Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

stefana

Doar cateva poze de pe telefon, pentru inceput :D
http://home-and-garden.webshots.com/album/571001990veEJaq
A fost frumos, cazare perfecta, vizita la stupina si gradina mushuroiului nespus de interesanta(cuvintele nu mi le gasesc acum  ::) ). Ne-au incantat pe toti lalelele lui Vio, o minunatie, de la mici cat un ghiocel pana la mari, orange (eu n-am mai vazut vreodata culoarea aceea) sau cu frunze deosebite. Aveti in album niste mostre :D
Eu, neavand talent de povestitor, asteptam pe cei mai in masura sa redea farmecul intalnirii ;D
Multumiri din inima, Vio, pentru invitatie


ani

"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

stefana

Pentru cei care aveti fotografii de la intalnire: va rog sa-mi trimiteti pe adresa de email ( o gasiti in Profil)  imaginile de pus in albumul mushuroiului.

Ella

Sunteti ca furnicile in gradina lui Vio :D :D :D
Doamne, Vio, nu am cuvinte sa descriu ce aveti voi acolo, felicitari!  sanatate multa sa puteti muncii!

mihail

Eu nu inteleg de ce a durat totul atit de putin,trebuia sa vin cu o zi inainte.
Eu zic ca nu este suficient timpul pt. discutii numai intr-o singura zi,mai ales daca este si cea a plecarii.Poate reusim,un Moeciu,sa zicem..sau de ce nu,un Iasi,daca tot va dati in vint dupa el...in urmatoarele 2-3 luni.
Ar trebui,daca se poate,stiu ca acum este prematur,sa deschideti un topic cu "actiunea " de la  Vaslui si sa aranjati pozele intr-o ordine fireasca.Eventual sa fie postata si cite o mica legenda la fiecare fotografie...asaaaa,ca o epopeee!Sint poze si cu "dansul mopului " ??
Deh,in perioada de criza,nici bara nu mai este cea fost.Odata.
Vio,sa traiesti,esti "omul de aur".

lala

Excelent!Imi pare nespus de rau ca a fost imposibil sa raspund la apel!
Vio sa traiesti o mie de ani si sa ne incanti cu frumusetile tale!

mihail

Codruta,spune cind sari in aeroplan si vii fix pe pista lui Penelopa,poate te scuteste de ceva taxe si...punem de-o intilnire.Mai schimba si tu Olanda aia scortzoasa si binecrescuta.
Ceeee,acolo ai manele?

ozimandias

Acum am ajuns si eu acasa si trebuie sa ma duc sa-mi recuperez copilul (am facut si o oprire la Buzau, la matusa mea).
Si la mine trebuie sa treaca niste zile ca sa mi se decanteze impresiile si emotiile, ca sa pot povesti cat de bine ne-am simtit.
Da, Mihail, trebuia sa fi venit de sambata. De fapt tot mushuroiul trebuia sa fi venit. A fost absolut minunat.
Vio s-a ocupat si am fost cazati intr-o pensiune unde ne-am simtit imparati. Am avut absolut tot ce ne-a trebuit si toate la cel mai inalt nivel.
Vio a fost cel mai bun organizator! Multumim Vio, multumim Doina!

Of... sunt multe de spus... si voi mai spune. Cred ca cel mai graitor e faptul ca tatal lui Vio, un domn la 77 de ani (am retinut bine?) ne-a asteptat la "ferma de albine si de lalele" in costum si la cravata! Il pup si-l imbratisez cu tot dragul. Asa am fost tratati: ca cei mai de seama oaspeti. Inca o data Vio  :-* :-* :-* :-* :-* Doina  :-* :-* :-* :-* :-* :-*

ozimandias

Si inca ceva:
Gabriela... am adus pui de dendrobium... dar am uitat sa-ti dau!!!!!!!!!!!!!!1 Mii de scuze, sa-mi dai adresa pe PM.


Si inca ceva minunat de la Vio (in afara steagului arborat in mijlocul lalelelor)


mihail

Bine ca ai ajuns....eu mi-am facut di cap pi shusea,ce sa-mi mai faca organele ?  ;D ;D ;D
Totusi,atit Vio cit si Doina,au avut o singura scapare: nu s-au asigurat ca administratorul pensiunii sa elimine acel scirtziit...."tradator" in linistea noptii.
Penelopa era foarte revoltata de acest neajuns. :P
Eu am "stiut"..si de aia am refuzat sa sosesc cu o zi mai inainte,n-ar mai  fi dormit nimeni.
..Oare Mada ce face,pe unde-o fi ?

myky

bai, dar vio e epuizat, de nu apare pe forum?

mihail

e acasa,la tara....probabil sarbatoreste !

p.s. n-ar trebui sa mai vorbesc o mie de ani cu tine,de ce n-ai venit ? Numai odata se iarta. ;D

Codruta

Quote from: mihail on April 12, 2009, 09:38:00 PM
Codruta,spune cind sari in aeroplan si vii fix pe pista lui Penelopa,poate te scuteste de ceva taxe si...punem de-o intilnire.Mai schimba si tu Olanda aia scortzoasa si binecrescuta.
Ceeee,acolo ai manele?

As sari in aeroplan dar nu am detenta asa buna ;D Si de cand am vazut in poze ca Pene a trecut de la bara la stalp ma ia cu frica ;D :D
Manele am ca sunt dotata ;) :D

myky

Quote from: mihail on April 12, 2009, 09:48:38 PM
e acasa,la tara....probabil sarbatoreste !

p.s. n-ar trebui sa mai vorbesc o mie de ani cu tine,de ce n-ai venit ? Numai odata se iarta. ;D
o mie de ani ne-ar trebuiiiii......
dragule, daca veneam trebuia sa fiu la ozi in masina, si nu cred ca dupa aventura de ieri era indicat.

mihail

N-ai vazut nimic,....n-au avut bara si au improvizat cu-n mop..Senzualitate adevarat,si nu era singura.sa vedem daca distinsele doamne isi vor marturisi orgiile vasluiene.Se rasuceste Stefan cel Mare in mormint!Astazi este tot la Vaslui,cine sa mai auda acum cum scirtiie patul ?

myky

faza cu bara e boala vechea a penelopei :D
nici nu ma gandeam ca nu-si face numarul :D

Codruta

Pene si-a facut numarul dar restul doamnelor distinse ce au avut cu mop-ul? Voi barbatii ce ati pazit? Cautati galeata? :D :D

ozimandias

mi-am recuperat copilul.
Ori are o alergie urata, ori are varsat de vant... ::)

1. Mada e acasa, bine.
2. Si eu ma intreb de ce lipseste Vio...
3. Paturile au scartait pen'ca erau noi  ;D. Am suspectat la un moment dat vinul meu rosu, puterea ursului, insa mi-am adus aminte ca l-au baut doamnele... domnii au baut vin de la Iernut.
3 bis: Pene nu a dormit la pensiune, deci nu stiu de ce patul ei a scartait.
4. Oricum lumea n-a dormit, pentru ca dimineata Pene s-a apucat sa bata pe la usi si, ghinionul lor, in pensiune, mai era o familie, ne-mushuroiasca... pe care Pene a trezit-o, oricum.
5. Pene nu a dansat la mop ci la perie cu coada lunga. Mentionez ca nimeni nu a fost in stare sa tina coada periei teapana, decat eu.
6. Mihail, da' cat de bine esti informat... ma uimesti.
7. A fost cea mai reusita intalnire de pana acum.

Revin... doftoricesc copilul.

doina

Bag de seama ca v-ati cam distrat  :D , ma bucur pentru voi si-mi pare rau pentru mine ca n-am putut fi alaturi de voi  ;D

mamaruta

Am ajuns acasa....9 ore am facut din Vaslui - Barlad - Adjud - Onesti - Tg-Secuiesc - Brasov - Sibiu - HOME! Doar la o benzinarie m-a oprit sotul meu....5 minute. Pe la Sebes eram ca in filmele cu prosti: deschide geamul, zi ceva, mai poti conduce, vezi ca nu pastrezi distanta.....dar sunt franta acum, nu pot povesti nimic, nici poze nu am putere sa pun. Maine dimineata!
Va pup pe toti! dar chiar pe toti! :-* :-* :-*

martipan

Fain tare,mi-au placut tinutele cu palarie cu voal anti albine/pro mirese,inca nu m-am hotarat  :D :D :D ;) !
Sa va fie de bine plimbaretilor,vad ca va distratarati de minune !

ozimandias

Sa va mai spun ceva.
In afara de intalnirea in sine, care a fost minunata, am vazut in gradina lui Vio numai minunatii. Printre ele, aceste lalele care nu-s mai mari decat unghia mea:


cara

depinde cat de mari porti unghiile, ca sa ne dam seama!  :D

mamaruta


ozimandias

Quote from: cara on April 12, 2009, 10:36:44 PM
depinde cat de mari porti unghiile, ca sa ne dam seama!  :D
;D

Acum vorbind serios, la un moment-dat aproape ca mi-au dat lacrimile de atata frumusete. Adica am fost coplesita de ... de tot.
Lalelele lui Vio sunt ceva de nedescris. Si vazute pe viu si tot parca am visat.
Iar cele rosii pe care vi le-am aratat nu cred ca au mai mult de 5 cm cu tot cu tulpina si floare. (poate 7 cm...)