Doamna in mov

Started by einsteinitza, June 06, 2010, 06:19:27 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Un trandafir romanesc, frumos, parfumat, cel mai batran  nu a inflorit, cel plantat in toamna a reusit sa infloreasca frumos.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

L-am vazut astazi la Galati . M-a dezamagit , ma asteptam la altceva , dar nu pot spune ca mi-a displacut , e un TH movuliu deschis si cam atat .

einsteinitza

E parfumat, un parfum placut, putin citric.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Schnuppe

Te cred , dar nu iei un trandafir numai pentru parfum . Mai bine cumperi Chanel sau ce vrei tu . 

einsteinitza

Nuuu, casa mea preferata e Juliette has a gun :D :D :D :D
Nu glumesc, dar de fiecare data cand spun asta ma gandesc la avatarul Carei, cu pistolul si trandafirul :D :D
Sigur ca nu iei pentru parfum ,dar la mine conteaza mult sa aiba si parfum.Tare :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

cara

hai, ca tot mi-era greata de racul ala comunist, mi/am adus si aici avatarul de care vorbesti  ;D

Ionela

Aferim, von Schnuppe, este TH si inca unul creat de dl. Wagner. Nu l-am fotografiat ieri, pentru ca nu mai aveam ce... eventual petalele de la nivelul solului :(
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

geodezia

da ce aveti cu el ? ca e asa frumos .Eu il am undeva sub calin si e infloricios are 2 flori frumoase acum Cred ca e singurul pe care l-am cumparat cu o denumire si mi-a iesit si mie ca denumire si poza de pe ambalaj

Ionela

Ma bucur pentru tine Geodezia!  :D
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

O floare, ultima pe care am prins-o la primul val de inflorire.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Urzică

În primul an, la mine arăta cam aşa:

einsteinitza

Frumos de tot.

Ce e tufa din spate dreapta?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Urzică

Euonymus japonicus 'Aureomarginatus'

einsteinitza

 :D :D :D :D
Gandim la fel :D :D Ia uita-te si poza mea de mai sus :D :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Urzică

Acu' va trebui să ne certăm puţin, pînă stabilim care de la care a plagiat...

einsteinitza

 :D :D :D
Lasa, dai si tu ceva acolo si ma dau batuta....niste branza...... ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sandaveturia

Doamna mea in mov are vreo 3 ani si nu vrea sa isi arate frumusetea. M-a cam dezamagit. Face flori putine, e slaba si , pe deasupra, tot iese macesul de la origini, la baza ei . Ce-i de facut cu ea? Macesul il tai, dar in rest? Are 3 ani, e momentul sa creasca! Are langa ea o tufa de salvie care deja e mai mare ca ea!

flordel

Eu zic ca doamna trebuie sa ajunga la vecini!

danionut

stiti cumva de unde se pot cumpara trandafiri romanesti? Domnul Stefan Wagner a creat unii trandafiri minunati...sau toti sunt minunati!

sandaveturia

rosafruct.ro
Flordel, vecinii mei cultiva cartofi! N-as jigni o doamna langa cartofi? O sa-i spun ca e frumoasa, o sa-i cant seara serenade ( dar ii canta greierii la urechi, pardon, la petale,eu n-as putea sa-i intrec!), e momentul sa infloreasca cu adevarat!...