz(salmon ), nu te refuz. La randul meu eu iti ofer de care doresti. Ce te rog eu f mult este sa nu ma uiti cu  hoya ! :-* :-* :-* 
Vivi , o sa trec pe la Kaufland si iti cumpar ripsi alb, daca  mai gasesc, daca nu ai de la mine un butas. Ripsi al meu ciclam pare mai degraba mov asa ca poate facem  si un schimb . : ;)D

sophia

maine au spus baietii ca primesc bulboase la casuta portocalie.eu  sunt vineri de munca  ,asa ca va mai spun atunci seara ce au adus

vivi23ro

 Vichy boboci de ripsi sint movi cind sint boboci , cind se deschid sint roze florile.PE la Trias nu are nimeni drum sa imi ia si mie o muraya cu 8 ron :D?

GetaV

Maine se deschide expo. flower ,o vizitam ?

vickylucia

Quote from: vivi23ro on March 03, 2010, 09:46:57 PM
Vichy boboci de ripsi sint movi cind sint boboci , cind se deschid sint roze florile.PE la Trias nu are nimeni drum sa imi ia si mie o muraya cu 8 ron :D?

O să incerc să le pozez să vezi diferenta!

vernil

Vivi, incerc sa cumpar eu daca mai aduc cei de Tria's, cea de la Iancului  ... Au zis ca vor mai aduce ...
Viky, ma bucur ca ai rezolvat cu rhipsi, intradevar acum se gaseste in florarii. Somon nu am vazut. Eu caut din cel cu perisori aurii si nu gasesc  >:(

ani

Geta, unde se deschide expo.flower?
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

vernil

http://www.romexpo.ro/expoflowers/

Am cautat pe google si asta am gasit. Oricum, e in mai ...

vivi23ro