Gradina lui Miha

Started by miha, May 18, 2008, 06:28:13 PM

Previous topic - Next topic

miha

Quote from: Schnuppe on June 06, 2008, 08:58:12 PM
Foarte frumos Brokart . De la Eutopia sint ?
Mutumesc... :) si mie imi place mult...cred ca...cel mai mult...
Brokart, Variegata de Bologna si Beauty Star le am de la Eutopia...plus unu' rosu care nu mai stiu cum se numeste... Mi-a si murit unu' de la ei...era un rosu brodat cu alb pe margini... :'( de fapt pentru ala facusem comanda...mai mult...
Restul sunt de pe la Rosafruct...si de pe la supermarketuri... :) am luat unu' odata la reduceri...doi bani nu dadeai pe el...si bineinteles ca nu a fost galben cum era pe ambalaj ...si o culoare oarecum indefinita...portocaliu spre crem...superb... :)

miha

Quote from: Fleurf on June 06, 2008, 09:17:13 PM
Superfrumosi!!! Si mie mi-a placut Brokart dar si Remy Martin. Mor de necaz ca n-o sa vin la mare anul asta :'(
Nu anul asta...la anu'... :) Cred ca tot pe-aici ma gasiti...(sau sper...cel putin)... ;)

miha

Ultimele aparitii in gradina....     
 
    
     

AngelEyes

Miha m-ai lasat fara cuvinte,imi plac la nebunie florile tale.Imi poti spune te rog cum se numeste acest trandafir ?

penelopa

Şi eu voiam să te întreb ce floare e minunea aia  :D

miha

E aceeasi Variegata de Bologna...numai ca sunt trei flori acolo... ;)

AngelEyes

Aaa....asa deci  ;D Ok,multumesc  :-* Sper sa fac si eu rost de el acum in toamna...daca nu macar in primavara.

ELA

miha,te rog din suflet , pune si denumirile la trandafiri ca altfel te innebunesc cu intrebari despre denumirea fiecaruia!
sunt extra,super, foarte, cei mai....... :-*

miha

Quote from: ELA on June 12, 2008, 04:25:17 PM
miha,te rog din suflet , pune si denumirile la trandafiri ca altfel te innebunesc cu intrebari despre denumirea fiecaruia!
sunt extra,super, foarte, cei mai....... :-*
poza nr. 1 Lavaglut, nr. 2 Schneewittchen, nr. 3 Roulette, nr. 4,5,7 - pitici, nr. 9 Mabella, nr. 10 Double delight, nr. 12 Variegata di Bologna...
Sunt intr-o perioada cam stresanta acum...nu prea am timp...ziceam ca scap... ;D

ELA

pai mie tocmai nr.4 si 5 imi plac cel mai mult,in afara de nr. 12 care este 'regina' :o

miha

Sunt pitici...cumparati din piata...deci fara "nume"...oricum m-au uimit anul asta cu abundenta  florilor...si eu care credeam ca nu rezista in gradina... ;D

AngelEyes

In gradina sunt cei mai fericiti  :D

miha

Quote from: gabriela jalba on June 13, 2008, 11:09:43 AM
"pitici"...de aia in ghivecele?
Da...exact de aia... :) numai ca in gradina cresc putin mai marisori...dar tot pitici sunt... Eu am luat un ghiveci in care erau patru fire de trandafir rosu...si acum am patru trandafiri pitici rosii :D Oricum imi plac mult...sunt plini de flori si stau toata vara infloriti...

AngelEyes

Da,la capitolul flori sunt foarte productivi...cat despre crescut,cresc cam 50-60 cm  :)


larisa

Ce planta este prima ?e minunata


ELA

miha, ce faci cu yucca in timpul iernii, iei masuri de protectie pt. ea?  si unde ai gasit de cumparat?

miha

Nu-i fac nimic...rezista... ;) si chiar se inmulteste destul de mult...

liana

Miha, am admirat si eu frumusetile din gradina ta. Sa te bucuri mult timp de ele!!! Mi-au placut in mod deosebit trandafirii si yuca.

Nicol Caloian

Miha, mor uitandu-ma la florile din gradina ta. Si trandafirii si crinii si toate celelalte sunt asa frumoase. Sa te bucuri de ele si sa ai gradina tot mai frumoasa!

miha

Multumesc mult!!! Sper sa nu vina canicula de anul trecut...sa pot sa ma bucur cat mai mult de ele...anul trecut desi udam florile in fiecare seara ...sufereau enorm...anul asta se intrevede ceva mai suportabil...cel putin pana acum... :)


martipan

Quote from: miha on June 14, 2008, 11:23:31 PM

Miha,am intrat pt prima oara pe aici,la gradini (deoarece si pt ca nu detin  :D :D :D) ,dar crinii tai sunt superbi!!!!!!!Eu incerc sa strang cat mai multi in ghivece,vad ca le-a mers bine,urmeaza sa fac rost si de unul mai deosebit,portocaliu tigrat  ;D ,dar ai tai sunt minunati!

miha

Multumesc... dupa cum vezi...in gradina le merge nemaipomenit... :)