Violete

Started by simona2, February 25, 2007, 05:19:45 PM

Previous topic - Next topic

stefana

Quote from: Oana on April 09, 2008, 03:51:30 PM
... Am bobocei la H verticilata. Mici dar voinici. Sper sa-i tina...
Un link spre poza? Cu asta chiar m-ai dat gata  :D  :-*

gabriela jalba

Nicol,sint 60 de zile de cind am pus la inradacinat frunzutele de violeta,si nu-i nici un semn....Iti spun asta,sa nu creziv ca te-am uitat.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Nici nu mi-a trecut asa ceva prin minte. Am si eu niste frunze care nu vor sa dea pui nici daca le soptesc vorbe dulci.

Oana

Multumesc frumos pentru aprecieri. Promit sa va trimit dar putin mai incolo caci acum sunt jumulite rau.....

gabriela jalba

Tu soui asa Nicol,dar5 mi-e o ciudaaaaa....Am altele,primite de la una din fete,de putin timp,si azi dimineata am vazut ca una are puiut.Nu ca mi-ar parea rau,dar aia "serbet" a mai si cazut de unde o pusesem,si a ramas numai cu miezul.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Las-o Gabi sa-si revina. Iubeste-o, spune-i vorbe dulci si ai sa vezi ca o sa se faca frumoasa.

lyana

da Gabi asa e ca la cat de mult iubesti tu florile ai sa vezi ca printr-o minune o sa cresca si o sa iti faca flori foarte frumoase  :-* :-* :-*

gabriela jalba

multumesc pt incurajari;sper sa-si revina.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Ce violete sunt inflorite














Nicol Caloian

Sunt tare frumoase, sa-ti traiasca si sa faca multi pui!  ;)

Erwin

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

cara

mama, ce frumusete!
abia astept si eu sa-mi infloreasca, am vreo 4 cu boboci miiiici...ca nush ce culori sunt... ::)

stefana

Erwin, tu erai cu begoniile si gloxiniile... acu ne arati si violete super? Vrei sa ne stresezi (ca Vio cu lalelele lui  ;) ). Numa ce am admirat begoniile alea  ::).

Erwin

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

Nicol Caloian

Iti doresc spatiu cat mai mare de extindere ca ai cu ce sa-l populezi si asa cum zice Stefena sa ne "stresezi" cu frumusetile pe care le ai. La cat mai multe si mai frumoase!

vernil

Nicol, ai grija ca una dintre frunzele de violete este de la o varietate care face fantasy  ;D Am vazut azi, cand s-a deschis timid prima floare, este cu margine mov, iar in interior liniute mov pe fond roz. Cel putin asa se vede, cica la prima inflorire ([prin procedeul-frunza) nu isi arata toata splendoarea  ;D La a doua  inflorire.

Nicol Caloian

M-am ocupat de ele cum am ajuns acasa iar astazi am facut poteca spre balcon, unde am pus ghivecele. Deocamdata arata toate bine si se tin batoase. O sa am mare grija de toate, promit!

cara

ce ziceti de violetele mele?

[attachment deleted by admin]

ozimandias

Stai sa ne revenim, si zicem dupa aceea...

Fleurf

 :o :o :o Superbe! Sa-ti traiasca!

gabriela jalba

Mortibile!!! Ce le faci tu de le merge asa bine???!!   La mine....nik-nik!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Cara, ma ucizi. A doua m-a lasat fara grai. Te invidiez (in sensul bun  ;D ) si-ti doresc sa aiba muuuuulte flori.

lyana

 :o :o frumoase la superlativ Cara sa-ti fie cat mai mult inflorite si la cat mai multi pui ca pur si simplu m-am indragostit de cea de-a doua violeta prezentata, bine ca nici celelalte nu sunt mai prejos :-* :-*

liana

Tare frumoase.....si puiutilor de la tine le merge bine iar unul are bobocei...am sa il pozez cand infloreste.

vciupa

Cine nu s-ar mandri cu asa frumuseti?
Felicitari Cara!