Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Username: Password:
Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: butoane ?  (Read 5190 times)

mihail

• Guest
butoane ?
« on: March 13, 2009, 02:51:21 PM »

As avea o rugaminte,nu ma descurc cu butoanele de mai sus cind trebuie sa scriu o noua postare sau un mesaj.Am mai apasat aleatoriu pe ele,dar nimic.Nu se poate posta o "legenda" ?
Sau unde pot gasi "cartea tehnica"
Cum pot seta mesageria pt. a se salva mesajele expediate ?
Va rog ,ajutati un biet sarman.
Multumesc.

ozimandias

• Guest
Re: butoane ?
« Reply #1 on: March 13, 2009, 05:10:16 PM »

Mihail,

in primul rand: cand vrei sa trimiti un mesaj, mai jos de 'caseta" in care ai scris mesajul exista Save a copy in my outbox. Bifeaza casuta aia si vei avea mereu ce mesaje ai trimis in outbox.

In al doilea rand, la ce botoane te referi?
Sub oricarui mesaj exista    REPLY  |  NOTIFY  |  MARK UNREAD  |  SEND THIS TOPIC  |  PRINT    . Daca apesi pe Reply poti posta o replica. La Notify setezi ceva sa te notifice cand se posteaza dupa mesajul tau, etc
Deasupra mesajului mai exista si botoanele   Quote si Modify. Ei, daca apesi pe Quote ti se deschide o fereastra in care e citat mesajul la care ai dat tu quote, fereastra in care scrii ce ai de scris. Mesajul citat apare chiar ca citat. In el poti interveni, in sensul ca poti lasa doar o propozitie din postarea citata. E recomandabil sa nu faci altfel (adica sa modifici continutul mesajului).
De asemenea, ai dat Reply, dedesubt iti apar ultimile mesaje postate. Si acum poti da Quote pentru a cita, cum fac eu acum:
Va rog ,ajutati un biet sarman.
Multumesc.

De asemenea, intr-un mesaj poti folosi acest Insert quote de mai multe ori astfel incat poti cita ce vrei din oricare mesaj care-ti apare dedesubt.

Alte nelamuriri dragul meu?
 :D

mihail

• Guest
« Reply #2 on: March 13, 2009, 05:13:45 PM »

Multumesc frumos,era vorba de butoanele alea dreptunghiulare.O parte le-am inteles: "B" apasat ingroasa litera,"I-ul" strimb inclina fraza,"U"cu liniutza sub el,evident subliniaza ce-i de subliniat,etc..dar mai sint o parte care,cu toate ca m-am jucat,nu le pricep.

ozimandias

• Guest
« Reply #3 on: March 13, 2009, 05:19:27 PM »

Deci ti-nchipui cat ma oftici, da? stau juma de ora sa scriu.... Macar, ca sa ma simt bine, zi-mi ca nu stiai de quote, sau de mai multi quote... sau de ceva din ce am scris eu  ;D

Iar M care se invarte face asta

mihail

• Guest
« Reply #4 on: March 13, 2009, 06:33:19 PM »

multumesc tare mult,nu stiu cum sa fac,dar n-as vrea sa ma apuc de mintit.Pe alaea dreptunghiulare nu prea le stiu,dar nu pe toate.Dar lasa,nu le folosesc si gata,nu s-o scufunda lumea.

ozimandias

• Guest
« Reply #5 on: March 13, 2009, 07:10:27 PM »

nu stiu cum sa fac,dar n-as vrea sa ma apuc de mintit
Dar nu te indemnam la mintit.  ;D

Ca sa se intample ceea ce fac "butoanele" alea, trebuie sa scrii ceva (suparaciosul), sa selectezi ce ai scris (suparaciosul) si apoi sa apesi pe boton suparaciosul
Vezi?
Sau suparaciosul  suparaciosulE OK?
 :D

penelopa

• Guest
« Reply #6 on: March 13, 2009, 07:30:21 PM »

La ce-ti trebe, dragule, atatea botoane
Vrei sa-ti prinzi deshtele prin ele?  ;  Las` ca  tastezi expresiv si fara  ele.

ps. Mai bine ne-am interesa de niste buline pe care sa le pozitionam de la anumite ore pentru cei mai .... pudici  :P

stefana

• Guest
« Reply #7 on: March 13, 2009, 07:45:45 PM »

Cel mai simplu e asa: scrii ceva, selectezi textul, apesi pe ce buton vrei si apoi dai un Preview. Si o sa vezi ce efect are fiecare .
Pene, nu ar fi neaparat de expresivitate, cat de dixtractie  ;D. Daca avem botoanele de ce sa le lasam sa stea degeaba. Dar ar trebui sa facem asta pe un topic special asa cum este Nocturna, creatii, aberatii...

Exemplific asa ca o joaca ;D
Hello

Hello
Hello
Hello
Hello

mihail

• Guest
« Reply #8 on: March 13, 2009, 09:19:29 PM »

asa am facut,dar dupa unele observatii nu la toate butoanele apasate s-a intimplat ceva.Am scris un cuvintel,l-am marcat,am apasat pe buton si nu intotdeauna s-au observat modificari.
Dar pina la urma,ce-mi trebie mie atitea butoane.

simonaelena

• Roza
« Reply #9 on: March 13, 2009, 09:25:00 PM »

Pene, mi se pare mie, sau ai iar mancarici?

gabriela jalba

• Roza
  • PASCANI
    • http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=1
« Reply #10 on: March 13, 2009, 10:39:53 PM »

Faina chestia cu butoanele. Mihail,sa stii ca si eu stiam numai citeva.Nu le-am incercat pe celelalte de frica sa nu fac vreo boroboata.
Pene, mi se pare mie, sau ai iar mancarici?
  Simonaelena,dar ai sesizat vreo pauza la ea??!! Asa e ea  in stare normala !!!
Pene,pudibonzii si-au retras ambasadele.....ce sa mai faci cu bulinile??? Oricum,coarda,oricit de elastica ar fi,de-o intinzi prea mult,se rupe!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

mihail

• Guest
« Reply #11 on: March 14, 2009, 03:07:37 PM »

cum pot introduce o fotografie sa zicem pt. exemplificare ? Am cumparat o carte despre gradinarit,as fi vrut sa "povestesc"despre ea si apoi sa postez coperta pt. lamurire.
As mai avea o idee:sa scanez cartea si apoi sa postez undeva,aici.E voie ,nu e voie?
Aoleooo,mai apoi am vazut ceva cu calculatorul si cu poza,un metru mai jos.Aia este ? Pare complicat ...Sa vorbesc cu Steve Jobs ?

rox94ana

• Roza
  • Constanta
« Reply #12 on: March 14, 2009, 06:32:59 PM »

poti sa scanezi coperta si o salvezi in calculator. cand deschizi casute de masaj, pe forum o sa observi ca scrie Additional options si selectezi imaginile pe care le vrei.

mihail

• Guest
« Reply #13 on: March 14, 2009, 07:55:45 PM »

Multumesc,l-am gasit ....e jos in stinga.O sa incerc miine dimineatza.mULTUMESC.

myky

• Guest
« Reply #14 on: March 14, 2009, 08:36:10 PM »

atentie, ca daca  poza e mare nu o incarca

mihail

• Guest
« Reply #15 on: March 14, 2009, 08:52:16 PM »

pot sa determin marirea fotografiei la scanare ?Am vazut ca s-a putut posta fotografia scuterului care era foarte mare.

ozimandias

• Guest
« Reply #16 on: March 14, 2009, 08:55:23 PM »

Mihail, orice poza din calculator se poate micsora astfel incat sa o poti atasa mesajului.
Uite aici:  http://www.totalmush.com/plante/index.php/topic,137.0.html

Se poate determina marimea documentului scanat si la scanare, dar depinde de ce tehnica ai   :D

mihail

• Guest
« Reply #17 on: March 14, 2009, 09:22:01 PM »

Multumesc,pai am un scaner de ultima generatie,deobicei tiparesc bani cu el,ies foarte frumos,numai ca i-a arestat saptamina asta pe baietii care plasau bancnotele.Stie cineva cum pot printa dar sa se schimbe seria ? Daca tot sintem pe felie ,nu cumpara careva 50 pistoale mitraliera?

stefana

• Guest
« Reply #18 on: March 14, 2009, 09:24:55 PM »

Pana la 1 iunie mai e mult si jucariile razboinice nu sunt indicate ca sporesc agresivitatea  :P

ozimandias

• Guest
« Reply #19 on: March 14, 2009, 10:21:34 PM »

Mihail, de asemenea poti orice poza din calculator sa o incarci intr-un album. Iti recomand webshots.com, e foarte usor de utilizat.

mihail

• Guest
« Reply #20 on: March 16, 2009, 10:06:01 AM »

am incercat sa deschid programul indicat de Felix.Nu merge !

mihail

• Guest
« Reply #21 on: March 18, 2009, 11:18:02 PM »

Bun...cu primele intrebari m-am lamurit,ramine ca-n tren.....Alta intrebare:pt. a descarca fotografii de pe telefon in calculator,trebuie vreun programel ? Daca da,dati-mi un link.
Va multumesc iar . :D ::)

cara

• Roza
  • Brasov
« Reply #22 on: March 18, 2009, 11:23:19 PM »

iti trebuie un cablu si-un programel, dar programelul e in functie de modelul telefonului. nu ne-ai spus ce telefon ai.

sau, poate ca telefonul tau are bluetooth si-atunci nu-ti mai trebe nik  ;D

mihail

• Guest
« Reply #23 on: March 18, 2009, 11:30:27 PM »

multumesc Cara,are si de ala,dar deja e prea mult pt. mine.Telefonul este Samsung.Rosu metalizat,foarte asemanator cu pejoul rosu metalizat.Cam la fel.
Deci ?

cara

• Roza
  • Brasov
« Reply #24 on: March 18, 2009, 11:38:46 PM »

mai tre sa aiba bluetooth si computerul  ;D

uite aici un program f bun, eu l-am avut pe vremea cand aveam telefon samsung

http://samsung-pc-studio.software.informer.com/
Pages: [1] 2   Go Up