Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

lala

Myky,hosta are cam 40-50 cm,aduc?
Es eu vin sigur,uraaaa acum am aflat :-* :-*

vernil

Doamne, cati prieteni vom fi!

myky

Quote from: lala on September 28, 2008, 06:07:37 PM
Myky,hosta are cam 40-50 cm,aduc?
Es eu vin sigur,uraaaa acum am aflat :-* :-*
e cam mare pt ce vroiam eu sa fac, dar adu, ca il bag in fata  plantelor inalte.

ioana_ralu

Es ,eu zic ca vin ,sambata dimineata si plec duminica ,pentru ca fetita mea s-a simtit mai bine azi.Nu vreau sa supar si nici sa incurc pe nimeni.Asa cum spuneau si fetele ,cu copii mici nu poti sti niciodata,cred ca ai trecut si tu prin asta.Eu de obicei cand promit ceva fac tot posibilul sa ma tin de cuvant.

lala


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

georgette

Quote from: einsteinitza on September 29, 2008, 09:27:35 AM
Ma bucur ca veniti.Sigur ca stiu cume cu copiii,doar am avut partea mea de tras cu fiecare.Insa o rezervare la orice cazare,a mea sau la un hotel oarecare se face ferm,nu poti spune vreau sa rezerv o camera dar nu stiu sigur.La petrecere e liber vine fiecare si sta cat vrea,ma bucur mult sa aud de fieare ca vine,dar cu cazarea e altfel.Ma bucur oricum ca fetita e bine si nu mai sunt probleme,ca toti va strangeti incet incet si vom fi multi.Chiar si vremea se pare ca se incalzeste vor fi si 25 grade pe joi.Doar atentie,seara e rece asa ca aduceti canadienele pentru gratarul de afara. :)
Ioana-ralu,nu i bai daca n ai rezervare! Eu am rezervat o camera de 4 paturi si sint doar eu si baietelul meu..ne putem odihni sub acelas acoperamint fara nici o prb..zic eu!!Deci vino sanatoasa ca ai unde dormi!

georgette

si in mod special  intreb: GAZDA NOASTRA   :-* CE SI DORESTE SA I ADUCEM? si in domeniul florilor si restul...

einsteinitza

Esti draguta Georgette,eu raman la vechea dorinta.Muscate mai ales romanesti,desi am primit si anul trecut,am un fix cu ele.Merg splendid la Slanic,am incercat si petunii,si altele,dar in jardiniere cel mai bine ma impac cu muscatele curgatoare si romanesti.Imi plac mult cele rosii si cele roz,dar am primit anul trecut si altele,de ex alb care e o splendoare.Deci,cine tunde si are  butasi,va rog mult.Cine are ,caut mai ales un roz deschis pe care il tot [pierd,nu inteleg de ce ???iBineinteles,dau ce vreti la schimb,veniti si alegeti ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

lala

Muscate romanesti "ca la bunica" am vreo 5 culori si cu mare placere iti voi aduce din fiecare!

einsteinitza

Da,exact din acelea,multumesc.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ioana_ralu

La culoarea asta te referi? 

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ioana_ralu

Sa vad daca am ce jumuli de la ea.Ca este cam micuta

einsteinitza

Te rog nu o jumuli,lasa pe intalnirea viitoare,atunci vei avea probabil de dat si veti fi amandoua mai fericite ;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

georgette

N-o jumuli ca ti aduc eu ..si este din cea harnica,de ea va spuneam ca e harnicuta mea!si am de unde rupe...daca mai vrea cineva sa spuna!

georgette

Es,nu stiu daca am spus,noi venim cu Pene sambata si plecam duminica,ca sa stii cu camera! :-*

Fleurf

 Si eu vreau Georgette muscata!
Am sa va rog pe cei care vreti sa va aduc ceva sa-mi scrieti pe mp ca sa le centralizez mai usor si sa nu scap pe nimeni din vedere  ;D

einsteinitza

O noua centralizare

Vernil,Gabi,Nicol,Fleurf Vio,Georgette,Ioana. cu  camere rezervate.
Ozi,Cara cazare in alta parte.
Pene,Stefana,Myky,fara ramanere.
Din cei cu ramanere,Gabi si Vio vin de vineri :)
E bine?
Sunt mereu postari noi si pot sari pe cineva,sunt deja multe pagini de discutii. ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

lala

da pe mine nu m-ai luat in calcul >:( >:(

stefana

Mai avem un pic pana la intalnire  ;)
Ar fi bine ca pe pagina asta fiecare sa scrie din nou cand vine, cate persoane sunt, pana cand sta.
La mine e simplu, vin sambata si ma intorc la Buc sambata seara cu microbuzul (are plecarea in jurul orei 17).
Noi avem niste treburi care nu suporta amanare  (si-asa chiulesc sambata de la ele  ;D). Sotul meu nu bea decat bere fara alcool, asa ca isi aduce cu el Bergenbiru' preferat  ;D.

georgette

Quote from: Fleurf on October 01, 2008, 09:31:24 AM
Si eu vreau Georgette muscata!
Am sa va rog pe cei care vreti sa va aduc ceva sa-mi scrieti pe mp ca sa le centralizez mai usor si sa nu scap pe nimeni din vedere  ;D
Din care vrei? lui Es ii aduc "floare de mar" si rozul -harnicuta(mai in vara avea peste 35 de inflorescente..n-am mai avut rabdare sa le numar)
Vreti careva impatiens ciclam batut degrade cu alb? il tai daca vreti!spuneti pe mp...incep sa ma pregatesc!a inceput numaratoarea inversa...

gabriela jalba

Gabriela+ Romel aduc pe Vio + Doina  !!!! Ajung vineri dupamasa si pleaca duminica dimineata la ora 9.
  ES 99 , ai acelas nr de telefon?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

lala

Eu vin sigur,oi gasi eu pe undeva un pat!Va rog sa-mi spuneti ce sa aduc-ma refer la plante si flori ??? ???