CUM SE STERG MESAJELE DIN CASUTA POSTALA

Started by cara, December 19, 2009, 11:21:31 PM

Previous topic - Next topic

cara

pentru ca tot facem curatenia de craciun si pentru ca am descoperit un user care detinea cu mandrie 46 de pagini de mesaje personale,  invit populatia la o sortare a cutiilor postale. cine stie, poate vrea sa scrie Mos Craciun si nu are loc scrisoarea lui de mesajele vechi  ;D


p.s.

doriti demascarea userului respectiv?
credeti ca merita o masura administrativa?















(ca sa stiu daca ma cer afara singura!  :D )

penelopa

46  MP???  :)
Eu am 56 da' nu ştiu să le şterg şi tare aş vrea unele dintre ele să nu fi existat niciodată!  ;D
Atunci, soro, cât să-ţi dau să-mi faci şi mie curăţenie de Crăciun ? ;)

Ella

Pene... "un user care detinea cu mandrie 46 de pagini de mesaje personale, "...tu esti mic copil. :D :D :D

Ai o casuta in partea stanga a fiecarui mesaj (primit sau trimis)  sau dreapta (cum te uiti la ecran) unde pui bifa cu un click de mouse si in josul paginii ai "delete selected" dai click, iti sterge tot ce ai bifat.

Am revenit

vezi ca sus ai casuta care iti bifeaza toate mesajele din pagina.

gomez99

Mesajele din casuta postala se pot sterge in 3 moduri:
1. Fiecare mesaj are in partea dreapta 3 casute. Se poate sterge pe rind fiecare mesaj in parte cliculind pe REMOVE si razpunzind cu YES la mesajul de siguranta.
2. Fiecare mesaj are in partea dreapta 3 casute. Se bifeaza la fiecare mesaj in parte care se doreste sters casuta REMOVE Se apasa apoi butonul DELETE SELECTED aflat dupa ultimul mesaj, in partea dreapta-jos a paginii cu mesaje. Se raspunde cu YES la mesajul de siguranta. Toate mesajele bifate se vor sterge simultan,
3. In capatul de sus al paginii este un opis cu toate mesajele aflate pe acea pagina. in dreapta tabelului este un rind de casute. se pot bifa individual fiecare casuta, sau toate odata daca se bifeaza prima casuta din rindul de titlu al tabelului (cea din drapta cuvintului FROM), Se apasa pe butonul DELETE SELECTED care se afla in dreapta sub opis si se vor sterge simultan toate mesajele bifate.
daca as avea timp sa mor, as amina pentru ceva mai urgent.


http://ro.fotoalbum.eu/gomez99
http://ro.fotoalbum.eu/gomez999

opiadc

           Gomez, unde la diverse? ::) Ca am si eu 144 de pagini si as vrea daca se poate sa le sterg cate o pagina pe cele vechi, nu doar cate un mesaj.
          Astea sunt detaliile pt comenzi, in rest alte mesaje mai mult de 2 pagini n-am. :)
          Acum e iarna si o vreme stagneaza comenzile! :) Sau poate 'Nu';vedeti ca o sa pun mai dupa-amiaza niste oferte de bulbi la un pret f bun la Vanzari/Cumparari.Sunt sigura ca o sa va placa! :D :D :D
          Acum merg la birou ca am vreo cateva ore de lucru.

cara

am unit cele doua topicuri, ca se amestecau anunturile cu discutiile prea diverse  ;D

asadar, intaresc invitatia la stergerea mesajelor inutile din Inbox dupa metoda explicata mai sus de Gomez, caruia ii multumim frumos pentru timpul si implicarea sa  :)

stefana

Ar mai fi un sistem de stergere. Poti face click pe From din capul de tabel si mesajele se ordoneaza dupa destinatar ori expeditor (depinde daca stergi din Inbox sau Outbox). Poti reciti rapid mesajele. Apoi selectezi cum a scris Gomez si stergi mesajele inutile (poate unele e necesar sa le pastrezi).

gentiana

La rugamintea Carei mi-am sters 2 pagini de mesaje(cateva inca le pastrez)

opiadc

           Va multumesc de explicatii! Eu le sterg 'la gramada', ca nu mai am ce face cu ele.Poate chiar cateva o sa mai ramana.
           Buna idee, Cara, la mine chiar era cazul sa fac curat, m-am mai apucat odata, dar erau prea multe sa le sterg tot pe rand, asa ca am lasat-o balta.Daca e cineva sa 'dea tonul' se misca lucrurile. :)
          Deci , va fac spatiu sa 'sporovaiti' in vacanta de Craciun! ;) sper ca va sunt suficiente 142 de pagini, ca 2 mai imi pastrez si eu! ::)
         
         
           Muuuuult mai tarziu: raportez:am sters 80, restul, vb lui Scarlet O'Hara 'Si maine e o zi!' si pt mine una luuuuunga, asa ca mai fac masacru si maine.
           Ca m-a apucat nostalgia :'( :'( :'(numai cat mi-au cazut ochii pe cate un mesaj, dar daca mai stateam sa le si citesc ::) ::) Multe, multe lucruri frumoase...si extrem de putine lucruri urate.Toate sunt acum 'istorie'. ::)

cara

va multumesc pentru solicitudine si spor celor care inca mai lucreaza la curatenia generala!  ;D

penelopa

Deci, Cară, mi-am făcut curat.  :)  Am păstrat 9 pag. cu mesaje dragi şi mesaje "compromiţătoare"  :D
Vezi, poate nu-mi scrie moşu Crăciun . ::)

cara

Quote from: penelopa on December 22, 2009, 11:39:57 AM
Deci, Cară, mi-am făcut curat.  :)  Am păstrat 9 pag. cu mesaje dragi şi mesaje "compromiţătoare"  :D
Vezi, poate nu-mi scrie moşu Crăciun . ::)

il somez sa expedieze scrisoarea pana in 25!  :D

opiadc


         Eu am pastrat doar 6;nu le-am mai sortat pt ca nu mi-a permis timpul;mi-ar fi fost greu, oricum, sa sortez, pt ca f  multe au fost mesaje frumoase.
        Iar de ce a fost urat nu merita sa mai imi amintesc, a fost si a trecut. :)