Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Nu ma gandesc la operatie, insa nici pastile nu pot sa iau pentru ca sunt alergica. In afara de paracetamol...nimic nu pot lua.

anasstasia

Unde-i toata lumea? Ce face tot poporul? De ce atata parasire?
Mie mi-au trecut durerile in sfarsit. Trebuie sa fac fizio si kinetoterapie si apoi inot.

trandafira

Clinica Brotac a medicului  Cornel Brotac ( sotul cantaretei Denisa - Bambi). Ia trimitere de la medicul de familie si nu costa nimic, doar daca vrei sa faci masaj mai mult decat cel prescris. Ah, ce maini au kinetoterapeutele! Ai grija doar la aspectul curiozitatii lor asupra vietii tale. Este nivel ridicat  de curatenie,confort, profesionalism. Am facut 20 sedinte si devenisem " balerina"!!

anasstasia

Iti multumesc mult pentru sfat. O sa ma documentez!

einsteinitza

Buna dimineata, oare nu mai scapam de ceata asta? Parca e aceeasi atmosfera de doua saltamani, eata si ceata....
As mai fi facut ceva prin gradina.....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Salut lume mi s-a ridicat interdictia
na eu cu un picior in ghips si celalalt cu ditamai hematonul operat astept grefa piele
la mine soare frumso ma uit pe geam de 3 saptamini din care o saptamina prin spital
va doresc sarbatori fericite si aveti grija cit mincati .... +hug +hug +hug +hug +hug +hug +hug

Rux

Geodezia ,multa sanatate .
Multumim de urari.

geodezia

 +ham +ham +ham +ham
multam la mine sanatatea e  fudulie grava ....deci fiti sanatosi si fericiti de sarbatori si pt mine

anasstasia

Bine ai revenit Geo! Imi pare rau pentru problemele de sanatate. Sper sa se rezolve cat mai repede. Soare si la Bucuresti de vreo 2 zile.
Eu nu am probleme cu mancatul fara limite de sarbatori.

Am terminat sedintele de fizio si kineto. Durerile s-au diminuat insa exista in continuare.
In rest, imi fac planuri pentru primavara. Sunt la vanatoare de seminte  ;D Abea astept marea semanare din martie!
Liniste mare pe aici...

anasstasia


geodezia

Draga Anas am citi  despre tine imi pare rau  eu mai batrina astt este dar tu mama tinara chiar imi pare rau pentru tine .am citi mereu chiar daca eram oprita la interventii ... imi pare nespus de rau  sanatate iti doresc

anasstasia

Geo, nu te mai gandi la mine. Tu ai grija de tine, te rog!
Am sperante ca sportul pe care il voi face si de acum in colo ma va ajuta.

geodezia

 +hug +hug +hug
dupa ce ies din ghipsuri va trebui sa fac si eu ca deja am in talpi miii de sulitw
va pup

einsteinitza

Bine ai revenit.
Multa sanatate si refacere rapida!
Va fi ciudat sa mergi din nou, dupa ghips. Eu dupa noua saptamani credeam ca piciorul e condus de altcineva!
Neaparat gimnastica recuperatorie si ceva balnear, orice ai la indemana.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

 Multam Es waw
m-ai nenorocit
9 saptamini ca mie mi-au zis pt inceput 6 saptamini si eu am tras nadejde la mai putin  fiind fisurat pe 15 cm in longitudine de la genunche in sus femurul plus entorsa si ruptura de muschi ma rog asa au zis
eu il  pot pune jos doar pe cel cu hematonul si la Acela am deja senzatia de mii de sulite
cel fisurat inca nu l-am pus jos
imi e frica m-au speriat in fel si chip sa nu ma ridic in el plus ca trebuie sa slabesc cel putin 10 kile
de slabit am slabit ca nu mi-au dat de mincat piine dulciuri coca cola asa ca s-a dus substanta grasa din mine binisor
nu mai zic de cartofi cu oua si brinza rasa salut nu ii mai stiu gustul
I-am zis la sot sa ma ridice pe piciorul cu hematonul sa incerc macar sa stau in el ca prea ma inteapa
am un aparat din ala de slabit si imi fac masaj cu el
e tare nasol

anasstasia

Ce faceti dragelor si dragilor? Cozonacii mei sunt la crescut asa ca am intrat un pic sa va salut. Va doresc un Craciun Fericit, Sarbatori Fericite si tot binele din lumea. Va pup!

geodezia


trandafira

Anass, Geo, multumesc pentru urari. Sa aveti sarbatori cu sanatate, fericire si impliniri! Va doresc un Craciun plin de sperante si bunatati pe masa!

gabi_gabriella

Sarbatori Fericite cu masa incarcata si liniste in suflete !!

geodezia

Hei ce mai faceti
cum e vremea pe la voi
la mine a nins az noapte linistiit
acum vreo 20 cm
ma uit pe geam
ce frumos se vede la popa pe vie
ca altceva nu am cum sa vad
ascul romante

Radu

Bună dimineaţa  :D
Zăpadă şi la Roman, tot aşa - vreo 20-25 cm.
O frumuseţe.  +dns

trandafira

Am facut un colet - cutie cu laturile de 40cm - pt a-l trimite prin posta unei persoane nevoiase.Dar nu pot scoate masina din parcare, nu pot sa-l car cu tramvaiul ca e prea greu..... Nici caritate nu poti face pe asa vreme!Pe sosea s-a curatat cate  o banda pe sens din cele 6 . Iar pe stradutele adiacente nu a trecut nimeni de la curatat sosele.Pffff!  Iarnaaa

geodezia

ma acu nu mai e mariner sa ne zica ca iarna nu e ca vara
oare acum ce lozinca se va folosi cu noua  presedentie

trandafira

Hai ca mori de ras sau de nervi, depinde de stare. Mergeam prin zapada gafaind si un lucrator de la drumuri care curata zapada si vorbea cu tovarasii din grup era sa ma loveasca cu lopata . I-am spus " fii mai atent!" Si mi-a raspuns: dupa ce ca treci pe trotuar si noi trebuie sa curatam zapada din cauza asta!!! Coletul l-am lasat la posta ca nu l-am putut trimite! Nu merg calculatoarele! Bine am zis, nici caritate nu poti face pe asa vreme.

anasstasia

Foarte frumos este gestul tau Trandafira. Felicitari, putine persoane se mai gandesc la aproapele mai nevoias.