Iubesc plantele otravitoare!

Started by Ionela, February 28, 2010, 02:16:27 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Asa, poze pe net am vazut, dar nu stiu daca am vazut pe viu. Daka, nu-i faci o poza?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Daka

Quote from: Claudiu on August 26, 2010, 10:17:10 PM
Ionela intrebarea ta adresata lui Daka este un pic ambigua.
Vad ca toti intelesesera ca e unul care iti da tarcoale  ;D


Apropo, si  asta e o intrebare generala, daca is nedoriti, de ce in fiecare dimineata faceti in oglinda tot felul de farmece, care va transforma si atrag nedoritii mai ceva decat cum o face un bec in noapte pentru molii?  :D

Cat despre vraji. Sigur ca exista si posibilitatea asta. Ma mir ca Daka nu le stie. Il credeam mai mare in rang. Vad ca Pene stie cate ceva dar tare sumar. Tineretul din ziua de azi nu mai e deloc aplecat spre studiu, cum vad o matura numai la zbor le sta capul.  :D

Daca vei vrea neaparat sa stii si vrajile in detaliu o sa ti le zic, dar intre patru ochi, adica la aberatii, ca acolo e locul vrajilor adevarate ;D
Dar in varianta completa. Caci daca ai bolit o luna e posibil ca indragostitul sa fie altcineva, poate o indragostita,  >:D chiar daca nu si-a dorit. Altfel spus ar fi posibila si intrebarea: de asta bolisi asa greu mai fato? De ce n-ai cerut mai iute ajutor pe forum?
Ai grija sa nu citeasca astea Felixu ca-mi taie coada.   >:D +ham

PS
Quote from: einsteinitza on August 26, 2010, 09:55:50 PM
Oare nu are nimeni poze cu matraguna? Ca din cate stiu e tare frecventa. +hypno

intradevar nu stiu ce vraji se fac cu matraguna... am auzit cate ceva... insa e un subiect care nu ma starneste prea tare ...
sa actionez asupra vointei oamenilor ( si nu numai oamenilor ) in scopuri mai mult sau mai putin personale
nu este decat o pierdere inutila de energie, enerjie de care am nevoie in a ma disciplina pe mine inainte de a face pe marele
manuitor de puteri....




Daka

Quote from: einsteinitza on August 27, 2010, 10:12:29 AM
Asa, poze pe net am vazut, dar nu stiu daca am vazut pe viu. Daka, nu-i faci o poza?

nu... te supara...

Daka

Quote from: IONUT on August 27, 2010, 10:17:18 AM
http://www.enciclopedia-dacica.ro/univers_rominesc/matraguna.htm

iata despre matraguna,acum la treaba.. :D


interesante informatii, insa este de remarcat ca parvin din vremurile in care insuratoarea avea alt loc in viata oamenilor.
universul vietii noastre s-a modificat si se va modifica mai mult in urmatorii ani...
folosinta respectiva de cautare a sotului/soatiei nu va mai ramane decat poveste...

einsteinitza

Ionut, foarte interesant linkul tau. Imi place mult sa citesc despre folosirea plantelor in ritualurile vechi, cat de stiutori erau oamenii cu privire la efectele lor, si ce respectate erau, fiecare in parte. Chiar daca nu cred in faptul ca nu voi mai fi invitata la hora ;) ;) daca folosesc intr-un anume fel matraguna, ma uimeste stiinta din spatele acestor descantece.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

IONUT

Quote from: einsteinitza on August 27, 2010, 11:04:32 AM
si ce respectate erau, fiecare in parte.
Es ai sesizat foarte bine,exista un anume respect pentru plante,mai ales cele inzestrate cu anume virtuti
Quote from: einsteinitza on August 27, 2010, 11:04:32 AM
nu voi mai fi invitata la hora
asta din cauza ca nu mai sunt hore..
Daka si tu ai dreptate,totusi cand e vorba de viata la tara povestea continua...

Claudiu

Quote from: Daka on August 27, 2010, 10:16:14 AM
Quote from: Claudiu on August 26, 2010, 10:17:10 PM
Ionela intrebarea ta adresata lui Daka este un pic ambigua.
Vad ca toti intelesesera ca e unul care iti da tarcoale  ;D


Apropo, si  asta e o intrebare generala, daca is nedoriti, de ce in fiecare dimineata faceti in oglinda tot felul de farmece, care va transforma si atrag nedoritii mai ceva decat cum o face un bec in noapte pentru molii?  :D

Cat despre vraji. Sigur ca exista si posibilitatea asta. Ma mir ca Daka nu le stie. Il credeam mai mare in rang. Vad ca Pene stie cate ceva dar tare sumar. Tineretul din ziua de azi nu mai e deloc aplecat spre studiu, cum vad o matura numai la zbor le sta capul.  :D

Daca vei vrea neaparat sa stii si vrajile in detaliu o sa ti le zic, dar intre patru ochi, adica la aberatii, ca acolo e locul vrajilor adevarate ;D
Dar in varianta completa. Caci daca ai bolit o luna e posibil ca indragostitul sa fie altcineva, poate o indragostita,  >:D chiar daca nu si-a dorit. Altfel spus ar fi posibila si intrebarea: de asta bolisi asa greu mai fato? De ce n-ai cerut mai iute ajutor pe forum?
Ai grija sa nu citeasca astea Felixu ca-mi taie coada.   >:D +ham

PS
Quote from: einsteinitza on August 26, 2010, 09:55:50 PM
Oare nu are nimeni poze cu matraguna? Ca din cate stiu e tare frecventa. +hypno

intradevar nu stiu ce vraji se fac cu matraguna... am auzit cate ceva... insa e un subiect care nu ma starneste prea tare ...
sa actionez asupra vointei oamenilor ( si nu numai oamenilor ) in scopuri mai mult sau mai putin personale
nu este decat o pierdere inutila de energie, enerjie de care am nevoie in a ma disciplina pe mine inainte de a face pe marele
manuitor de puteri....







Daka disciplineaza-ti citatele, altfel cine stie ce intelege lumea.  ;D


Mesajul meu era asa:

Quote from: Claudiu on August 26, 2010, 10:17:10 PM
Ionela intrebarea ta adresata lui Daka este un pic ambigua.
Vad ca toti intelesesera ca e unul care iti da tarcoale  ;D

In cazul asta iti recomand sa fii naturala. Invita-l, pe banii lui, la o cina intima intr-un restaurant de lux, comanda delicatese si cum am zis fii cat mai naturala. Ai instructiuni detaliate aici:

http://www.youtube.com/watch?v=t1l9r60oH8g

Acum sigur filmuletul nu prezinta detaliul la ce a ajuns in farfuria, pe fazta, pe mainile si pe hainele lui dupa paharul de vin. Dar sunt sigur ca te prinzi.

Ai insa grija mare, testul asta e riscant, daca nedoritul il trece s-ar putea ca din nedorit sa devina dorit.  Ca nu oricine te poate iubi asa cum esti. De regula se indragostesc de o imagine falsa.  ;D

Apropo, si  asta e o intrebare generala, daca is nedoriti, de ce in fiecare dimineata faceti in oglinda tot felul de farmece, care va transforma si atrag nedoritii mai ceva decat cum o face un bec in noapte pentru molii?  :D

Cat despre vraji. Sigur ca exista si posibilitatea asta. Ma mir ca Daka nu le stie. Il credeam mai mare in rang. Vad ca Pene stie cate ceva dar tare sumar. Tineretul din ziua de azi nu mai e deloc aplecat spre studiu, cum vad o matura numai la zbor le sta capul.  :D

Daca vei vrea neaparat sa stii si vrajile in detaliu o sa ti le zic, dar intre patru ochi, adica la aberatii, ca acolo e locul vrajilor adevarate ;D
Dar in varianta completa. Caci daca ai bolit o luna e posibil ca indragostitul sa fie altcineva, poate o indragostita,  >:D chiar daca nu si-a dorit. Altfel spus ar fi posibila si intrebarea: de asta bolisi asa greu mai fato? De ce n-ai cerut mai iute ajutor pe forum?
Ai grija sa nu citeasca astea Felixu ca-mi taie coada.   >:D +ham

PS
Quote from: einsteinitza on August 26, 2010, 09:55:50 PM
Oare nu are nimeni poze cu matraguna? Ca din cate stiu e tare frecventa. +hypno

Es pe tine ce te apuca?    >:D  +ham



Si care cu exceptia PS-ului care era doar asa un fel raspuns prin intrebare comica - la o intrebare pusa de Es, restul mesajului era o invitatie la "Aberatii" Daca n-ai studiat inca taramul aberatiilor sa stii ca-ti va lua cateva zile bune chestia asta. Mie atat mi-a luat cand am intrat pe forum, iar azi e mult, mult mai dezvoltat  ;D

Poate nu te-ai prins inca dar cand vorbesc despre vrajitorii cu plante si altele la fel eu doar ma joc  ;D Sigur nu ma joc in alte sau in toate domeniile. Credeam ca atunci cand ma joc e evident.
Exceptand actiunea chimica, eventual fizica, nu exista alte puteri "vrajitoresti" ale plantelor.

Exista o  "anumita putere" a interactiunii intre materie si in special intre ceva vie. Cum ,n-as putea sa-ti explic. Poate la nivel energetic cum zic unii poate la nivelul unor campuri energetice inca neidentificate. ...
Si mai exista o anumita putere a creierului uman.
Autosugestia e o dovada a acestei puteri. Daca inveti sa-ti controlezi autosugestia esti capabil de multe. Daca te lasi controlat, din punct de vedere al sugestiei, de catre mediu, esti la mana mediului.

Nu-s nu stiu ce noutati astea. E doar o formulare. Oricine stie diferenta intre gandul: "Sunt in stare sa fac asta" si, de exemplu,  gandul: "Asta nu sunt in stare sa o fac nici intr-o saptamna"


PS  Cand sa postez ce scrisesem vad avertisment ca s-a scris ceva nou. Cand ma uit ce vad

Quote from: penelopa on August 27, 2010, 01:10:40 PM
Deci, io nu voi recurge niciodată la "beneficiile" mătrăgunei fiindcă, în veci, nu voi accepta practici lesbiene!!! >:( :'(

Si mi-am zis:  >:D, sunteti dusi/duse cu pluta.


Altfel ca sa ma exprim finutz, credeam ca-s singurul influentat de luna plina.

Ionela imi pare rau, imi retrag oferta de a-ti mai spune vrajile posibile, fie si in cadrul "aberatiilor" . Nu de alta dar ma pot trezi ca le aplicati.  ;D
Vad ca voi nu va jucati cand e vorba de vraji, voi chiar credeti.
Intelegeti odata, totul e in capul vostru. E creierul cel care vrajeste.

Fug de aici ca nu-i a buna.  +ham


einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

penelopa

Una e ca tu, ca femeie, să admiri o altă femeie şi alta e să fii obligată, de un ritual prostesc,  s-o săruţi "cu foc" . :(
E adevărat că femeia este ca o floare abia deschisă, curată şi prospătă, parfumată şi îmbietoare dar ............. mai bine devin frigidă. :-\

Ionela, insist să afirm ( fără să mă folosesc de coada măturoiului   ;D ), că procentul celor care nu recunosc este de 29 fiindcă, 1% sunt eu. >:D

Rux


costieanuconstantin

femeile , de regula se gatesc si se cosmetizeaza pt a fi observate de celelalte femei , ca BARBATII ,nu prea baga de seama chestiilea astea in amanunt ,decat daca il trage de maneca o alta femeie !!! ;) :D ;D

Ionela

Nene Costea, multumesc pentru informatie ;) De azi inainte imi pastrez comentariile numai pentru mine cand vad o dama bine :D ;) +ham
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

penelopa

Hai, Daka, mai treci pe aici   ;D 
Tocmai mi-a dispărut teama de duhul ăla rău care obişnuieşte să stea sub soc. >:D

flordel


flordel

Ha!  ::) Incepe sa fie interesant, parca ar fi SF sau mystery, sau amandoua.
Care parola, si ce s-a intamplat mai apoi? +hypno

Daka

Quote from: penelopa on November 22, 2010, 04:09:32 PM
Hai, Daka, mai treci pe aici   ;D 
Tocmai mi-a dispărut teama de duhul ăla rău care obişnuieşte să stea sub soc. >:D

cu stima, asta inseamna ori ca te-ai obisnuit cu raul ... sau poate nu a fost rau niciodata?

Daka

Quote from: einsteinitza on November 22, 2010, 09:28:00 PM
Daka,ai aparut si ai disparut? Doar ne-ai amagit?

nu... insa cum ia-i spune tu unuia care uita de 2 ori parola intr-o zi ???
sigur nu ... amagitor...

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Daka

Quote from: Claudiu on November 22, 2010, 12:10:40 PM
Daka mai traiesti? Incepeam sa am remuscari.
Ai uitat parola de intrare pe forum?  :D
Daca mai patesti asa fa-ti alt cont si explica Adminului pe calea MP-ului ce ai patit.


remuscari?
multumesc pt grija...
am fost numa ocupat...
am fost o vreme pe la bucuresci,am cumparat o gradina.... in satul vecin...
si acum urmeaza continuarea...  un mic tractoras de tuns iarba, un stihl ms 200T...
etc



flordel


[/quote] cu stima, asta inseamna ori ca te-ai obisnuit cu raul ... sau poate nu a fost rau niciodata?[/quote]

Raul are mai multe nuante, cu multe dintre ele te poti obisnui.

Ce bine ca-i aparut, incepusem sa-mi fac si eu griji cu toate ca nu te stiu! ;D
Lumea era in alerta.

einsteinitza

Frumos, o gradina, incepi sa faci planuri +apl
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Daka

Quote from: flordel on November 22, 2010, 10:11:35 PM

cu stima, asta inseamna ori ca te-ai obisnuit cu raul ... sau poate nu a fost rau niciodata?[/quote]

Raul are mai multe nuante, cu multe dintre ele te poti obisnui.

Ce bine ca-i aparut, incepusem sa-mi fac si eu griji cu toate ca nu te stiu! ;D
Lumea era in alerta.
[/quote]

multumesc, odata si odata toti avem un sfarsit...

Mihai

Sfarsit pe care incercam sa-l impingem cat mai incolo......
Desi nu depinde de noi.