Gradina mamei (Francesca)

Started by Francesca, June 11, 2009, 02:58:22 PM

Previous topic - Next topic

Francesca


stefana

Deci ai doua gradini la dispozitie: a ta, din balcon si a mamei tale ;D.
E tare frumoasa muscata aceea oranj ::), chiar asa este culoarea?

georgette

Frumos Francesca....nu ti lipseste gradina,chiar daca stai la bloc!

Francesca

Quote from: stefana on June 11, 2009, 03:20:13 PM
Deci ai doua gradini la dispozitie: a ta, din balcon si a mamei tale ;D.
E tare frumoasa muscata aceea oranj ::), chiar asa este culoarea?



Fetelor, va multumesc mult  pentru aprecieri. :-*
Stefana,culoarea este un orange-somon , e superba si are niste flori foarte mari aproape duble fata de florile celorlalte muscate.Si eu m-am "lipit" de ea cand am vazut-o la mama .
Georgette, pai de ce crezi tu ca ma "omoram "eu dupa bulbi de gladiole, hm? Ca sa ii pun in gradinita,izact.. :) si pentru gestul tau iti multumesc din suflet.Am o parte din bunatatea si frumusetea ta, aici, langa mine. :-* :-* :-*

Desi am o gradina la mama (de fapt si de drept e a dansei si ajut si eu cit  si cum pot) nu pot sta atat cit mi-as dori pe linga ea .De cite ori am ocazia "fug" de oras si ma refugiez in gradina mamei, unde e liniste si incantare.Tocmai pentru ca ador florile atat de mult, mi-am creeat  o "gradinita" pe balcon , caci ma simt grozav printre flori.Chiar si sotul  prefera sa-si petreaca timpul liber in "gradina botanica"(cum ii place lui sa o  numeasca)

Francesca

Ca sa nu mai fac vreo traznaie si  sa gresesc  (multumesc Cara  :-* ptr ajutor) o sa scriu ceea ce de fapt am vrut sa scriu si  u mai reuseam sa postez corect.
MULTUMESC MUSUROI! si MULTUMESC tuturor membrilor acestui forum pentru ajutorul si sfatturile date caci numai datorita voua "gradinita" mea de la bloc este frumoasa.Fara sfaturile voastre as fi pierdut multe plante caci nu stiam atatea despre ele .Chiar am reusit sa salvez vreo cateva , dar numai cu ajutorul sfaturilor voastre (caci altfel nu stiam in veci ca trebuie, de exemplu, sa pun scortisoara pe ranile plantutei ca sa se poata vindeca ...)