Ella - colectie sinningia

Started by Ella, July 25, 2009, 06:48:18 AM

Previous topic - Next topic

gabi_gabriella

Nu prea mai ai ce zice cand vezi asa frunuseti ...pt ca ramai cu gura cascata :)

georgette

Quote from: gabi_gabriella on November 07, 2009, 08:16:24 PM
Nu prea mai ai ce zice cand vezi asa frunuseti ...pt ca ramai cu gura cascata :)
Corect!
De aia ma leg eu inainte cu o bentita, ca sa mi tina bine gura sa nu raman asa! :D
Ella..la mai multe..la toate posibile,descoperite in trecut, prezent si viitor! esti ''mamicul si taticul ''lor! :-* :D

Ella

Multumesc mult!  :-*  meritul este numai al lor, sunt atat de putin pretentioase.
Am cateva mai pretentioase, dar marea lor majoritate nu cer decat lumina si putina apa din cand in cand. ;)

Marmoset

Ella, pacat ca n-am un emoticon din ama care ramane cu gura cascata si apoi pica pe-o parte!  :o :o :o :o :o Sunt fantastice! Mai ales mini-sininngiile, sunt extraordinare!

vickylucia

Ella. felicitari! Nu stiu de unde ai procurat asemenea frumuseti, dar stiu ca ai reusit sa ne imbolnavesti  de..........,,gloxinita", pe toate iubitoarelle de plante din Romania. ;D

Ella

Vicky, merci!  :-* au fost pe eBay toata vara de vanzare. Eu am cautat una, apoi alta si in toamna m-am trezit ca am peste 40  ::) ;D

Marmo  :-* ;)

sarselia

Ella ce superbe flori ai!
minunate!!!
sa ai parte de ele!
m-am uitat si la orhidee si m-am imbolnavit!

tu nu stai in Romania, nu?
ca pe aici rar sau foarte rar gasesti asa frumuseti!

numai bine!

Ella

Quote from: sarselia on November 24, 2009, 10:45:06 PM
m-am uitat si la orhidee si m-am imbolnavit!

::) ::) ::) la orhidee ne imbolnavim impreuna. :D :D :D

Quote from: sarselia on November 24, 2009, 10:45:06 PM

tu nu stai in Romania, nu?
ca pe aici rar sau foarte rar gasesti asa frumuseti!


Nu, nu locuiesc in Romania!

Quote from: sarselia on November 24, 2009, 10:45:06 PM
Ella ce superbe flori ai!
minunate!!!
sa ai parte de ele!

Merci! flori frumoase au toate fetele (si baietii, atatia cati avem  ;)  ) de pe forum. ;)

Quote from: sarselia on November 24, 2009, 10:45:06 PM

numai bine!

Numai bine!

sarselia

Ella esti modesta dar chiar ai niste minunatii pe acolo nu gluma!
Sa ai parte de ele cat mai mult timp!

CLAUDIA

Uffff, iar am vazut minionele ....sunt teribil de frumoase si foarte departe e vara...
Felicitari Ella pentru ca exista dragoste reciproca.
Cand drumul este presarat cu flori,nu te intreba unde duce.(Anatole France)

http://community.webshots.com/user/claudia_70?vhost=community
http://suzyka.sunphoto.ro/

Nina

Gloxiniile sunt flori extraordinar de frumoase, eu pana acum m-am axat pe flori ce pot fi tinute vara afara, in curte, de curand m-am tacanit cu achimenesul si m-am apucat sa-l colectionez, insa ma rog sa nu ma apuce si " gloxinita " :D. Am vazut undeva era o gloxinie din seminte, cum e inmultitul din seminte ??? , teoretic infloreste la 6 luni de la semanat, iar bulbul in primul an ajunge la 4-5 cm, poate cunoaste cineva practic cat de rentabil e.

Ella

Micro mini sinningia Rio Das Pedras

            

ozimandias

Simt nevoia sa lesin!
Nici nu-mi dau seama daca din cauza forilor sau din cauza ca te vad on  ::)

:-*

Oricum floricica e mortala.

sicamin

Ella ce ma bucur ca iti mai vad floricelele.... :o Mi-a fost tare dor de tine  :-* :-* :-*

Ella

Multumesc, Ozi!
Multumesc, Sica!
si mie mi-a fost dor de voi.:-* :-* :-*

Am cugetat indelung si am ajuns la concluzia ca se merita sa pun pozele, pt. acele persoane care intra pe forum, pt. a vedea plante sau cauta informatii despre ele. Este pacat sa le tin ascunse. :P


mamaruta

Oooo, sora Ella! Bine ai revenit :-*!
Fii atenta: daca pui poze cu siningii si gloxinii, promit ca imi cumpar, in primavara, o gloxinie! Jur! (cu violete...nu...never!).

GetaV

Niciodata sa nu zici niciodata, Mada.Pe mine m-a tinut 10 ani departe de violete dar acum......am luat-o da capo.

GetaV


sicamin

Eu deja m-am apucat de gloxinii   :D :D :D

Fleurf

Wow cw miiiica eee! Am comandat si eu la bloomia si bine ca ne-ai aratat-o Ella ca nu ma asteptam sa fie asa mica si as fi fost dezamagita.

miha

Ce delicata e, Ella...  ::) Ma bucur sa te revad...  :)

Ella

Multumesc!  :-* :-* :-*

Quote from: Fleur on March 05, 2010, 08:08:20 PM
Wow cw miiiica eee! Am comandat si eu la bloomia si bine ca ne-ai aratat-o Ella ca nu ma asteptam sa fie asa mica si as fi fost dezamagita.

Am vazut ca ai comandat-o si m-am gandit la tine cand am vazut ca infloreste, acum stii la ce sa te astepti  :D :D :D  moneda de langa floare este de un cent, cam cat moneda de un banut in Ro. cred  ;D

luiza

Superba, Ella ... mica, mica dar draguta foc ...  :)
Ma bucur ca te vad  :-*