Gradina Anasstasiei de la tara

Started by anasstasia, March 02, 2011, 12:45:15 PM

Previous topic - Next topic

anasstasia

Sa particip zici?!? Hmmmm, mai acum ceva timp cu trandafirii sub palpumica, acum cu voi prin gradina. O sa mi se duca vorba prin musuroi.

claude

Dan, si eu zic ca-i New Dawn, asa ca butasul promis tie merge la anastassia, ca sa ma ierte ca-mi fac de cap in gradina ei, si sa ma lase sa o fac si pe viitor =))

anastassia, iti pun butas la inradacinat la anu'  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

einsteinitza

Anastassia, sa fii tu linistita, deja ti s-a dus vestea... =)) =))
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Mihai

Quote from: einsteinitza on January 02, 2012, 09:29:19 PM
Anastassia, sa fii tu linistita, deja ti s-a dus vestea... =)) =))

Buna tare.......... =)) =)) =))

anasstasia


anasstasia

Multumesc Claude. Tu pune la prins din tot ce ai, sa nu ne mai incurcam in detalii si apoi fac o lista.  =)) =)) =))

anasstasia

Aaaaa si inca ceva Claude. Crezi ca nu am observat ca nu ai nici un link la semnatura ca sa-ti vad toti trandafirii?? Sa sti ca m-am prins de faza dar nu mai scapi asa usor  :P.

claude

 =)) Da' tu ce crezi, ca la mine-i supermarket de trandafiri, sa vii cu lista  =))
Na, link-ul, sa nu mai faci atata taraboi  :D    da' mai ai de asteptat, ca aia aristocrati is toti juniori  :P

http://community.webshots.com/user/dia31ro
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Acuuuuuuuuum am inteles de ce stateai pitita si nu ziceai nici pis.  +hypno +hypno +hypno
Pai nu-ti e tie rusine  sa nu postezi imagini si informatii despre acesti trandafiri?? Vad ca nu iti e!!  =)) =))
Adevarul e ca ma faceam si eu ca am gradina goala sa fi avut asa ceva prin curte. Sint foarte frumosi toti, au inflorit de zici ca le-ai dat cu praf de sanatate.

claude

Mersi, Anasstasia, tu esti o draguta  :-*  N-au fost ei chiar Feti-frumosi, au facut ce-au putut, cu seceta si arsita care a fost . si ce sa pozez si sa povestesc, ca aparat foto n-am, ei sunt mici-mici  :D...sper in lucruri bune pentru la anul, totusi  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

dancoman

Quote from: claude on January 02, 2012, 09:47:02 PM
=)) Da' tu ce crezi, ca la mine-i supermarket de trandafiri, sa vii cu lista  =))
Na, link-ul, sa nu mai faci atata taraboi  :D    da' mai ai de asteptat, ca aia aristocrati is toti juniori  :P

http://community.webshots.com/user/dia31ro
....Superbe roze Clau....felicitari!!!....sa dai de veste cand deschizi....supermarket-ul!!! ;D +apl +apl +apl

claude

si tu esti un dragut, na!  :D   Pai nu va fi supermarket, va fi de-a dreptul un boutique exclusivist  ;D ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

penelopa

Orbiti de afectiunea pentru roze  ;D,  "pacatosii" astia nu spun nimic de celelalte flori din grdina ta, Claude! ;)
Pai, frate,  la tine s-au strans toate florile din lume!!! +hypno ... ce irisi, ce crini de stepa, ce clematis albastru sub forma de clopotel, ce ...  +hypno +hypno
Hai, te roooog, fa si tu o gradina a ta unde sa ma benoclez,  nestingherita (in sensul ca, cineva s-ar putea sa-mi atraga atentia ca sunt off-topic  =))) la florile tale!!! +hug

anasstasia

Nu-i nimic Pene, facem chat la mine. Numai videochat sa nu iasa  ;D ;D ;D Toata lumea poate vorbi despre orice.  
Claude are o minunatie de gradina. Numai frumuseti a strins.

penelopa

  =))  Si tu ai o gradina pe cinste, Anasstasia, chiar daca te duci din An in Paste la ea !

anasstasia

Chiar ca din an in paste ma duc.  :D

claude

Quote from: penelopa on January 03, 2012, 10:13:03 AM
Orbiti de afectiunea pentru roze  ;D,  "pacatosii" astia nu spun nimic de celelalte flori din grdina ta, Claude! ;)
Pai, frate,  la tine s-au strans toate florile din lume!!! +hypno ... ce irisi, ce crini de stepa, ce clematis albastru sub forma de clopotel, ce ...  +hypno +hypno
Hai, te roooog, fa si tu o gradina a ta unde sa ma benoclez,  nestingherita (in sensul ca, cineva s-ar putea sa-mi atraga atentia ca sunt off-topic  =))) la florile tale!!! +hug


Pene, multumesc  +hug. Sper sa reusesc sa-mi iau aparat foto in primavara asta si-atunci promit sa-mi fac si o gradina, cu amaratele alea de poze facute cu telefonul n-am indraznit  +ham.
Deocamdata se pare ca mi-a inchiriat Anastasia o parcela in gradina ei  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

penelopa

Pai, pana  atunci, sa-i facem gradina  Anasstasiei harcea-parcea! =))

anasstasia

Nu-i problema. E loc pentru toata lumea  +hug +hug +hug

gabriela jalba

Anasstasia,ti-am vazut gradina derulat albumul. Vad ca esti o impatimita a trandafirirlor. Am dedus asta din lista de plante pe care ti le doresti. La sectorul trandafiri nu am cum sa te ajut (nu ma pricep;ma topesc de dragul lor,dar chiar nu mai am timp sa-i invat). Daca sectorul plantelor pe care ti le doresti mai e de actualitate,in primavara as putea sa-ti dau ceva. Putem purta discutia si in PM ,sa nu deranjam vizitatorii. +hug
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

dancoman

Quote from: penelopa on January 03, 2012, 10:13:03 AM
Orbiti de afectiunea pentru roze  ;D,  "pacatosii" astia nu spun nimic de celelalte flori din grdina ta, Claude! ;)
Pai, frate,  la tine s-au strans toate florile din lume!!! +hypno ... ce irisi, ce crini de stepa, ce clematis albastru sub forma de clopotel, ce ...  +hypno +hypno
Hai, te roooog, fa si tu o gradina a ta unde sa ma benoclez,  nestingherita (in sensul ca, cineva s-ar putea sa-mi atraga atentia ca sunt off-topic  =))) la florile tale!!! +hug
Pene stii de ce nu am spus nimic ???? ???pentru ca pentru noi SINGUREle flori sunt ROZELE....restul????.... plante(verzituri eventual!!!!) =)) =)) =))(sper sa nu,,mananc omor,,....doar intelegi de gluma!!-au ba!!??) =))

penelopa

Dane, eu ştiu mai mult decât de .... "glumă" ;D
Chiar "la omor" nu te iau, dar un spin de roză ... undeva... cândva, tot ţi-i înfig  =))

trandafira

Am vazut in lista pe care ti-o doresti, trandafirul Jasmine. Eu il am de 2 ani, livrat de Coral, dar nu m-a uimit cu nimic. Crestere mica, peduncul firav si florile nu sunt de frumusetea si vigoarea celor din poza. Mi-a parut rau ca am ocupat locul cu el.Astept sa vad ce va face anul acesta, daca nu, il scot.

anasstasia

Multumesc pentru informatii. As fi curioasa sa vad si o paza cu Jasmine daca ai.

einsteinitza

Interesant, si eu astept o poza, fiindca la mine nu avea peduncul firav.
Nici crestere slaba. Poate e intr-o zona saraca, ar fi trebuit ingrasat?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro