Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

vernil

Quote from: stefana on February 23, 2010, 03:08:01 PM
Deci se poate sa le fi confundat Vernil :D
Lectiile sunt valoroase oricand, chiar si dupa ce treci de juma de secol ;D
Mai, eu nu sunt blonda, nici macar vopsita  :D :D :D Si iti ofer eu un ghiveci cu rhipsi, dar nu mai stiu culoarea. te deranjeaza ?

Vicky, asa cum te-am ajutat si alta data, promit sa te ajut si de acum inainte . Caut si rhipsi cand caut arlechin.

vickylucia


stefana

Poate aduce la Violeta, pana de Paste, ca puiul meu de acolo este (a avut in vara, anul trecut, le cazusera florile).
Vernil, la mine m-am referit cand ziceam de peste cincizeci :D.

vernil

Vicky, cu placere, oricand. :-*


ozimandias


Vernil, ma abtin de la orice comentariu.
Doar atat: mi se pare ca si acum, ca si alta data, ai abuzat de buna mea credinta.
Atat.

Viky, vad ca acum s-a oferit vernil.
Chiar nu am inteles ce a vrut sa insemne
Quote from: Vernil on February 21, 2010, 01:25:24 PM
Poate rogi pe cineva sa-ti cumpere, majoritatea plantelor de acolo sunt mai ieftine ca in alte parti.
pentru ca stiu ca vernil se ofera mereu sa dea, sa cumpere flori, la toata lumea.



vickylucia

Îmi doresc atât de mult să am rhipsalodopsis, deoarece că este o plantă gingaşă, minunată. ::) Nu mi-am închipuit, totuşi, că va declanşa această furtună. :'(
Scuze tuturor ,dacă v-am produs neplăceri! :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*

vernil

Vicky, cu mare placere te voi ajuta. Stiu ce inseamna sa iti doresti o planta. Si pe mine m-au ajutat altii.

vivi23ro

ripsalidop se deosebesc si prin frunze, Viky ti am mai spus, agitate pt alte culori, roz-cyclam si rosu primesti.

simonaelena

Am promis poze cu bulbii achizitionati:

simonaelena

Ce parere aveti de dalia mov? Sper sa fie si in realitate ca pe ambalaj

sicamin

Simona,ai lasat rafturile din magazin goale ?
Sa fii sanatoasa si sa-ti creasca si infloreasca toate!

miha

Quote from: simonaelena on February 23, 2010, 08:13:01 PM
Ce parere aveti de dalia mov? Sper sa fie si in realitate ca pe ambalaj

Simo...si eu am patit exact ca si tine cu daliile...uitate intr-o magazie... asa ca am plecat si eu la cumparaturi...dar cum eram cu dusmanul dupa mine...n-am putut sa iau decat asa finut...  :D ;D si exact aia mov mi s-a lipit si mie de mana...  :D acum sa asteptam sa si infloreasca...  ::) Sa ni le arati si cand infloresc in gradina...  ;)

simonaelena

O parte le-am luat cand era cu mine, sa nu avem discutii cand le vede in pivnita.
Ce nu stie el e ca pachetele din pivnita fac pui. Or sa se tot inmulteasca.......... ori de cate ori am drum prin magazine  :D

Mihai


sophia

sa nu te vada ce scrii pe comp ca s-ar putea sa ramana sterili!!!!! ;D ;D ;D ;D ;D ;D

myky

Quote from: simonaelena on February 23, 2010, 08:10:49 PM
Am promis poze cu bulbii achizitionati:


deci. asta se numeste destrabalare :D :D :D :D

simonaelena

Quote from: Mihai on February 23, 2010, 08:39:20 PM
simo,de unde le-ai luat?


Real- dalia mov si fire&ice
restul din Baumax, Carrefour si Plus.

Myky, asta e recuperare  :D desi accidentul cu bulbii inghetati eu l-am provocat  :(
Si daca are ceva de comentat, ma apuc de fumat!

gabriela jalba

Aia mov e in pete? fa-i numai ei o poza1!! :-*
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

myky


simonaelena

Quote from: gabriela jalba on February 23, 2010, 10:07:10 PM
Aia mov e in pete? fa-i numai ei o poza1!! :-*
Da, Gabi, e cu pete. Pe ultima poza se vede; mai bine n-am reusit sa fac poza.

sophia

o zi plina de iubire si soare in suflet !!! sa aveti o zi plina facand ceea ce va place mai mult :-* :-* :-*

sicamin


Buna dimineata! La noi mai ploua inca. Bine ca ieri a fost mai placut afara si am pus de-o "intalnire "cu fetele ,care au putut sa vina la o cafea.





ozimandias

Sa va fie de bine!

Mama ce trupa numeroasa... si inteleg ca va mai creste  :D

Buna dimineata va spun si eu.

stefana

Sicaa, ce mare s-a facut baiatul Dianei (parca ieri era un pici bebelush :D )! Multumesc ca in pozele tale am mai zarit-o si pe Silvia (virtual o cunosc de pe alt forum :) ). Multa sanatate viitoarelor mamici :-*

vernil

Sica, ce bine ca ai pus pozele  :-* Spre rusinea mea, am recunoscut-o pe Vivi dupa scumpa ei Felicia, frumusele amandoua! Cele doua "burtici" sunt dragute - sarcina usoara, dragelor! Si tuturor forumistilor din Timisoara sa aveti tot ce va doriti de la viata si oameni adevarati alaturi de voi!