Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

gabriela jalba

Salut!!! a fost o zi frumoasa azi: soare si polei pe jos. ;D
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

irina

Buna dimineata tuturor
o zi frumoasa si spor la pregatirile ptr Revelion

gabriela jalba

Subscriu la urare!! Spor la treaba,ca numai miine nu-i poimiine!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=


vernil

Bonjour, dragilor si dragelor! Eu sunt inca la lucru, imi vine sa fac avioane si barcute din toate hartiile astea care nu se mai termina ... Iar acasa ma asteapta cumintele legumele, fructele si toate celelalte ingrediente care trebuie pregatite ...

vivi23ro

eu abia miine am de lucru, azi ma mai duc sa platesc tel etc.... si daca umblu mai ma bag pe la magazine...

Marmoset

Buna dimineata cu intarziere!  :D :D :D
Azi am fost pe la cosmetica, manichiuri si pedichiuri, maine am programarea pentru coafat.
Cred ca-s 20 de ani de cand n-am stat acasa (sau intr-o casa/apartament) de revelion!  ;)

GetaV

Marmo sa ne arati si noua ce coafura ti-ai tras la parul ala al tau :D

Marmoset

 :D :D :D Ca la fiecare parascovenie din asta cu dans si atmosfera de petrecere...tot cocul din bucle il voi face!  ;) Am ramas conservatoare cu chestia asta, si e singurul motiv pentru care mi-am lasat parul lung: sa-mi pot face coc! O sa va arat si poze.  :-* :-*

vernil

Quote from: Marmoset on December 30, 2009, 07:11:19 PM
Cred ca-s 20 de ani de cand n-am stat acasa (sau intr-o casa/apartament) de revelion!  ;)

Marmo, nici eu nu prea sunt acasa sau in alte case (prieteni, rude) in noaptea dintre ani, ca m-au scos afara fie copiii, fie munca  ;D. Distracite placuta si sa ne arati poze cu look-ul tau ...  :D

Marmoset

Multumesc mult! Si cred ca e si o problema de obisnuinta, parca n-as simti ca e revelion, daca n-as fi intr-un restaurant in noaptea dintre ani!  :-* :-*

ozimandias

'Neata!

Quote from: Marmoset on December 31, 2009, 12:40:38 AM
Multumesc mult! Si cred ca e si o problema de obisnuinta, parca n-as simti ca e revelion, daca n-as fi intr-un restaurant in noaptea dintre ani!  :-* :-*
Depinde cum privesti lucrurile... Noi avem un grup de prieteni care s-au dovedit a fi mai apropiati decat o parte din familie. Facem revelioanele impreuna de 15 ani (de 15 ani sunt si eu cu ei. Sotul meu.... cred ca de mai bine de 20). De-a lungul timpului am fost si la munte, si la restaurante... Insa, de la o vreme, unii din ei nu-si mai permit si s-au mai si racit relatiile un pic... Asa ca de Sfantul Stefan ne intalnim toti la noi, iar de revelion ne ducem si la unii si la altii... Nu pot sa stiu ca nu sunt cu ei in nopatea dintre ani. (si ei au fost langa mine cand am avut nevoie)
Mi-ar fi placut teribil sa facem o intalnire de revelion. As fi venit cu mare drag, dar cu regretul ca nu as fi si cu ei...
Asa ca eu, si de revelionul asta, voi fi pe drum. Mai intai ma duc la ai mei, sa mancam si noi ceva bun (ca nu ma bazez pe ce fac eu  ;D) si apoi la petrecere  :D
Important e sa te simti bine unde esti si sa petreci. Sa te gaseasca noul an vesel.

penelopa

Buna dimineata!
Am inviat si eu .............. pe jumatate. Important e ca pot sa-mi folosesc mana la scris .
Pot sa va urez  acum, la pragul dintre ani, sa pasiti  pe un taram al linistii si al impacarii, al multumirii si fericirii!
LA MULTI ANI!

gabriela jalba

Buna dimineata!!!! - pentru ultima data in 2009. Sa aveti de toate bune !!!! Sa fiti frumoase si vesele in noaptea dintre ani!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

lala

La multi ani!
2010 urari de bine la toata lumea si distractie "beton" :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

vivi23ro

parerea mea e ca cel mai frumos revel e cel petrecut cu cit mai multi prieteni si mai buni, acasa sau intr un loc inchiriat, restaurantul e prea impersonal si rece mai ales daca mergi numai cu sotul...

vernil

Quote from: vivi23ro on December 31, 2009, 10:35:43 AM
parerea mea e ca cel mai frumos revel e cel petrecut cu cit mai multi prieteni si mai buni, acasa sau intr un loc inchiriat, restaurantul e prea impersonal si rece mai ales daca mergi numai cu sotul...

Vivi, inseamna ca nu ai stat in noaptea dintre ani pe strada  :D Sa vezi atunci distractie si buna dispozitie! Stiu sigur ca am ciocnit sampanie cu necunoscuti, in pahare de sticla, iar gestul venea din partea lor. Eram in 2000, cand se zvonea ca vine sfarsitul lumii  >:( :o ;D  Impreuna cu fiica-mea strigam vesele "vom trai si-n urmatorii ani" ... Apoi, am mai fost pe strada de Revelion, dar atunci m-a adus datoria  :D Si atunci a fost distractiv! Fiindca asa am vrut! :D

vivi23ro

nu am stat pt ca la noi nu prea se organizeaza, si daca e e putina lume si tine putin, in nici un caz ca in alte orase, si sa merg numai cu sotul...e turma prea mica...

gabriela jalba

Buna dimineata in 2010!!!!! La multi ani!!! Am baut prima cafea singura,ca voi inca va mai odihniti. Va astept cu a doua!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

gomez99

Buna dimineata. La multi ani si tot ce va doriti in 2010! Cele mai infloricioase flori si mai copaciosi copacei!
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

ani

Buna dimineata in 2010, sa ne aduca numai bine tuturor! Nu beau cafea, ca vreau sa mai dorm putin dupa amiaza si diseara continuam petrecerea!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

cara

mama, ce matinale suntteti, bre!  :o

neata buna si LA MULTI ANI!

sa fiti sanatosi si voiosi si la punga grosi!  :-*

miha

Buna dimineata si La multi ani!!! Un an asa cum vi-l doriti...  :-*

liana

Buna dimineata :) in noul an...
La multi ani cu bucurie,
Casa , casa sa va fie
Masa, masa sa ramaie
Iar in jurul ei sa vie
Oameni buni, de omenie,
Sa v-aduca bucurie
Ganduri bune, cumpatate
Si urari de sanatate,
Zile multe si prospere
De la Dumnezeu putere
Sa invingeti relele ce
va-ncurca vietile!


georgette

Buna dimineata mushuroi 2010!
Cafeluta e binevenita,acum am facut ochi si noi!E soare deja si miroase a primavara  :D ghioceii deja au scos "nasul "...
Vio cat AMR?? :D