Buna dimineata!

Started by ozimandias, December 01, 2009, 07:09:08 AM

Previous topic - Next topic

gentiana

Oare ii roaga cineva pe barbati sa ne inteleaga?
Sa ne accepte asa cum suntem e perfect,asa cum si noi ii acceptam!

einsteinitza

Voi nu aveti grebla in mana?
A inceput sezonul, v-a spus si Pene.
Gata, am plecat la Slanic, ca nu stiu ce sa fac mai intai.
Sa faceti lucruri frumoase in gradina pana ajung, si multe poze. Am observat ca sunt putine poze la arborii si arbustii de gradina, asa , ca ale lui Claudiu, in toate fazele dezvoltarii.E soare, ies poze bune!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Noi deocamdata suntem cu mapa si cu pixu,grebla si sapa mai tarziu

sicamin

Buna dimineata! Azi chiar am inceput bine ziua.Am fost si harnica la gradinarit si am taiat vreo 15 butasi de vita ,ca vreo cativa ii taiasem inainte de zapada. Acum fac o pauza ,beau cafeaua cu voi si voi gradinari iar.

gentiana

Ce harnica esti Sicamin!
Cata vie ai?
e pe bolta?

sicamin

Gentiana nu e pe bolta si am 23 butuci si acum am mai luat 2 din cei fara samburi. Acum ii si plantez.

Ionela

Buna dimineata, meine Dammen und Herren! O zi gradinareasca va urez, cu multe satisfactii! :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Buna dimineata! Haideti la o cafea, un capucino, un ceai!
Abia astept sa incep sa gradinaresc, de la pranz dau startul!

sicamin

Buna dimineata Vernil! Cafeaua am bauto mai devreme ca am facut deja o "tura" pana la of.postal sa pun niste pachete. Am vrut sa fiu prima ,ca mai tarziu sant niste cozi interminabile.
Si eu mai fac putina ordine prin gradina ca maine este zi de adunat resturi vegetale in zona. Mai tai ceva trandafiri etc.
Spor la gradinarit si voua!

vernil

Quote from: sicamin on March 19, 2010, 08:51:24 AM
Buna dimineata Vernil! Cafeaua am bauto mai devreme ca am facut deja o "tura" pana la of.postal sa pun niste pachete. Am vrut sa fiu prima ,ca mai tarziu sant niste cozi interminabile.
Si eu mai fac putina ordine prin gradina ca maine este zi de adunat resturi vegetale in zona. Mai tai ceva trandafiri etc.
Spor la gradinarit si voua!

Sica, te rog mult, trimite-mi adresa ta pe mp, sa trimit hoya bella.

sophia

buna dimineata de la iasi!!! e soare si frumos ,o cafea si la sters geamuri ....o zi buna si spor la gradinarit !!!!

Ionela

Buna dimineata!! Deja Sophia a spus tot ce trebuia ;) :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Buna dimineata! Sa fiti iubiti!

Monitorul meu arata niste chestii de chestii ... adica pagina 82 a acestui topic a ajuns pagina 1, drept pentru care ultimul mesaj ce il vad postat nu e al Ionelei, ci al unei alte persoane .., Cred ca cineva ne-a virusat ... daca nu, inseamna ca doar la mine eeste ...

penelopa

Bună dimineaţa!
Azi o să mă "invoiesc" de pe forum că am de pus arpagic şi mazăre, de continuat curăţenia în grădina de flori, de gătit, de ................. ufff! :(

einsteinitza

Pene, si eu pun acum arpagicul si mazarea. Nu am apucat sa pun in toamna. :(
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Buna dimineata, mai pe la pranz  :-* Si eu imi iau invoire pentru ziua de azi, dar dupa 8 seara sunt alaturi de voi  :-*

Ionela

Buna dimineata! O duminica frumoasa tuturor!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

ati

Dimineata Buna
Eu numai mainainte ma-m trezit ca am chefuit 2 zile una dupa alta si era cam mult azi va fii numai leneviala
tel.0744253574

Locul unde totdeauna gasesti ceva interesant  http://greenfield.go.ro/

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sicamin

Buna dimineata! Am intrat sa va salut ,ca sa am mai mult spor la gradinarit  :D
Ma apuc de carat ghivece afara pe terasa, ca vad ca azi este soare si chiar placut.
Sa aveti o saptamana buna !

Erwin

Buna dimineata. Spor la gradinarit, sica!
Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

gentiana

SICA ,ai ai rabdare nitelus,ca dupa aia trebuie sa le cari inapoi
cica mai e un val de frig pana in Paste

penelopa

Bună dimineaţa!
De-acum, orice val de frig e scurt şi trecător. ;)
Eu am de 3 zile afară, în grădină,  leandrii, brugmansiile şi câteva muşcate.  Arată toate mai mult decât bine.

gentiana

Eu, leandri ii am in balcon la mama si nu ma simt in stare sa-i iau in carca  si sa-i duc la Snagov
ae mai fi de carat si un lamai mare si vreo 2-3 lantane

penelopa

Începând de azi, am de gând să scot tot ce se poate afară: restul de muşcate (cele drepte, că pe cele curgătoare le mai las),  lămâiul, lantanele,  camelia, passiflorele, fuchsiile, aucuba .