Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vivi23ro

citi ani are copilasul?
a mea se joaca ci bani marunti, pixuri si creioane, scurma prin pamit si pune pe parchet si niveleza sa fie mizerie peste tot ,nu stiu daca te intereseaza activitati din astea de pitic...
a mea se joaca cu maruntul de la 10 ron... plus ceva dinari... valeu .. cind mi ai zis ca nu mai ai de unde taia butasi mi au venit ideile ;D ;D ;D.. cauta ceasuri care suna, butoane de la ceas radio sau alte chestii care chitaie , bipaie  cind le apesi...marunt pus in stricla de pet de 2 l...creioane tot in pet...baterii, tastatura de calculator, mouse, telecomanda de tv.. cam astea o intere pe a mea.. inchide deschide tv, cu sau fara telecomanda, calculatorul, laptopul,...da smsuri..ia tasatura si se plimba cu ea...

bella_donna

Cara, imbraca-l bine, scoate-l cu saniuta in curte.
E sanatos si oboseste!  :D

ozimandias

Bai... aveti grija cu maruntul si cu copilasii. Copilului unui prieten, desi si-a serbat majoratul, inca-i mai spunem Cent.
Acum ne amuzam, dar atunci a fost cumplit. Au umblat pe la patru spitale pana sa inteleaga cineva ca banutul il avea in nas. Vorbea el ceva, dar nu clar si initial au zis ca l-a inghitit si ca-l doare...

Cara, si eu ii dadeam copilului cand era cam ca Mihnea hartie sa o rupa. O amuza teribil. Cumparam coli intregi de hartie de impachetat, ca nu taie. Nici hartia de revista nu taie. Insa stiam sigur ca fiica mea nu inghitea nimic ce nu era absolut pasat... Asa ca stateam linistita ca nu se ineaca.

cara

dragelor, va multumesc.
pentru jocurile propuse de Nicol e prea mic al meu, are doar 9 luni.
dar le-am notat pentru cand or pleca ai lui iar in croaziera  ;D

iar cu hartia, ce sa zic? am incercat. dar o mesteca.   nimic nu scapa nemancat, ii ies incisivii laterali.

vad ca plimbatul pe-afara ii place. cred ca-mi iau claparii si plec în munţi.  ;D


sicamin

Buna dimineata!
Cara si eu cred ca mai bine ii face plimbarea la aer curat ,decat "mestecatul" hartiei  :D. Si fiul meu cand era mic ,baga in gura orice si trebuia sa fiu cu ochii pe el ,ca pe butelie. ;D
La noi e frumos afara ca e zapada peste tot ,dar incepe sa se "moaie" .
Sa aveti o zi frumoasa!

Nicol Caloian

Quote from: cara on February 06, 2010, 11:08:07 PM
dragelor, va multumesc.
.................. ii ies incisivii laterali.


Daca-i place morcovul da-i unul sa-l roada. Iar pentru calmarea durerii de la nivelul gingiilor noi am folosit calgel.

vivi23ro

a mea nu mai baga in gura decit mincarea, cit despre banuti nici vorba sa i intre in nas... dinti are 5 si 2 ju,atati. pt gingii foloseste covrigei uscat pe care i ia singura dintr un sertar...sa inteleg ca a mea e cuminte?o sa postez niste poze mai incolo de la vizita pe care am facut o la cineva pt prima oara... pe dna casei atita a indragit o ca a luat o la dragalit mai ceva ca pe noi... taica sau era sa devina gelos...


sicamin

O saptamana "calduroasa" va doresc !

gabriela jalba

Subscriu! si numai reusite toata saptamina!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gentiana

Acilea e viscol,iti trebuie aparatori de zapada si sanie trasa de caini ca sa ajungi la job
dimineatza la 7 fara 10 aveai senzatia ca te-ai mutat in laponia nu ca ai fi intr-o capitala a unei tari din UE
zapada la gard e de 1,5m si mai am un pic si fac tunel sa ies din curte
dimineatza am tras de usa (era inghetata) ca sa ies din casa(ma gandeam cu groaza ca va trebui sa ies pe fereastra si ma intrebam daca oare mai am pe undeva schiurile)

vivi23ro

haiosa esti GENTIANA, la noi nici de saniuta nu mai e zapada

gentiana

la voi nu!
s-a adunat toata la mine in curte si la mine pe strada
pana or da cu lama sau cu ceva .......imi iau rachete de zapada
(inca n-am auzit de matze aliniate la sanie  dar cine stie poate brevetez )

sicamin

Eu cred ca am sa pun cainele impreuna cu matele la sanie  :D. Toata gradina o alearga si vad ca le place la mate sa se joace prin gradina cu catelusa..Nu mai este pic de zapada necalcata de animalute. :D

penelopa

Deşi am un husky, am preferat să menajez căţeluşa azi noapte la ora 1,00 (când m-am întors din Bucureşti de la un botez - în calitate de "mamaie" de rezervă  ;)) lăsând socrele (soacră-mea şi sor-sa) să dea zăpada dacă voiau să intre în curte.  ;D
Că din şosea pe uliţă am împins toate 3 maşina ........... e altă poveste. ;D
Şi am ajuns şi azi la serviciu ................. 2 ore întărziere.

simonaelena

Bina c-ai ajuns! Ca era cat pe ce sa te pun absenta!

penelopa

Cara, ia uite:
http://penelopa.sunphoto.ro/alte_chestii/10661693

E cam mare pentru Mihnea (are 5 1/2  luni  ;)) dar, se poartă! ;)
ps. Am uitat! O cheamă Sophie-Amelie  :o ......... ce ţi-e şi cu tineretu' ăsta!!!!

gentiana

[si daca nu frantzuzeau numele ce era?le cadeau din galoane? ;)

Nicol Caloian

O avea nume frantuzit (si ce daca?), dar e tare dulcica si are niste ochisori..! Sa va traiasca!

ozimandias

Quote from: penelopa on February 08, 2010, 11:33:21 AM
Cara, ia uite:
http://penelopa.sunphoto.ro/alte_chestii/10661693

E cam mare pentru Mihnea (are 5 1/2  luni  ;)) dar, se poartă! ;)
ps. Am uitat! O cheamă Sophie-Amelie  :o ......... ce ţi-e şi cu tineretu' ăsta!!!!
Sa va traiasca, Pene, sa fie sanatoasa si sa va aduca bucurii.

Ca informatie generala, Mihnea avea 4 luni in august, acum are cam 9. Asa ca se super-potrivesc  :D

PS: Apropos, foarte frumos numele, ca rimeaza.

penelopa

Da, rimează!  ;)
Încerc să-mi imaginez cum voi striga după ea:Sophie-Amelie!!!
I-am zis mămicii (pe ea o cheamă Andra-Iulia) că mergea mai bine: Amalia-Sophie! Trebuia şi un nume cu terminaţie românească.
A fost de acord cu mine dar, acum, e prea târziu.

gentiana

iaca exista si in romana si sofia si amalia
(io vb ca am si io un nume frantzuzit,da al meu asa e de la mama lui,nu-i cu traducere ;D)
na ca m-a palit foamea si carcotesc la orice
am mai vazut io o ploada botezata LIBELULE-ESMERALDE  si sa vedetzi ce greu  ii ieseau "ui"-urile frantuzesti lu bunica-sa(ziceai ca da cu bolovani de sa faca stancarie ;D)

vivi23ro

si eu si eu... desi toata lumea ma intreba daca se scrie cu 2n sau cu terminatia enne

myky

Quote from: penelopa on February 08, 2010, 12:18:13 PM
Da, rimează!  ;)
Încerc să-mi imaginez cum voi striga după ea:Sophie-Amelie!!!
I-am zis mămicii (pe ea o cheamă Andra-Iulia) că mergea mai bine: Amalia-Sophie! Trebuia şi un nume cu terminaţie românească.
A fost de acord cu mine dar, acum, e prea târziu.

o sa strigi asa  ' soficoo, iesi din floile mele ca-ti rup picioarele' :D :D :D

ozimandias

Quote from: penelopa on February 08, 2010, 12:18:13 PM
Încerc să-mi imaginez cum voi striga după ea:Sophie-Amelie!!!


Mai Pene, eu cred ca pe nepoata mea si Xcdeesghfyliytdf..h/aówdeítjgbfjbvfjh daca o s-o cheme, tot am sa stiu s-o strig...
Aceeasi problema a avut-o si soacra-mea: cum o sa-mi strige copilul, ca i se impleticeste limba... Si o cheama doar Ana Maria...

Lasa, ca e frumos. Ei sa fie sanatosi si voi, sa aveti ce alerga prin flori  :D