Cheshire Life

Started by einsteinitza, July 02, 2010, 07:54:59 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Teahibrid splendid, portocaliu  inchis, cu floare foarte bogata, aproape cu miez in sferturi Culoare portocaliu intens, greu, petale pieloase , foarte frumos.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

einsteinitza

Neparfumat, dar o culoare de vis
    41lBgIvn_th.jpg[/IMG][/URL] 
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

petalele sunt mici si se curbeaza unele peste celelate si floarea se usuca cu totul fara sa se scuture petalele?

einsteinitza

Floarea e mare, cu petale mari, se usuca total, cad petalele si cade si varful, daca o lasisa se usuce nici nu stii unde a fost floare
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana


einsteinitza

Ce e frumos la el e ca petalele sunt groase, cade catifea, e exact ca cei inchisi la culoare, pudrati, dar pe un portocaliu orbitor.E remarcabil
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gentiana

Acum stiu despre ce e vorba,de aceea am cerut detalii
Am vazut intr-o gradina in budapesta,aveau la intrare pe o latura a aleii,vreo 6-7 tufe  de astia,plini de flori o minunatie,parca toata aleea pe partea aceea lua foc
Vis-a-vis de partea cealata a alei,pusi intercalati erau nuante de galbui si orange si la intrarea pe terasa erau 2 randuri de bolti cu urcatori,unii galgeni si uni crem la prima bolta si la a 2 unii albi si unii roz pal
Nu stiu nume dar aranjamentul era un vis(pe langa terase erau diverse soiuri de trandafiri in toate nuantele de roz pana la lila
erau Th,floribunda,acoperitori intr-o mare de flori
ca sa nu mai vorbim de aromele combinate