Ce plante v-au inflorit?

Started by turturica, March 02, 2007, 08:44:08 AM

Previous topic - Next topic

Johana

Foarte frumos hibi tau vciupa. Sa-ti traiasca!

vciupa

Multumesc.
E un hibi pitic care nu creste in inaltime.

myky

aoleu, daca e pitic, vreu si io lastar, cand ii faci frizura :D

vciupa

Mai la toamna Myky iti trimit!

mamaruta

Multumesc, ma bucur ca va plac! Ai vazut, Gabi, clero din care ti-am dat si tie? a inflorit si tare ma bucur! La tine se prind lastarii?
Necazul meu e ca am balconul exterior extrem de mic si le tot mut, inghesui....doar-doar sa le ofer conditii bune. Azi numai asta am facut, am tot mutat la plante, le-am tratat de paianjeni si musculite, ca au stat mult timp nebagate in seama. Si nu am terminat, doar ca am luat o pauza sa vad cum trebuie sa ma port cu Rhodohypoxis-isii de la Codruta (apropos, Codruta, cand vii in Cluj, ca te asteapta un hibi Koenig? probabil ca si eu voi fi joi in Cluj).
Ma intorc la treaba!  :-\ :-\

ozimandias

Quote from: Mada on June 08, 2008, 01:40:05 PM
Azi numai asta am facut, am tot mutat la plante,
Doamne... si eu tot asta am facut. Am mutat plantele (cred ca un sfert din ele  ::)) la bunica mea. Am carat trei matizuri pline de plante... I-am umplut apartamentul... Si mai am... Si am mai dus si la tara la soacra mea mai demult... Acum constat si eu ca e o nebunie intreaga ce am eu acasa, intre plante ma refer...
Sunt off topic, insa sunt necajita si franta...

martipan

 ;D Vaaai,Ozi,iti gazduiesc eu cu maaaare placere orhideele si carnivorele  ;D :D :D :D !
Chiar daca nu prea mai am spatiu,ma descurc eu  ;),doar sa te ajut....oricum,banuiesc ca nu o sa le mai vrei inapoi,nu ;D?
Si daca le vrei,ma mut 8)  :D :D :D!

liana

Au inflorit si la mine cateva:

gabriela jalba

Madaaaaa,eu zic ca lastarii de clero nu merg;unul deja a putrezit si nici ceilalti nu-s departe. Cred ca i-a ucis drumul....sau n=am eu noroc la el.....
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

AngelEyes

Uau fetelor,asta da coincidenta....si eu azi am mutat la flori de am obosit....am 2 balcoane pline ochi,si agatate pe sus si pe mese,scaune,masute improvizate...s-au transformat in jungla balcoanele mele  ;D Doar al3lea a scapat ca acolo e umbra foarte multa de la nuc...nu ajunge aproape deloc soarele acolo,nici macar dimineata.Tre sa mai cumpar ghivece si sa mai schimb pamantul la unele...iar altele trebuiesc separate ca sunt 2-3 intr-un ghiveci  :-\

opiadc


                  Liana, sunt minunate!
   Poate as fi mutat si eu flori azi, dar sunt prin Cluj, asa ca e mai greu! ;D
   Mada, cat stai prin zona, ca pe sfarsitul saptamanii vin din nou in Cluj si poate ne vedem :D; Mi=ar place tare mult! Codruta numai dipa 17 iunie ajunge!

mamaruta

Opia, sotul meu trebuie sa fie in Cluj, joi, ora 15. Trebuie sa merg si eu cu el, altfel nu se descurca si se intoarce acasa cu problemele nerezolvate. Poate e nevoie sa ramanem peste noapte in Cluj...nu stiu. Dar ar fi bine sa ne intilnim, ca tot am pus ieri la inmultit ce ti-am promis. Sa imi dai nr. tau de telefon pe MP, te rog.

vciupa


AngelEyes

Doamne cat e de frumos...nu imi mai gasesc cuvintele  :o ::) ;D

vciupa

Daca iti place o sa iti trimit un lastar, dupa ce termina de inflorit.

AngelEyes

Imi place e foarte putin spus....sunt indragostita de hibi cu flori duble,orice culoare ! Multumesc frumos,eu iti pot da lastar de hibi rosu cu floare dubla (cu radacini).Chiar ma gandesc sa postez la donatii pentru ca am vreo 10 lastari de dat (toti culoarea rosie cu floare dubla) :D

vciupa

Sa imi trimiti adresa, dar mai dureaza putin pana iti voi trimite.
Eu nu mai vreau ca am 2 hibiscusi si nu am spatiu.
Nu trebuie sa te revansezi.
Iti ofer cu drag.

Shalymar

Vciupa, ce vroiai din albumul meu, tocmai am facut coletul pentru gabriela jalba si vroiam sa-ti trimit si tie frunze de gloxi batute de toate cate am si cateva frunzulite de violeta saphir ice si rosu aprins daca vrei.
Ti-l trimit asa?
Ca abia peste vreo luna mai pot recolta frunze, sunt foarte chele acum! ::)

AngelEyes

Vciupa nici o problema,astept.O sa-ti trimit si adresa pe pm  :-*

vciupa

Da Shalymar, multumesc mult!

Myrela

Shalymar , peste 2 luni pot spera si eu ? ;) poate vrei si tu ceva de la mine?
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

opiadc

         Parca fara imagini degeaba zic si eu ce mi-a inflorit, ca nu are nici un farmec! :(
      Shalymar, sa ma treci te rog din nou pe lista de frunze de gloxi duble mai pe la toamna ca toate trei s-au topit! :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Shalymar

Ok, Myrela, opiac v-am trecut pe lista!

opiadc


sicamin

Gabi ,am un hibi" piersiciu" de la tine ( au fost 2 lastari si au zacut de anul trecut,da1 tot sa prins) dar pare mai mult roz ,poate paentru ca a stat asa mult si sa gandit cum sa infloreasca. Este cu floare dubla si lastarul  are doar 12 cm. Multumesc mult   :-* Am sa pun pozamai tarziu.