Yolande D'Aragon

Started by einsteinitza, January 05, 2012, 01:51:43 PM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Un hibrid perpetual cu flori mari bogate, cu multe petale.
Parfum greu, de trandafir vechi, foarte patrunzator, se raspandeste departe.
Ramuri cam rigide, trebuie supravegheate si curbate, cand e in floare e o feerie, vesel si bogat.
E remontant si face si puzderie de macese destuld e mari, lunguiete, protocalii.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ale

ai numai trandafiri frumosi in gradina ta. nici nu stii  cati mi-am comandat si ce lista lunga am facut dupa ce ti-am vazut trandafiri si am citit cum ii descrii pe fiecare.
nu pot decat sa iti multumesc.

einsteinitza

Trebuie sa iei in considerare ca nu prea am descris un trandafir urat....
Ma bucur a ti-a folosit ce am scris.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

flordel


anasstasia

O alta minunatie. Superb! Pe acesta de unde l-ai luat? Daca ii mai stii ca ai atit de multi...

einsteinitza

De la Lens.
Ii stiu pe fieare , am inclusiv invoice-urile de comanda, am toate etichetele , din 2002.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

anasstasia

Ce frumos....si eu tin cont de toate micile detalii  +rsp

ale

da asa e.dar ai scris despre fiecare cum se comporta, cum creste apoi vazand si pozele de la tine din gradina (ne-ai facut cred ca pe multi nu doar pe mine) sa imi  doresc si eu acei trandafiri minunati mai noi sau mai vechi.  :)

einsteinitza

Da, fiindca la inceput ma incurcam in ei, dar acum ii stiu pe dinafara. Aveam liste, notate cu soiul, cu taieri, cu parfum, acum le am toate in minte, le stiu fiecare ramura.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ale

=flordel
Si nu ni-i arati si noua?



scuze cumva intrebarea era pentru mine?
daca e asa sper ca prin mai sa pot sa va arat cate o floare de la ce am cumparat in primavara  si in toamna cei mai multi.  :) va rog sa nu radeti dar nu prea am ce sa va arat  :(.  acum eu doar ma uit la ce trandafiri frumosi aveti voi .

einsteinitza

Cine sa rada? Doar toti am inceput asa! Eu ma bucur de minunatiile de trandafiri pe care ii umparati, se umplu gradinile de trandafiri de exceptie.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

gabriela jalba

E foarte frumos si mai e si puternic parfumat,dupa cum zici.Am sa caut si eu,ca sa-mi bucur si vecinii cu parfum!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=


einsteinitza

Asta e mai usor de integrat, ca se catara pe gard. ;;)
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro