Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

geodezia

eu la lady adele am crezut sa este milenium superstar
http://geodezia.sunphoto.ro/August_2011/45473960
eu asa srtiu ca il comandasem
si ai dreptate este un infloricios frumos de nu mai poate ma bucur ca ii aflai numele adevarat

paraschivvvv

Marirogo sunt deosebiti;sa te bucuri cat mai mult de florile lor.La fel ii urez si lui Geodezia.

geodezia




einsteinitza

Frumosi la amandoi! :-bd
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Multumesc Es pentru apreciere.

georgiana n


georgiana n


emilia68

Un pic de culoare in timpul iernii.....
Au inflorit ieri:




geodezia

foarte frumosi sa va bucurati de ei acum cind este cald in casa si focul trosneste prin sobe , centrale etc

emilia68

Multumesc frumos!  :-*

paraschivvvv

La aceasta data sunt splendizi Emilia68;felicitari

Rux

Spune-mi Emilia ,astfel de hibi sint mai pretentiosi decit cei "banali "adica cei ce-i avem mai toate ? Cer ceva conditii speciale ,sint mai gingasi  sau nu ?
Ii tii pe toti in aceleasi conditii ?
Altfel ,primeste si aprecierile mele pentru ei !

emilia68

Multumesc frumos aprecierile voastre...dar meritul e al florilor!
Rux, sa stii ca aceste floricele nu sant mai sensibile ca si ceilalti ...cum spui tu " banali"
Nu au conditii diferite de celelalte flori...vara stau afara in gradina...dupa ce s-a racit i-am tratat cu insecticid si au fost adusi in casa pe un hol, incalzit si foarte luminos!Caldura si lumina cred ca ii determina sa infloreasca si acum!
E primul an cind am hibiscusi.....sant incepatoare, daca s-au dezvoltat asa de bine pina acum sper sa trecem cu bine si peste iarna! 

vivi23ro

din pacate parerea mea nu e aceiasi .. cei altoiti tip gommer au o mortalitate mult mai mare

paraschivvvv

Viovi 23 are dreptate cei prin altoire sunt mult mai ptretentiosi la conditii si reactioneaza ca atare chiar pana la pierire,desi incercam sa le creiem conditiile cat mai bune iarna,;probabil sunt mai sensibili neavand bine stabilizate normele de imunitate,ca cei clasici

penelopa


vivi23ro

la mine nu a rezistat butasul primit .. asa ca o sa caut,, schizofrenic,, din asta la vara daca o avea cineva de vinzare

gabriela jalba

Quote from: Rux on December 22, 2011, 04:18:22 PM
Spune-mi Emilia ,astfel de hibi sint mai pretentiosi decit cei "banali "adica cei ce-i avem mai toate ? ......
Te referi la cei din pozele puse? Aia fac parte di "banali" , fitzosii sint asa cum zice Vivi23ro .
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Rux

Nu Gabriela . " Banali "in acceptiunea mea sint cei ce-i avem mai toti prin casa .. nu ce-i cumparati cu bani destui de pe site-uri specializate .

paraschivvvv

Pene mi-a placut botezul de la schizopetalus la schizofrenic;mi-a deschic sufletul;felicitari


georgiana n

Frumos, frumos, sa-ti traiasca?,

penelopa

Bravo, Lelia şi ... Bun venit!!! :)
În curând, sper să mă simt şi eu la fel de fericită  ;D ... de când pândesc un boboc de Kroning  =))