Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vivi23ro

dupa lege se poate parca pe trotuar dar sint obligati sa lase 1 m pina la casa sau gard.. uneori nu ajunge cind vrei sa treci cu caruciorul, cite injuraturi nu am zis , cind treb sa ma dau jos cu caruciorul de pe trotuar si sa treb sa merg pe linia de tremvai sau pe limga masini cu caruciorul....

stefana

Eu zic ca in cazul gipului asta e vorba de nesimtire, nu era mare lucru sa dea 20 cm inapoi, ocolirea lui insemna sa treci prin balta de 30 cm (pe strada) sau zapada de juma' de metru (din gradina)- la alegere ;D.
Ozi, cred, sincer, ca tu te gandesti si la ceilalti cand parchezi pe trotuar.

ozimandias

Quote from: stefana on February 11, 2010, 04:47:43 PM
Ozi, cred, sincer, ca tu te gandesti si la ceilalti cand parchezi pe trotuar.
:D
Nu Stefana.
Eu nu pot urca cu masina pe trotuar, ca am rotile mici :D :D.
Dar cand mi-oi lua jeep....  ;D

Desigur, am glumit.
Insa tin cont sa incurc cat mai putina lume cand fac ceva. orice.

gabriela jalba

Oziii,sint si alte capitale europene si mai si...Iarna asta a intors Europa pe dos ( si nu numai).
Azi am mers pe un drum judetean care datorita zapezii puteai sa juri ca-i cel mai cel european!! Neted ca-n palma. Zapada alba-alba,curata,cimpurile albe,ceata desuta,ninsoare,cerul alb laptos. La un moment dat vorbeam soptit intre noi.Mergeam cu 40/h si aveam senzatia ca ne aflam intr-un  spatiu amorf alb. A fost o experienta unicat pentru noi;am trait si o stare cu totul speciala. Un amestec de sacru, efemeritate, rataciti in spatiu....realitatea era departe !!!! La vreo 30 de km,am intrat din plin in ea,adica in DN1. Curat,bun de circulat,viteza,masini girla,zapada murdara...
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias



sicamin

'neata va zic si eu ! Gata,nu mai avem zapada aproape deloc :D. A plouat toata noaptea iar acum a stat si bate un picut vantul.Bine ca nu e frig sa avem polei. ;D
Un weekend placut va doresc!

myky

Quote from: sicamin on February 12, 2010, 08:33:12 AM
'neata va zic si eu ! Gata,nu mai avem zapada aproape deloc :D. A plouat toata noaptea iar acum a stat si bate un picut vantul.Bine ca nu e frig sa avem polei. ;D
Un weekend placut va doresc!

saptamana viitore ne ararti ghioceii, nu :D :D :D

sicamin

Ghioceii incepuse sa infloreasca inainte de a da zapada  :D, asa ca o sa va arat crocusii care sant cu capetele pe afara si asteapta doar putin soare ,sa se deschida.

Fleurf

Buna dimineata!
Doamne, ce dor imi e de crocusi!!! Abia ii astept si eu pe ao mei ca am pus multi in toamna dar intai o sa ma delectez cu ai Sicai  ;) :D.

Nicol Caloian

'Neata lume, o zi cu spor pentru astazi si un we de toata frumusetea!

vivi23ro

e weekend.. poate o sa pot si eu de miine sa dorm mai mult...ca ne culcaram la 2 trezit la 7

myky

'neata!
ploua ca naiba, sunt la munca, sa aveti un we frumos :D!

vivi23ro

si la noi ploua de rupe.. din pacate altii nu au somn :( ;D

ozimandias

'Neata va zic si eu.
Si la noi ploua (am specificat, pentru ca sunt in capatul celalalt al Bucurestiului fata de ploaia lui Myky  :D ).
Sa aveti o zi minunata.

sicamin

De dimineata ploua ,dar acum NINGE cu fulgi mari. :o
I-mi propusesem sa merg iar pe la SemLuca ,dar cu timpul asta....
Oricum vivi fiind "motorizata" a trecut deja pe acolo si m-a anuntat ca inca nu au scos bulbi ,doar pomi si trandafiri.

myky

a nins si in otopeni putin.


penelopa

Bună dimineaţa, Liana!
Frumos peisajul tău de iarnă dar la mine se ivesc zori de primăvară. ;)
Soarele a răsărit de dimineaţă,  guguştiucii cântă în brad, căţeluşii vor afară la joacă,  hippeastrilor mei au început să le iasă  vârful frunzelor şi tijelor florale . ;)

liana

Ma bucur ca la voi sunt semne de primavara...la mine slabe sperante.
Iar hippeastrumii mei nu au niciun gand...noroc cu hibi ca mi-au mai facut cate o floricica in iarna asta.

sicamin

Buna dimineata! Si la noi e iarna iar. Totul e alb,numai pe strazi unde circula masinile se vad urme. ;DDesi a aparut un picut de soare,este totusi frig si nu se topeste.
Sa aveti o zi "calduroasa"!

vickylucia

Bună dimineaţa! La noi începe să se arate primăvara. După ce zilele trecute a plouat, azi soarele s-a arătat la primele ore ale dimineţii, după care s-a ascuns după nori.
Să aveţi o duminecă plăcută!

GetaV

Ha, este soare cu dinti si am inteles ca diseara incepe iarna  ;D :D

vivi23ro

de dimineata e soare dar e cam frigulet-2

gabi_gabriella

Seara buna ! Nici urma de primavara !!! Ieri a nins cu niste fulgi mari cat palma , si desi, desi ...Acum e iar totul alb dar cred ca se va topi, pt ca nu e asa friig