Concurs:Recunoasteti cine canta?

Started by lovetulip, October 22, 2008, 08:37:33 PM

Previous topic - Next topic

cara

deci pentru lalelele alea fac moarte de om! (tre sa am o rezerva in caz ca lalelele plantate de mine nu rasar ca nu le-am pus mancare de coropisnite  ::) )



daveco

Quote from: cara on October 28, 2008, 09:12:50 PM
deci pentru lalelele alea fac moarte de om! (tre sa am o rezerva in caz ca lalelele plantate de mine nu rasar ca nu le-am pus mancare de coropisnite  ::) )



bai,imi statea pe limba!

stefana

Vio , eu zic sa ai un premiu de consolare si pentru cel care va iesi pe locul 2  ;D.
Parca vad cum Cara o sa ajunga sa posteze raspunsul in acelasi minut in care pui intrebarea. Deci noi astia mai inceti nu vom avea nici o sansa  :'( :'( :'(

simonaelena

Quote from: cara on October 27, 2008, 05:55:59 PM
io stiu ca-i fain de stat pe margine si de intins falcile, asa ca ia canta-mi tu ceva, privighetoareo!
mi-am luat pop corn si apa plata cu lamaie, deci presteaza!  :D

Pardon, madam, cred ca ai vrut sa spui "privighecioaro"!
Daca emite subsemnata cateva note pe aici, nu numai ca ti se usuca gazonul (mai ceva decat de la erbicid), da' s-ar putea sa-ti faci transplant de urechi  :D :D

Ti-as trimite junioara mea sa cante, da.... nu am facut rost de pusca aia cu nume rusesc de care imi ziceai odata  ;)

cara

noa, pentru ca te cunosc, poti sa vii sa-mi canti la iarna, cand o fi gazonu' acoperit de zapada, pentru orice eventualitate...
(da' sa vii totusi inainte sa dea mugurul la ghiocei....  :D )

(de Kalashnikov, vezi de vorbeste cu Vernil!   )

simonaelena

Asaaaaaaaaa..... acum iti da mana sa imi spui de unde sa fac rost, ca junioru' tau ii plecat si nu-i pericol sa-l iau in catare  :D :D

doina

Am intarziat  :P , Scorpions , melodia .....? Of  sunt o somnoroasa , cand s-a pus melodia dormeam  >:( . Poate data viitoare  ;)

cara

Quote from: simonaelena on October 29, 2008, 09:57:52 AM
Asaaaaaaaaa..... acum iti da mana sa imi spui de unde sa fac rost, ca junioru' tau ii plecat si nu-i pericol sa-l iau in catare  :D :D


auzi, poate vrea fata ta sa-l caute... (nu cu Kalashnikovu' ci cu ID-ul de mess :D )

Quote from: doina on October 29, 2008, 10:48:04 AM
Am intarziat  :P , Scorpions , melodia .....? Of  sunt o somnoroasa , cand s-a pus melodia dormeam  >:( . Poate data viitoare  ;)


lalelele si somnul is incompatibile, darling!  :D

doina

Saptamana viitoare voi bea un ceai verde pe la 13-14 ca sa pot sta treaza pana mai tarziu. Ceasul meu biologic cred ca este putin dereglat adorm foarte devreme dar ma si trezesc devreme 5-6  >:( . Dimineata e bine ca nu trag de mine dar seara  :P.........nu prea.

cara

draga, iti dau reteta mea:  seara, culcarea la 12-1, iar dimineata scularea la 5-6 sau un pic mai devreme. si asta fara ceai verde si cu o singura cafea, dimineata.  ;D


doina

La mine nu merge culcarea atat de tarziu  ;D. Doar mici si rare exceptii. :-[

lovetulip

Repet: Puncte se acorda tuturor care raspund.  Daca Cara a raspuns prima nu inseamna ca ea a castigat etapa saptamanala. Puteti sa postati orice nume doriti si primiti 1 punct.Daca raspunsul e corect,primiti 3 puncte.Nu e obligatoriu sa treceti si numele cantecului ci doar a interpretului. Cititi regulamentul.
                        Vio
ps.Cara, te rog mareste spatiul la deviatii si aberatii.Cateva postari din acest topic au loc acolo. :D

stefana


doina



daveco

Quote from: cara on October 29, 2008, 04:01:09 PM
draga, iti dau reteta mea:  seara, culcarea la 12-1, iar dimineata scularea la 5-6 sau un pic mai devreme. si asta fara ceai verde si cu o singura cafea, dimineata.  ;D


:o ???

cara

treci la diverse ca daca-ti raspund aici imi increteste Vio paru'!

doina

Azi n-am beut nici un ceai si uitati ,cat e ora. Mi-a trecut ora de somn de mult. Ieri a fost ceva suspect in atmosfera, Cara , ca nu cumva sa fie altcineva pe faza , sa ia lalelele  ;D , dar eu le pazesc , poate castig si eu ceva  ;)

cara

doar stiti ca ma ocup de voodoo! deci da, io eram dispersata prin atmosfera, ca sa va impaienjenesc creieru', sa va bruiez memoria, sa raman cu lalelele!  :D

miha

Si eu vreau lalele...asa ca ma tin si eu de voi..."scorpions"...ce fata desteapta are mama... ;D

daveco

pan' la urma m-am prins si io ca vio vrea sa dea lalele la toata lumea.
deeeci,scorpions,scorpions,scorpions!

doina

Vio nu cred ca vrea sa dea lelele la toata lumea ,  ;) , ci numai unora care indeplinesc conditiile   8)

lovetulip

Concursul va fi corect.Oi avea eu o nasa,3 fine si un fin dar nu voi favoriza pe nimeni.
                                                                                                                                         Vio

cara

Quote from: daveco on October 30, 2008, 09:36:41 PM
pan' la urma m-am prins si io ca vio vrea sa dea lalele la toata lumea.
deeeci,scorpions,scorpions,scorpions!


>:( >:( >:(
scorpie ce esti!
te-ai hotarat ca vrei lalele, ha?