Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Nicol Caloian

Ella, ai o minune de fata! Sa-ti traiasca si a aiba noroc.

Corina, m-ai dat gata! Trebie sa inteleg ca tu prelucrezi singura sticla? Doamne, cum reusesti? Subscriu la ce a zis Ana-Maria, vine craciunul, anul nou.....

lala

Ella, sa-ti traiasca mandretea de domnisoara!

einsteinitza

Nuuu,nu pre;ucrez eu sticla desi am fost tentata sa incep sa o fac,trebuie sa-mi comand totul din afara si deocamdata nu o fac.Oricum ma bate tare gandul ::) ::)
E insa sticla in general ceheasca suflata manual la lampa,deci facuta bucata cu bucata.Eu le montez numai.
Daca va intereseaza cava,spune-ti,sunt intre30 si 45 lei co;ierul,nu e o suma mare fiind oricum diferite de margewlutele de plastic de doi bani vandute prin magazinele specializate :)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ozimandias

Es, ai postat tu bijuteriile astea, apoi a postat doinas streptocarpusii ei... Aveti ceva personal cu mine?  >:(
Acu' lasand gluma la o parte, iti scriu PM acum. Imi doresc si eu o bratara  ::)

gabriela jalba

Quote from: gabriela jalba on October 11, 2008, 09:39:40 PM
Vio a lansat invitatia:
simbata 25 oct,ora 11 in Gradina Botanica ( Iasi) - expozitia de crizanteme. Cine vine???????
[/color][/b][/color]
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Placerea ar fi foarte mare dar pe 25 este botezul nepotelei mele, Raluca-Andreea.

lovetulip

Quote from: gabriela jalba on October 14, 2008, 10:41:23 PM
Quote from: gabriela jalba on October 11, 2008, 09:39:40 PM
Vio a lansat invitatia:
simbata 25 oct,ora 11 in Gradina Botanica ( Iasi) - expozitia de crizanteme. Cine vine???????
[/color][/b][/color]
Gabi draga,nu e o invitatie.Eu ti-am zis tie cand mergem noi la Expoflora.

gabriela jalba

Quote from: viovaslui on October 15, 2008, 03:38:13 PM
Quote from: gabriela jalba on October 14, 2008, 10:41:23 PM
Quote from: gabriela jalba on October 11, 2008, 09:39:40 PM
Vio a lansat invitatia:
simbata 25 oct,ora 11 in Gradina Botanica ( Iasi) - expozitia de crizanteme. Cine vine???????
[/color][/b][/color]
Gabi draga,nu e o invitatie.Eu ti-am zis tie cand mergem noi la Expoflora.
OK!!! Lansez eu invitatia :
Dragii mei,care sinteti din Iasi si din preajma Iasului si puteti,mi-ar face mare placere sa ne vedem simbata 25 octombrie ,la oea 11 in Gradina Botanica la pavilionul cu crizanteme.CINE VINEEE????
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Măi, dragi moldoveni,  contactaţi-o şi pe Anaco (parcă lucra la Grădina Botanică din Iaşi) şi amintiţi-ii că este mushuroiţă  ;)

gabriela jalba

CUM  ??????Stii si altceva ,decit "anaco"  ?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

penelopa

Îmi amintesc că "anaco" a activat puţin pe forum la început dar ne-a atenţionat că are treabă multă la Grădina Botanică şi că n-o să intre prea des.

diana

Anaco este mamica..are o fetita de 2 luni si probabil de asta nu a mai intrat pe forum! Nu stiu! Dar stiu sigur ca e in concediu, asa ca...

Doamna Gabi, multumim pentru invitatie! Pe 25 este ziua tatalui meu si daca plecam din Iasi dimineata nu am cum sa ajung la GB! Pana la urma data fixata pt deschiderea expozitiei este duminica http://botanica.uaic.ro/images/Afis-Expo2008.jpg! Au afisat zilele astea! Deci???? Tineti cont ca prima zi va fi imposibil sa admiram expozitia! ;D

gabriela jalba

Diana!!!!! informatia ta este foarte pretioasa!!! Deci din punctul meu de vedere,eu nu vin simbata pe 25 in Iasi. Eu as veni duminica pe 2 noiembrie. Ce ziceti,ne putem vedea atunci ?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

diana

Da, si eu prefer saptamana viitoare! Acum depinde de Vio ::)

gabriela jalba

Vio va face cum vrea. Eu mai mult ca sigur ca atunci am sa vin. Duminica e ziua care imi convine,ca simbata muncim din zori in noapte.Lui Vyky cred ca-i pica si ei bine duminica...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lovetulip

Quote from: gabriela jalba on October 18, 2008, 07:40:21 PM
Vio va face cum vrea. Eu mai mult ca sigur ca atunci am sa vin. Duminica e ziua care imi convine,ca simbata muncim din zori in noapte.Lui Vyky cred ca-i pica si ei bine duminica...
Noi mergem duminica pe 26.

gabriela jalba

Imi pare rau ca nu ne putem intilni. Duminica pe 26,trebuie sa fiu obligatoriu la Botosani( o intrunire de familie).
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

anaco

Bun gasit....vad ca se intreaba de mine... :) multumesc Diana pentru ca ai spus fetelor despre statusul meu :)

Deci, scuze pentru lunga perioada in care nu am scris...bebica mica - Mara - mi-a ocupat destul de mult timp.... o sa incerc sa revin incet incet printre voi (daca ma mai primiti ::)).

Chiar daca lucrez la Gradina Bot, acum mai greu trec pe acolo ...ce sa va spun?! am aflat ca expo anul asta se va deschide pe 26(de obicei duminica se face vernisarea) si nu va mai fi in sera expozitionala unde se facea pana acum (e in renovare) ci in fata pavilionului ...o sa fie frumos oricum! Pretul la intrare incepand cu 26 oct este de 5 lei pentru sere si parc la un loc.

Va pup fetelor, si ma bucur ca vreti sa va intalniti...eu sigur o sa fiu pe 26 pe acolo la o plimbarica cu cea mica:)

gabriela jalba

Pe 26 te poti intilni doar cu Vio. Eu ,cu Diana,si sper ca si Vyky ne vom intilni pe 2 noiembrie. Daca o sa poti sa mai faci o plimbaricaaaa....Ne-ar face placere. Chestia e ca ai aparut cind ne si intrebam ce-i cu tine.Cum sa nu te primim!!!! Ce vorba-i asta??!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

anaco

Nu mai stiu ce s-a intamplat pe forum, nici nu am cum sa recuperez atat de mult....dar o sa citesc cu placere. Voi probabil acum va cunoasteti mult mai bine intre voi....

Gabi, sper sa ajung si pe 2 nov....ca acum altceva nu am de facut decat sa plimb si sa stau pe langa micuta...incerc sa profit la maxim de vremea frumoasa a toamnei ...Mi-ar face placere sa va intalnesc...

gabriela jalba

Sa dea dzeu sa fie vreme buna atunci,sa poti iesi cu mititica!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

doina

Sa va povestesc si eu de intalnirea unor forumisti;m-am intalnit vineri, cu Erwin la Cluj . Ne-am recunoscut imediat , eu eram cu fiica mea si am poza ei in avatar deci Erwin n-a avut probleme cu recunoasterea noastra. Am stat la discutii vre-o 2 ore la o cofetarie ( fiica mea a rezistat cu stoicism discutiilor noastre despre plante si forumuri ). Bineainteles a avut loc binecunoscutul schimb de plante, sper ca cele duse de mine de la cateva sute de kilometrii vor face radacini la Cluj.Poze nu am dar sunt unele la Erwin. Am vazut cea mai mare florarie din Cluj de unde Erwin  mi-a daruit un streptocarpus. Acesta a facut aproape 600 de km., cu trenul si alte mijloace de transporte in comun ,si a ajuns la mine acasa in buna stare.
    Sambata la pranz am plecat spre Myrela.Dupa cateva ore de mers cu trenul am ajuns , dar bineanteles ca am coborat din tren pe partea opusa garii. A trebuit sa asteptam sa plece trenul ca sa ne intalnim. Ce pot sa va spun despre intalnirea noastra este ca parca am fost prieteni vechi . Si eu si fiica mea ne-am simtit la Myrela ca acasa , si ea si sotul ei sunt niste persoane calde , primitoare, foarte deschise. Nu cred ca ar fi crezut cineva ca nu ne-am mai vazut in viata noastra.
      Nici de aici nu am poze . Cu aceasta ocazie ii mai multumesc inca o data pentru toti lastarii daruiti , dar cel  mai mult mi-a placut la ea acasa , sper sa pot sa o mai vizitez si sper sa vina si ea la mine in vizita.

ozimandias

Minunat!
Si ati tinut secret intalnirile astea?  :)

vernil

Ce frumos din partea voastra sa va intalniti! Abia astept sa merg si eu prin tara, sa cunosc cat mai multi forumisti!

doina

Intalnirile au avut loc datorita fiicei mele. Ea a hotarat sa plece la Cluj. Daca nu era ea acolo n-as fi ajuns curand pe acele meleaguri. :D Abia astept sa mai intalnesc si alti forumisti.  ;)