Souvenir du Dr. Jamain

Started by samy, June 23, 2010, 09:43:30 PM

Previous topic - Next topic

samy

Floarea cand se deschide este un rosu si pe masura ce se trece se face un mov.

flordel

Vai ce frumos e...Arata splendid la tine!

samy

A fost o asteptare lunga dar a meritat pe deplin,iti dai seam ca in primul an nu a facut nicio floare si in al doilea doar 3 sau 4. Acum sunt curios cum va fi valul doi de inflorire.

flordel

Iti tin pumnii, este o nebunie cu florile asa in 2 culori.

claude

"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

Rux

Oare cum o fi aratat anul asta ?

einsteinitza

Da, am aceeasi intrebare, ca prea sunt frumoase pozele ....
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

adrianam

La mine nu a inflorit nici in 2012 cel plantat in primavara lui 2012.
Este cel mai lenes! Sper ca macar sa fie ce scria pe eticheta!

claude

Daca nu a inflorit eu ma gandesc ca poate nu e ce scrie  ???  Ca fiind totusi remontant, macar o floare ma gandesc ca trebuia sa faca...nici el meu nu a inflorit in anul plantarii si anul acesta, cand a inflorit, am constatat ca e altceva, inca nu sunt foarte sigura ce anume, dar oricum e un trandafir cu o singura inflorire
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sannamaria

la mine a fost in primul an ,eu am fost multumita de prestatia facuta  :) astept sa-l vad mare ca a lui Samy  :)[ mai e un topic pe care eu l-am deschis ,ca nu-l stiam pe asta ,dar acum pun pozele aici ca e mai relevant ,aici sunt si pozele superbe puse de Samy ]



sannamaria

anul doi

roxanicibogdanici

Anul acesta m-a fermecat cu frumusetea lui. Asa cum va spuneam mai in iarna i-am facut peeging si m-a bucurat nespus cim a iesit.

Dalia


einsteinitza

O nebunie, esti o fericita!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro



paunita

Doamne , cum poate sa arate trandafirul asta !!! L-am vazut si pe al Anastasiei ce frumos este , cred ca mi-l doresc si eu .Voi de unde l-ati cumparat ?

roxanicibogdanici

Eu de la Lottum  si pot spune fara nici o retinere ca toti cei achizitionati in acea transa s-au dezvoltat foarte bine.

paunita

Multumesc ! Am vazut ca l-a avut si Maria (clematite ) , sper ca il v-a aduce si in toamna .

geodezia

Roxy ai o frumsuete acolo  :x

adrianam

Arata foarte frumos, daca stii sa-l dirijezi cum trebuie.
Al meu din pacate nu s-a prins, rasarise doar portaltoiul si anul acesta a inflorit maces.

roxanicibogdanici

Problema cu dirijatul ca si urcator nu o stapanesc si poate din din lipsa de rabdare am preferat varianta cu peeging-ul si uite asa am florile la nivelul ochilor , poate chiar un pic mai jos si o tufa frumusica  :)

Rux

M-ai convins sa-l pun pe lista mea de viitoare achizitii. Foarte frumos!

geodezia

Roxy cum miroase ca ma intereseaza si pe mine movului asta grenadier  =)) =))