Escapade

Started by einsteinitza, June 09, 2010, 09:04:06 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Un trandafir mai putin obisnuit, cu flori mari, simple, un lila roz putin mai deschis in mijloc.cu flori parfumate.
Este extrem de florifer, infloreste printre primii iar florile se scutura elegant, fara urme.Ca mai toti trandafirii cu flori simple, face macese multe, frumoase.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

paraschivvvv

Regret ca am pierdut denumirea trandafirilor ce-i am :unii de la Eutopia altii din Bulgaria si altii din Romania de la marile Magazine  din Constanta si cativa deosebiti la culoare adusi de fratele meu din Danemarca cu ani in urma.Voi pune pozele pe siteul meu curand

Schnuppe

Si ce legatura are faptul ca ai pierdut denumirile cu Escapade ? Una singura , doar una , mica de tot !  :D

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

einsteinitza

Frumosul cu flori simple
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

dancoman

Es,locuiesti cumva in emisfera sudica de te ...prezinti cu poze acum in ianuarie!!????? :D(frumos!!)

claude

Pai ne zgandare in asteptarea primaverii, s-a gandit ca prea hibernam bine  ;D

Ar trebui sa ajunga si la mine in gradina, in primavara asta, frumuselul asta de trandafir, ca l-am comandat...Es e de vina ca l-am comandat  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Ma bucur ca sunt DI VINA ;;) O sa iti placa are flori mari si fine, para e panza subtire de bumbac.
Ma gandeam ca am observat ca se lancezea si plictiseala duce la lucruri cam aiurea pe aici. Asa ca, poze am, cu miile, mai completez topicurile, ca vad ca unii stau cu ele sub lacat si nu le posteaza.Stiu eu de niste comenzi de anul treut si nu au aparut prea multe poze cu ei......sau din alte achizitii...... ::)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Dalia

Sper sa-l primesc si eu in primavara asta. O sa mai am de asteptat pana sa-i vad florile. E frumos foc!

claude

Es, eu m-as lauda si inca cum, daca as avea poze!  +ham  Numa' sa va fac in ciuda, sa vezi ce fudula as fi  =))  Da' mi-am luat aparat, acuma ma chinui sa pricep ce sa fac cu el ca are prea multe butoane  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Pai nu-ti spusesi?
Trebuie sa aibe un buton cu A de la AUTO! ;D

claude

Da, mai, da' mi-am dat seama ca am cam ramas in urma cu tehnologia si ma cam enerveaza  ;D    Ca eu as vrea sa fac niste pozici frumoase, sa va iau fata  =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

flordel

Eu zic sa-ncerci intai asa, ca s-ar putea sa-ti iasa mai rau pe manual. ;)
Daca aparatul e bun, vor iesi poze bune. Cand faci foarte de aproape pui pe M de la MACRO si aia e!
Banuiesc ca nu vrei si night mode! ???
Si fata lasa-ne-o ca mai avem nevoie de ea, sau ne dai una mai tanara? :P

Carina

A inflorit si al meu pentru prima data, putin mai roz decat m-am asteptat, dar florile sunt foarte mari si foarte multe pentru un trandafir asa de tanar. Ma bucur ca l-am descoperit pe blogul lui Es, altfel n-as fi stiut de minunatia asta de trandafir  :)

Dalia

Atat de frumos e trandafirul asta!  :x

claude

Daaaa, si eu tot la Es l-am vazut si m-am repezit sa-l iau  :D

Acum il astept sa infloreasca, facusem o confuzie si aveam impresia ca am primit 2 de-un fel si pe el nu, dar eticheta era ingopata in musuroi, am uitat s-o scot  :D  Si a crescut bine, are 2 lastari de 50 cm si unul mai mic si are si bobocei  +dns
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot