Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Quote from: vivi23ro on February 10, 2010, 10:53:07 AM
de ce nu ramii tu acolo eu nu inteleg

Unde sa raman Vivi, in aer ? ca imaginile de acolo sunt ?  :D :D :D

vivi23ro

in aer sintem cu totii . noi rominii, dar eu ziceam sa ramii la fiu

gentiana

[ca sa ma laud,am strada cat de cat curata
baiu e ca trece lama face curat si dobitocii in urma arunca zapada in strada ca sa-si scoata masinile
ca le e lene s-o puna in marginede trotuar sa nu munceasca aia degeaba(da unde nu-i minte ........ si bun simtz....)

sicamin

Buna fetelor,am aparut si eu ,dar a trebuit sa stau sa ma dezghet intai,ca am umblat pe afara si e tare frig. ;D

gentiana


sophia

superb apusul  vazut din avion! am vazut si eu  in unica mea calatorie cu avionul un apus. niste nuante de orange si violet pe care nu le-am mai  vazut niciodata 

bella_donna


gabriela jalba

Buna dimineata!!! Ninge!! Ninge iar..si cu spor! In jumatate de ora s-a pus 10cm de zapada. Oricum ,se pare ca iarna chiar e pe duca si ca-s ultimile zvircoliri. Sa aveti un w bun!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky

'neata! la noi e de barca.

gabriela jalba

Nu dispera;dupa ce ti-ai dat mina pe lopata,o sa-ti fie simplu la visle. :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias


myky

Quote from: gabriela jalba on February 11, 2010, 07:18:11 AM
Nu dispera;dupa ce ti-ai dat mina pe lopata,o sa-ti fie simplu la visle. :-*

:D nici nu-ti imaginezi cat de bine vaslesc. am ceva sute de km la vasle :D

penelopa

Încă una din ciclul "D-ale Penelopei"  :(:
Azi am ajuns la serviciu, mai mult pe jos, fleaşcă din cap şi până în picioare. >:(
Când am vrut să ieşim cu maşina din curte, am derapat şi maşina s-a înfipt cu botul în mormanul de zăpada de la marginea aleii. După ceva înjurături, câteva opinteli, ne-am dat bătuţi, am lăsat maşina înţepenită (bine că măcar e în curte) şi am purces către microbuz. Pe uliţa, înnotând din greu prin terciul de zăpadă, ne-am dezumflat şi mai tare când am văzut că, la mai puţin de 10 m, microbuzul alene trecea!  :(
Am luat următorul microbuz după vreo 15 min., timp în care am jucat şotron făcând loc maşinilor care veneau dinspre uliţă, sau ferindu-ne de maşinile care treceau în goană pe şosea, împroşcându-ne cu mocirlă de sus până jos. Am vrut să mă întorc acasă. Numai gândul că acasă riscam să dau explicaţii  celor  două zgripţuroaice pe care vremea rea le-a imobilizat la noi, m-a determinat să rezist eroic. :-\
Microbuzul nu intră în aeroport. Prin urmare, de la pod şi până la birou, pe vreo 900 m,  am făcut faţă stihiilor naturii: vântul turbat care îmi dădea jos gluga şi îmi biciua faţa, băltoacele în care mi se afundau picioarele până la 30-40 cm, potopul aruncat de roţile maşinilor grăbite.  >:(
Nu exagerez: în cizme aveam apă, blugii uzi până la genunchi,  jacheta de fâş fleaşcă.
Când am intrat la birouri, unele colege deja îşi uscau ciorapii şi ghetele pe electroconvector .  :D
Mi le-aş usca şi eu dar ce fac  cu blugii?? ;D

simonaelena

Faci rost de o salopeta, un halat, ceva de la oamenii de intretinere, daca la voi nu se gaseste  si te dezbraci.

penelopa

Nu merge! Nu-mi place să îmbrac lucrurile altuia. ;D

simonaelena

N-aveti magazie de materiale? Ia-ti un echipament nou. Dupa amiaza il predai si poate altii nu-s asa pretentiosi  ;D

penelopa

Nu mă mai agit! Deja au început să se usuce pe mine.  :D

myky

Quote from: penelopa on February 11, 2010, 10:52:21 AM
Nu mă mai agit! Deja au început să se usuce pe mine.  :D

incaleca,,, caloriferu ;D

penelopa

Nu poci, pentru că caloriferu' electric şi-l ţine Corcodel între picioare. :D (şi el e fleaşcă  :D)

gentiana

iaca pene de ce trebe sa ai rucsacel in spate ,ghigosit cu hainute de schimb(ai ras de mine cacand tzi-am zis ca umblu cu schimburile dupa mine)
nu-i e frica ca face oole omleta? ;D

myky

Quote from: penelopa on February 11, 2010, 11:57:12 AM
Nu poci, pentru că caloriferu' electric şi-l ţine Corcodel între picioare. :D (şi el e fleaşcă  :D)

acu, ti-as zice ceva de o omleta, da mi-e ca se ofuscheza sensibilitatile

simonaelena

Quote from: myky on February 11, 2010, 12:00:57 PM
acu, ti-as zice ceva de o omleta, da mi-e ca se ofuscheza sensibilitatile
Ei si?

myky

nu dorm bine cu constiinta incarcata :D

stefana

Eu am incaltat cizmele de cauciuc vechi de vreo 20 de ani (sunt bleu, ale lui fii-miu, de cand era scoler), nu aratam prea sexi in ele, dar am ajuns la servici cu cizmele de piele (in sacosa) uscate.
Iar pe strazi nu numai ca sunt lacuri (masinile ocupa si zona pietonala ;D ) , ci se mai gaseste cate un inteligent sa-si parcheze in bataie de joc gipu' pe trotuar

S-o fi grabit omu' si n-a stat sa lase loc pentru altii ::)

ozimandias

Intr-adevar... orasul arata ca dupa razboi si inundatii. E jale. Jale. Oare mai o fi o capitala europeana (ca tot suntem smecheri) care sa arate in halul acesta?

Cat despre parcat, Stefana, incep prin a spune ca masina mea niciodata nu o s-o vezi incurcand pe cineva (doar odata un toleu  ;D dar doar 5 minute).
Insa efectiv nu ai unde sa lasi masina. Efectiv nu ai. Marginile de drum unde cu greu gaseai loc, acum sunt ocupate de zapada...Fiecare vede problema din punctul lui de vedere. Probabil ca soferul acela, dupa ce a cautat loc juma de ora, a zis, in disperare de cauza, ca pietonii or sa poata sa ocoleasca putin. Asta e.
E frustrant si dintr-un punct de vedere, si din altul. Eu, spre exemplu, mi-am luat masina ca am dorit un pic de confort. Ei, mi-am luat masina, hop taxe si impozite si accize. Ce sa fac. Le platesc. Insa mi se pare corect ca sa am drum pe care sa circul, sa am unde parca,, sa nu stau ore in trafic... Dar doar mie mi se pare corect...

Ma rog.
Eu cred totusi ca scutul anti-racheta era necesar. Cred ca atunci cand dormim noi profund, suntem bombardati. Altfel cum s-ar putea explica sutele de hauri (ca unele nu-s groi) din asfalt.