Zephirine Drouhin

Started by einsteinitza, January 05, 2012, 01:41:35 PM

Previous topic - Next topic

Rux

Deja ,incep sa ma simt mai bine... Eu nu am mai mutat nimic de cel putin 3 ani ,ca urmare va trebui sa schimb numele gradinii mele. ;D
Va recomand insa  titlul  ei ,cu o sincera sinceritate  =)) sa muti 50 de trandafiri ... Mama !.. tu mai ai timp ,asa in general ...?

anasstasia

Vai de mine! Pai eu ma gandesc ca am 2 de mutat si ma apuca raul. Nici nu vreau sa ma gandesc la ce spui tu!

Carina

Ei, acum nu va ganditi ca ii mut de placere, ci de nevoie. Pur si simplu n-am stiut sa ma opresc la timp si am plantat prea multi trandafiri (daca am ajuns sa am 250 trandafiri pe 300 metri patrati va dati seama  :-\), asa ca acum trebuie sa mut o parte din ei ca sa nu se sufoce reciproc. Nu-i mut pe toti odata, cate 10 pe saptamana, asa ca de la sfarsitul lui octombrie pana in decembrie am ocupatie  =))
Vorba aia, unde nu-i cap ... vai de spinare  +ham

anasstasia

Eu te sfatuiesc sa-i muti in gradina mea.  ;D
Mama mea, chiar ca sunt multi pentru spatiul acela!

claude

Quote from: Carina on May 27, 2014, 08:57:00 AM
Pur si simplu n-am stiut sa ma opresc la timp si am plantat prea multi trandafiri

da, da, si de-aia te-ai oprit acum din cumparat, te-a busit intelepciunea  si pentru la toamna nu mai comanzi nimic, asa-i?  =)) =)) =))
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

claude

Quote from: anasstasia on May 27, 2014, 09:07:47 AM
Eu te sfatuiesc sa-i muti in gradina mea.  ;D

alta hamesita  =))   ti-au cedat vecinii teren?  =)) Eu zic sa-i mute la mine, ca eu si-asa am inceput sa ma obisnuiesc sa culeg fructele in livada cu fundul in ghimpii tufelor de trandafir asa ca ce mai conteaza sa inghesui cativa in plus  =))

De cand cu adictia asta pentru balarii parca incep sa fiu mai intelegatoare fata de drogati  ;D  :D
"I wish the sky would rain down roses" - George Elliot

anasstasia

Vizez curtea vecinului insa nu stiu cand va fi de vanzare. Mama ce huzur ar fi pe mine sa am si curtea aceea...inca 1500 mp  :o

einsteinitza

Carina, chiar ca ai de munca.... Dar macar ai unde sa ii muti! Ar fi fost pacat sa se piarda!

Anas, nu te uimi prea tare ca peste doi ani sigur si tu vei muta..destui! Poti fi convinsa de asta! :D neaparat fa rost de gradina vecinului ;) :D
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Pai unde sa-i mut??? Ca si daca vreau nu am unde. Ca daca aveam loc, mai cumparam altii. Sunt geana pe teritorul vecin, dar nici nu e scoasa la vanzare  :-\ Ce ar spune fostul proprietar?!? Mereu spunea sa nu mai cumpar maracini, iar maracinii sa ajunga in curtea lui  =))

einsteinitza

Pana la urma, vei renunta probabil la unii,c are nu vor face fata climei, sau soarelui, etc. In timp ai sa vezi ca sunt trandafiri care o duc de azi pe maine, altii care se simt ca acasa! Unii din trandafirii tai nu merg tinuti din' frezat' . Sufera si intimp arata ca niste aratari. Un trandafir de talie mare tinut ani de zile 'frezat' e o mare dezamagire! Nu acum, ci peste 8 - 10 ani nu va mai fi un spectacol ci o ciudatenie! Dar gradina va alege singura ce merge si ce nu!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro