Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

sophia

Doamne ce ninge la iasi!!!!!!!!! se mai termina odata sau nu!!!

sicamin

La noi ploua acum ,desi dimineata a fost mai frumos. ???

sophia

nici cand au fost babele nu a fost asa!!

Ionela

"Ziua ninge, noaptea ninge, dimineata ninge iara"
Si mai am doar o dilema: Cand se face primavara?   >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

sa va tineti zapada,ca mie mi-au inflorit brandusele albe in gradina si sambata ma duc sa le vad

Nicol Caloian

Ani, ma bucur sa aud vesti. Multa sanatate si sa ne vedem cat mai repede.

sicamin

Buna dimineata ! Zi insorita avem, ;D dar sper sa aiba puterea sa ia bruma ce a cazut azinoapte :o
O zi cat mai buna!

stefana

La noi a nins azi-dimineata. Iar acum e soare ;D

simonaelena

Neata! Sica, la noi "bruma" masoara vreo 20 cm :(

Ionela

Buna dimineata! Soare la Iasi inca de la primele ore ale diminetii... Sper sa dureze!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

si va rugasem sa va tineti zapada! :(

vernil

Buna dimineata dintr-un Bucuresti scaldat in soare! Nu stiu ai cui  "mosi"   au fost anul asta, dar tare capriciosi ... Asta nu e ninsoare, e o joaca de-a cine se sperie primul ... Eu nu  ;D

Ionela

Vernil, eu m-am speriat rau de tot ieri seara cand aproape incepuse viscolul! Astia numai sunt mosi normali, sunt matusalemi  >:( >:( >:(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

gentiana

Incepem o noua zi cu soare si optimism
oare ce ne mai aduce ziua de azi?
-vreo greva la metrou?
- vreo mostra romana?
-sau multe, multe cadouri? :D

vernil

Buna dimineata ! In Bucuresti e soare, racoare, asa ca un ceai fierbinte, cu lamaie, ar fi bine venit.

stefana

Quote from: gentiana on March 18, 2010, 08:22:30 AM
...
-sau multe, multe cadouri? :D
Ai tu ce ai cu cadourile ;D ...

gentiana

pot sa-ti ofer un ceai rece de hibiscus  sau cafea fierbinte de cicoare cu miere

gentiana

le ador!(mai ales surprizele impachetate in cutii frumoase ,cu hartie lucioasa de cadori si fundite

stefana

Mie nu-mi plac surprizele, prefer sa fiu avertizata.
Iar cadourile prezentate frumos ma intimideaza si nu ma indur sa stric frumusete de ambalaj  :-\ (reminiscente din vremurile apuse, cand si hartia alba de ambalaj putea fi o raritate).

gentiana

eu nu ma intimidez si imi place sa desfac cadourile unul cate unu(sunt al naibii de mocaita,mai ales cand vreau)

Claudiu

Buna dimineata Mos Tuti

Imi pare bine ca te-am vazut logat. Nu-ti fa griji nu noi eram mosii de care vorbeau distinsele colege mai sus.
Sper ca ai trecut cu bine si iarna asta.
Pe aici fu oaresce vanzoleala de final de iarna, dar am impresia ca mai toti, mai bine zis mai toate, scapara cu bine. Candva o sa le treaca de tot si or sa rada iar pe aici sau pe unde le-o placea. Daca nu o sa le treaca o sa putem spune, cu constiinta impacata, babele astea is de speriat. Dar numai peste vreo suta de ani, ca deocamdata toate is prea copile, cu oricate primaveri s-ar lauda ele.


Mos Tuti esti mai mare decat mine, crezi ca ajunge vreodata, un barbat, sa inteleaga femeile. Ori si tu ti-ai pierdut speranta asta?


Bun, daca tot ma bagai aici sa nu zica careva ca nu salut decat dupa preferinte:

Buna dimineata la toata lumea

Stimate colege nu va mai cantati atata ca nu trece iarna. Priviti intotdeauna partea optimista: nu puteti face gardinarit, aveti timp de altceva.
Orice trece. Mai ales viata. Mai incet sau mai grabit, dar trece in mod sigur. Alegerea, de cum treceti insa voi prin viata, suparate sau senine, e a voastra.
S-aveti o zi lunga, ca scurte sunt destule.

penelopa

Bună dimineaţa!
Cu cadouri sau nu, cu "surprieze" sau nu, viaţa e frumoasă dacă ştii să-ţi alegi "poteca". ;)

stefana

Quote from: Claudiu on March 18, 2010, 09:06:17 AM
Alegerea, de cum treceti insa voi prin viata, suparate sau senine, e a voastra.
Da' daca si aici e influenta "chimismului" intern al fiecaruia?  ;D
Edit: Si eu cred ca sunt mai mare decat tine, Claudiu  ;) , dar nici eu nu inteleg ... femeile  :D

ati

Buna Dimineata tuturori
Azi deja soare  din plin si caldurica caldurica Poate deja chiar bate la usa si la noi Primavara
Sa aveti o zi minunata  :)
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

penelopa

Dragilor, prea multe  vorbe mari pentru pentru "lucruri" atât de neînsemnate!!!
Totul este atât de CLAR: face fiecare cum îl duce capul şi .... "chimia". :)
Haideţi, la treabă!
A venit Primăvara!!!  :)