Discutii diverse

Started by Ella, October 23, 2009, 04:33:31 AM

Previous topic - Next topic

Ionela

Cine-i bre "marea tenismana"?? Ca tot ce-a zis Es am vazut si eu!  :o :o :o
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Mă enervaţi!  :(
Intraţi pe albumul Geodeziei de pe sunphoto şi selectaţi din partea  stâng,  albumul "marea tenismenă" cu pozele ei în calitate de tenismenă. ;)
Am verificat, din nou, şi eu văd. ::)

geodezia


Ionela

Pai ce nu zici ca-ti bagasi nasul prin toate albumele femeii?? :D :D :D  Eu ma uitasem numai la coltul de rai! Acum ca m-ai stranit, o sa-mi var nasul si in cel de goblenuri  ;D ;D Si in toateeeee.

Cine-i campionul? La cate trofee am vazut acolo... maaaama!! :o :o :o 8) 8)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Quote from: geodezia on April 29, 2010, 02:56:44 PM
gata va gasii

Hai, mai Geodezia, zi-ne si noua, esti vreun vip al sportului sau ce ? Pentru mine esti, oricum, o persoana deosebita, cum ai aflat ca imi doresc gutui japonez, cum ai sarit sa ma ajuti! Jos palaria !

einsteinitza

Geodezia, m-ai terminat. Ai un umor fin, imi plac la nebunie comentariile. Foarte frumos, bravo
Pene, sunt chioara, recunosc, nu intelegeam ce vrei sa spui nicicum. :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Misterioasa Geodezia noastra!  ::)Ne lasa acilea sa murim ca inecatele :D :D :D  

Ori tu esti campioana, ori esti mama de campion... 
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

MA am jucat handbal in facultate la Universitatea Craiova si da mai joc acum tenis dar stii batrinetea si mai ales kilele in plus .e in tinerete faceam si innot si aruncarea  greutati jucam si fotbal .Le cam aveam cu sportul da acum mai usurel. hai sa va povestesc ca nu putui posta ca venirati pesrte mine si cum incercam sa postez imi zicea ca au mai aparut comentarii si nu imi dadea voie sa postez
BArbatu-meu a jucat tenis si mai joaca da nu de performanta .Eu lucrez la OMV si astia au vrut sa ne umileasca pe noi pe romani si au facut un campionat de tenis cu insciere pe virste .Acum am ceva 46 si m-am inscris si eu si m-au selectat .Eu mai rup nemteste si stiam ce vorbesc , si nu va spun ca mai ales cind luau bataie ce era la gura lor era jale .Acum noi i-am cam batut ca era smecheri ii provocam seara la chermeze la baute si dimineata ii uscam la tenis .Si nemtii sunt si orgoliosi cind se pun sa bea bea nu ca noi .Acum la ultimul meci m-a scapat gura ca a intrebat unu cit e scorul si eu rapid i-am zis funf tu nul .Si is-au dat seama ca stiu nemteste ca a fost o chestie instantanee raspunsul meu .Ma daca nu si-au cerut scuze si daca n-am ris .EU fiind asa mare aveau aia acolo si piscina si ma duceam acolo si singura in ditamai piscina parca eram o balena sau un vas de razboi .Tipel nu stiau sa innoate si se uiatu aia la mine de ma pufnea risul .Oricum a fost super treaba mai ales ca am si cistigat echipa romania apropae toate trofeele .Va dati seama cum a fost .Dupa aia criza si cred ca si de oftica pentru ca i-am batut nu au mai organizat

einsteinitza

Bravo tie, suntem mandre de tine :)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

vernil

Se vede ca esti sportiva, fiindca esti fair-play. Si cam asa patesc sportivii de performanta atunci cand se lasa de sport, pun muuuulte kilograme. :D

Eu una ma bucur ca ai ales sa fii alaturi de noi, nu ne-ai parasit cand parea ca unii se arunca in valurile vietii ... incercand sa ajunga primii la mal ... Pai cine isi paraseste prietenii ? Un sportiv niciodata! :-*

gentiana

Vernilo iti ajung gutui sau mai vrei?
Ca te trec pe lista pt la toamna
si te-am retinut si cu pelinul

vernil

Gentiana, am voie sa spun: fara numar la gutui ... am gradina mare in spatele blocului .

Ionela

Geodezia, bravo tie!  ;) :-*
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Geodezia, fata mea,  jos cu palaria pentru tine! :)
Sa stii cav te "mirosisem"! . ;)  Si eu am cochetat cu sporturile de neperformanta  :D si am ramas acum doar cu ......... "bara"! :D :D :D

Ionela

De aia faci tu acuma acrobatii pe maturoi :D :D :D  La mine stau ganterele aruncate ca mi-e o lene...  :o
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

Am citeva aparate pentru exercitii sportive adica labe ,bicicleta ,banda ,zdracanitoare de grasime ,aparat de vibromasaj da de unde timp ca de  abia vin de la servici spalat,curatenie ,purcel catel pisici (mi-a fatat Mitzi 3 pisoi da imi pare rau ca nu  sunt luati cu Fritzi maturoiul)flori ,gradina etc Folosesc des aparatul de vibromasaj relax& ton ca sa dau jos din burta in vederea operatiei . in rest rar le folosesc ca vin gata obosita .Ele ar fi bune da mai e si lenea cum zice Ionela .Acum rachetele stau frumos in huse ma uit a mila la ele .Le mai plimba a mica cind se plictiseste cu fetele da acum daca da bacu s-a lasat si ea .invata de zor pentru jurnalism .asa ca ......

einsteinitza

Bafta, Geodezia, va tin pumnii,stiu prin ce treci, sunt si eu in aceeasi situatie ;D ;D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Geodezia, relax&ton vreau sa-mi iau si eu. E chiar asa bun ca in reclame?? Pana ma-nervez si trec din nou la sport, sa aplic totusi o metoda de tinut tonusul ridicat :D :D

PS Pe ziua de astazi am inchis topicul  La multi ani din 2 motive:

1. Nu au sens discutii problematice pe TM, mai ales cand este vorba de fosti membri si pe alte subiecte decat tematica forumului - plantele si tot ce tine de ele. 
2. Urarile se pot face cu drag si din toata inima pe alte forumuri si prin alte mijloace de comunicare decat prin intermediul acestui forum.

Consider ca asa este cinstit si corect pentru toata lumea. Pana la urma fiecare isi alege locul unde se simte cel mai bine si acolo este firesc sa i se aduca urari.

Precizare: In viitorul apropiat se vor aplica 2 masuri:
1. Cei ce nu au activitate pe TM nu vor mai avea nici conturi. Nu are sens o lista kilometrica de membri care fiinteaza doar cu numele.
2. Multe topicuri la care nu se mai scrie de ani sau luni de zile vor fi sterse. Cei ce vor sa le salveze, au posibilitatea sa o faca aceste zile.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

irina

pentru ca eu am fost ultima care am postat acolo Ionela consider ca pot sa imi spun si eu punctul de vedere
- de cand sunt logata pe acest forum nu m-am bagat in nici un fel de discutii contradictorii, am postat si eu azi alaturi de alti forumisti o urare atat
- nu s-a scris ca este interzisa asemenea postare niciunde in regulament deci nu stiam ce va urma...daca incalcam o regula a acestui forum era cinstit si corect sa mi se stearga postarea dar...
- v-am respectat pe toti si poate chiar daca uneori daca mi s-a parut a nu fi logice postarile cuiva nu mi-am permis sa contrazic, am respectat caracterul si ideiile fiecaruia si nu am jignit pe nimeni, fiecare avem dreptul la propriile idei
- se pare ca  postarea mea pe langa a celorlalti a dus la inchiderea topicului, daca nu mai doriti sa fie pomeniti cei a caror conturi au fost sterse va rog sa spuneti, corect si cinstit mi se pare sa fiu informata ptr a evita astfel de lucruri

ma intristeaza sincer aceasta situatie  :'(

simonaelena

Eu nu mai inteleg nimic  :o...... cred ca nici nu trebuie  :(

simonaelena

Quote from: Ionela on April 30, 2010, 11:24:06 AM
2. Multe topicuri la care nu se mai scrie de ani sau luni de zile vor fi sterse. Cei ce vor sa le salveze, au posibilitatea sa o faca aceste zile.

Ionela, acolo unde se discuta numai despre plante, ar trebui sa ramana topicurile, chiar daca nu s-a mai scris de mult timp. Ele totusi sunt citite.
Pot fi sterse acele topicuri cu discutii diverse si care nu mai sunt de actualitate (prin gradini, cafenea, etc). E doar o parere.

Ionela

Problema e ca prin asemena urari se nasc discutii inutile. Practic eu de acolo asta am sters. Nu este o masura impotriva celor care au facut urari lui Vio. Nici nu ma deranjeaza  faptul ca i s-a urat la multi ani, ci efectul pe care l-au produs aceste urari.

El insusi i-a scris lui Felix ca oricum nu avea de gand sa mai scrie pe TM. Este alegerea dumnealui pentru care nu are de dat seama in fata nimanui. Si daca tot nu mai intra pe aici fiind sarbatorit pe celalalt forum... de ce sa fie pomenit si pe TM? E drept ca in ultima vreme am inceput sa vad peste tot moduri de destabilizare a atmosferei de pe TM. Au fost jocuri de culise pe care prea putini le cunosc. Si am obosit.

Intr-adevar, mi-a ramas in memorie ziua in care Vio a scris aici ca: "Cineva ne-a mintit." Era si un quotte acolo din care se subintelegea ca eu v-am mintit. Din moment ce eu nu il deranjasem in nici un fel, nu am inteles pentru ce mi-a plasat cu subtilitate o ofensa. Pe care nici nu o meritam.

Marturisesc ca astazi am reactionat exagerat rememorand acel episod. Practic eu trebuie sa fiu mereu politicoasa si cu cei care ma ranesc.
Imi cer scuze daca v-am ingradit dreptul la libera exprimare. Indiferent cat m-ar fi ranit, probabil ar fi fost corect sa ignor.  :( 

Irina, iti inteleg punctul de vedere si imi cer scuze. Te respect la randul meu si ma bucur ca esti printre noi.
Simona, asta e si intentia - conforma cu sfatul tau. ;) Nu vor disparea topicurile cu discutii despre plante, ci diversele la care nu se mai scrie de luni de zile. Ieri de exemplu am descoperit ca exista niste topicuri a caror existenta imi era complet necunoscuta. Nimeni  nu le mai viziteaza de multa vreme.


"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

stefana

Eu am fost nasa lui Vio pe acest forum. Daca acum, pentru ca se simte bine intr-un alt grup de prieteni, a decis sa activeze pe alt forum, este alegerea lui. Dar gesturile deosebite pe care le-a avut pentru multi dintre noi, au ramas aici. Amintirile frumoase nu se sterg.
Si chiar daca stiu ca nu o sa-mi raspunda, as dori sa mi se permita sa-i urez de ziua lui, in numele tuturor celor de aici, care il cunoastem mai mult sau mai putin, un sincer
La multi ani, Vio!

 

stefana

As vrea sa apara intr-un alt mesaj ce am de spus in continuare: adevarul iese mereu la suprafata, mai devreme sau mai tarziu.
Ionela, ai avut un mod deosebit de elegant de a face "mea culpa", pe care nu multi l-ar fi avut

vernil

Stiu ca nu toata lumea crede in influentele ascunse ale planetelor ... asa si trebuie, sa existe mai multe opinii ... si totusi, de atat de putine ori m-am inselat in descifrarea acestora, incat, nu pot sa las nespuse anumite aspecte care ne privesc pe toti si, mai mult, ne vor afecta si mai mult, in viitor. Fiindca pozitionarea astrelor acum si in viitor este dezastruoasa, pentru orice pamantean, indiferent de zona geografica. DUpa parerea mea, astrologia este o stiinta, insa nu e accesibila oricand.
Sunt planete cu impact colectiv care acum par a se intoarce din drumul lor firesc. Mai mult, se afla la granita dintre zodii, ceea ce sporeste forta lor. Si mai mult, sunt in opozitie una fata de cealalta, sunt planete karmice - adica lectii colective, majore de recapitulat. E vorba de planeta Saturn, care se indreapta spre Fecioara, semn de pamant, statornic, si planeta Uranus, din Berbec, semn de Foc. Foarte rau este ca Pluton sta la panda in Capricorn (semn de pamant) si arunca sageti grele inspre cele doua, potentandu-le activitatea. Aceste aspecte sunt foarte foarte grele. Simbolistica lui Pluton (transformarea prin distrugere) in Capricorn s-ar putea rezuma, pe scurt, la oamenii de stat, cu functii mari, care hotarasc soarta oamenilor. Simbolistica lui Uranus (gandirea, tehnologia, creatia, bomba, eruptia, curentul electric) in Berbec este devastatoare, de cate ori a trecut pe aici, s-au iscat razboaie. Saturn (timpul, rabdarea, incercarile) in semnul lui accentueaza starea de plata karmica, insa Fecioara e semnul medicinei, al finantelor, dar si al oamenilor obisnuiti.
Nu stiu daca ma fac inteleasa,va las pe voi sa trageti concluziile, eu doar atat vreau sa mai adaug: pana in iulie, Soarele ne este aliat, adica mai indulceste aspectele negative, dar dupa aceea, se formeaza o cruce imensa pe harta astrala a intregii omenirii, simbol care va dura aprox. o saptamana ... Nu stiu exact ce inseamna, insa nu va fi bine pentru nimeni, nicaieri.

Ne vom certa aiurea, din nimicuri, gandirea este afectata de amintiri neplacute, uitam ce suntem cu adevarat, oameni care au scanteie divina.

Daca v-am suparat, imi cer scuze.