Munstead Wood

Started by Schnuppe, April 20, 2010, 07:32:57 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Greu se mai lasa trandafirii tai.... Dar si cand vor inflori :o :o ;)
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vernil

Corina, scuza-ma, nu am stiut ca ai si tu asa o splendoare de trandafir! Trebuie sa-l vad pe viu, sa ii simt si parfumul.

einsteinitza

Pai n-ai stiut ca-i cadou, de la Schnuppe. Deci e nou, si eu anul asta il vad pentru prima data.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Citi boboci are ? Cred ca te invirti in jurul lui :)

einsteinitza

Are 3 boboci.Are gardut de sara, special , nu bolovani ca ceilalti, nu cumva sa-l atinga vreun caine. In fiecare zi il controlez cand sunt acolo
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

O rozeta englezeasca aproape perfecta , desi forma asta " regulamentara " nu e tipica pentru M.W. , ca si nuanta dechisa de pe petalele exterioare dar este situata la soare , sint variatii de culori pe aceeasi tufa in functie de lumina .




gentiana

Asta o sa ajunga un trandafir care sa ma turbeze
mi plac toti trandafirii si toate florile,dar din cand in cand capat cate o pasiune pe cate unul de ma inspaimant singura

einsteinitza

E de vis, nu ma mai satur.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

ihi
eu cred ca v-ati pus in cap sa scapati de mine
acu deja ma gandesc ca imi trebuie  iar trandafiri

Schnuppe

Es , nu ti-a inflorit ???  Ca la mine s-a dus complet primul val . Hai cu poza si impresiile !!!

einsteinitza

Nu,bobocul e in continuare mic, parca nici nu creste, acum sunt la Bucale :D dar maine sunt dincolo,sa vad ce se intampla.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

geodezia

Es ce a facut trnadfirul tau ca nu ai scris . nu de alta da e frumos foc .

einsteinitza

Ala de la Von nu a trait, dar am primit alti butasi care par sa miste.Vom vedea mai incolo.
Pe HMF e si o poza de a lui Von care a primit excelent. Uite ca avem si trandafirii nostri pe acolo.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe


Ionela

Quote from: einsteinitza on December 17, 2010, 09:24:52 AM
Ala de la Von nu a trait, dar am primit alti butasi care par sa miste.Vom vedea mai incolo.
Pe HMF e si o poza de a lui Von care a primit excelent. Uite ca avem si trandafirii nostri pe acolo.

Da, asta chiar e minunat!  +apl +rsp +dns De ce nu zici, Von, ca ai devenit celebru?
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

vikcelmic

La pagina 97 din catalogul David Austin 2010/11 este o fotografie izbitor de asemanatoare cu cea a lui Von de pe HMF (Photo Id: 145860), ma refer la asocierea de plante in ansamblu, modul de prezentare, etc. Eu, prin iulie, cand am vazut-o prima data, chiar ma gandeam ca Austin se inspira de prin pozele membrilor. Fara ironie. Superba.

geodezia

Von felicitari . si la mai multe .

Schnuppe

Ma bucur ca va plac , multumesc ! 

geodezia

cum sa nu ne  placa ......

flordel

Ne madrim cu tine! Eu cel putin...

vikcelmic

Pentru ca am ramas patrunsa de sentimentul de patriotism dupa ce Romania a castigat in seara bronzul la handbal  +rsp, zic ca tb sa ne mandrim si cu samy ca si el are fotografii frumoase pe HMF, dar si cu alti membri din Romania  +apl

Ionela

Sunt absolut de acord cu vik! +dns Ne mandrim si cu samy, si cu toti ceilalti romani care ne fac cinste!  +rsp +apl
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

Rux


geodezia

fix la un an de la discutii reusii si eu sa il pun in gradina mea ca incepusem sa dau rateuri ... numai pe el il visam asa ca acum il am
=)) =)) =)) =)) na acum o intrebare nu avem nici un post cu benjamin britten ?