Trandafiri neidentificati

Started by einsteinitza, December 02, 2011, 11:15:19 AM

Previous topic - Next topic

dancoman

Quote from: claude on March 29, 2012, 09:59:57 PM
  +hug  Multumesc, l-am gasit, e Guy Savoy   :-*   Eu am doi butasi pusi la prins din toamna, daca nu il ai, il vrei si, evident, se prind butasii  ;D, unul e al tau!
...multumesc mult,sa vad cum ma recompensez,apropo am vazut Zephirine D. la Mr. Bricolaje,dar imi pare scump la 42 ron,astept sa ,,intre la apa,, :D...astazi am fost si la Hornb. dar tot la pretul de mai sus sunt(insa superbi...Arabia,Pastella,Aquarell,Aphrodite,Elfe...etc)

claude

Stai tu linistit, ca mie mi-a adus postasul azi pe Zephirina!  ;) :D  Are juma' de metru, o gramada de frunze, acuma astept vremuri mai calde sa o instalez la locul ei
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

dancoman

Quote from: claude on March 29, 2012, 10:08:54 PM
Stai tu linistit, ca mie mi-a adus postasul azi pe Zephirina!  ;) :D  Are juma' de metru, o gramada de frunze, acuma astept vremuri mai calde sa o instalez la locul ei
eu astept ,,numai jumatate din postas,, =)) =))....oricum il comand de la sarb.

claude

si apropo de recompensat...stai iarasi linistit, ca de fapt ma recompensam eu pentru identificare  :D   Pe langa asta, cand spun ca iti dau ceva, iti dau pur si simplu, cu drag si nu astept nici o recompensa  ;)
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

dancoman

Quote from: claude on March 29, 2012, 11:03:20 PM
si apropo de recompensat...stai iarasi linistit, ca de fapt ma recompensam eu pentru identificare  :D   Pe langa asta, cand spun ca iti dau ceva, iti dau pur si simplu, cu drag si nu astept nici o recompensa  ;)
e, am zis si eu,doar nu te asteptai la ceva de la mine???ce sa-i fac,vremuri grele... =))(sper ca stii de gluma,caci nu gandesc precum am scris mai inainte! :D...)

claude

Stiu de gluma daaaaaaa :D  Si mai nou m-am invatat tupeista, asa ca cer, nu mai astept sa ofere omul   =))    da' de la tine nu cer ca am aflat ca mai ai doar niste radacini de trandafiri, ca i-ai dat pe toti, asa, de zgarcit ce esti   ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sannamaria

acest trandafir l-am vazut [ si pozat] anul trecut la cineva in gradina ,din pacate nu stie cine e  ???e parfumat si cam de 50 cm inalt sau nici atat ! aveti idee cum se numeste  ?

einsteinitza

E roz sau are o tenta movulie?
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

sannamaria

e mai mult mov ,dar bineinteles ca nu am putu sa-l pozez cum trebuie  +ham

claude

Oare nu-i Heidi Klum?  ???  Ca parca ala e micut si movuliu  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot


anasstasia

Exact a Heidi m-am gindit si eu. Sper sa putem face comparatie cit mai curind cu al meu  ;D

dancoman

 nu pare Heidi Klum,ce-am vazut eu era mult mai inchis...sunt prea putine date ca sa recunosti un trandafir,poate este mic de inaltime fiindca este tanar,nu ne spune Anna de cati ani il are,si cum l-a achizitionat(de unde)prietena ei,etc..

sannamaria

e in primul an de viata  ;D defapt l-am pozat in gradina unei doamne care altoieste trandafiri ,ea a primit de la cineva butasii asa ca na ...
dar nu pare a fi un trandafir de talie mare ,ca pe linga erau multe  alte soiuri tot de un an care erau de diferite inaltimi !
acum l-am luat si eu si sunt tare curioasa ce e  ::)

claude

E parfumat? Ca Heidi zice-se ca e!  ;D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot


dancoman

vinde trandafiri???...caci poate dorim si noi!:)

claude

Vinde...dar nu stie ce vinde  ;D adica numele  :D 
Daca bine stiu, are si Winchester Cathedral, Abraham Darby si nu mai stiu ce din Austini
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sannamaria

mai are Mary rose din englezesti ! plus multe altele mai mult TH  :)

flordel

Eu il am pe Heidi Klum, seamana bine la culoare, dar parca HK are mai multe petale, sau cel putin asa imi aduc eu aminte.

anasstasia

Pai vrem si noi. Ma intereseaza tot ce e englezesc...Cu ce pret ii vinde?

claude

Sper sa imi amintesc bine...12 lei parca...in ghiveci
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

sannamaria

12 lei la ghiveci ,dar nu trmite colete ,nu are site ! ea merge doar in piete !

dancoman

Quote from: sannamaria on April 08, 2012, 11:17:53 PM
12 lei la ghiveci ,dar nu trmite colete ,nu are site ! ea merge doar in piete !
..pai da,dar are ANNA site!!! :D...si mai are si aparat foto!!! :D...da'mai bine-ti scriu pe PM,caci pe urma ...apare ,,puhoiu',, =))

einsteinitza

www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro