Ce plante v-au inflorit in gradina?

Started by papusica, May 11, 2007, 08:57:13 PM

Previous topic - Next topic

Codruta

Lasa ca o sa ne doara si pe noi cand trece zapada de la tine ;)

ozimandias

Quote from: myky on February 28, 2009, 07:56:01 PM
e un inceput!
Da, e un inceput. Insa cred ca tot aici va fi si sfarsitul.... O sa postez la Ograda Zoo de ce... ::)

gabriela jalba

Cara si la mine e vreme rea si inca zapada....Ozi,daca numai astia or fi,dar te-au bucurat!!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

Quote from: myky on February 28, 2009, 08:00:41 PM
posteza si tu pervazul cu violete, sa ne doara si pe noi! :-* :-* :-*

io n-am nevoie sa moara si capra vecinului, vreau sa traiasca a mea!  :D

myky

Quote from: cara on February 28, 2009, 08:18:08 PM
Quote from: myky on February 28, 2009, 08:00:41 PM
posteza si tu pervazul cu violete, sa ne doara si pe noi! :-* :-* :-*

io n-am nevoie sa moara si capra vecinului, vreau sa traiasca a mea!  :D
deci, la toamna scoti crocusii din gradina, si ii pui in jardiniera, asa o sa ai si tu plante de primavara in acelasi timp cu noi.
te pup, si nici eu nu vreau sa moara vreo capra ( decat daca e raioasa ;D, nu de alta dar din motiv de epidemie) :D

cara

bre, rad io, rad, da' porcu-i mort in cotet!  >:(

sambata imi vine vecina acasa si io tre sa-i eliberez casa de cele 50 de ghivece/jadiniere cu flori. deci am pus-o!
speram sa stea macar pana la sfarsitul lui martie in italia... ::)
i-am tot zis la telefon ba ca aici e frig, ba ca se plimba ursul prin cartier, ba ca se anunta geruri, da' pe femeia asta vad ca nik n-o sperie. vrea musai acasa, da-mi-as palme! >:(

ce fac io cu florile pana da caldura sa le scot afara? ha?

ozimandias

Cara, situatia e grava...Spune-i ca au inceput sa aiba probleme astia cu avioanele, la aterizare... poate, poate...

Referitor la gradina:
In fiecare an ma uimeste aceasta imagine

myky

mutatul , ca mutatul, dar daca la tine zici ca e asa frig, o sa aiba un soc termic urat, inceraca sa le muti dupa ora 12, cand se mai incalzeste putin afara. :(

cara

io cred ca-i propun vecinei sa locuiasca la mine vreo luna. ii asigur cazare, masa, numa' sa lase florile acolo  ::)

myky


gabriela jalba

Cara,le duci la mansarda. Vadim e plecat...,ia in stapinire teritoriu.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

cara

si lumina de unde, bre?
si "mansandra" si camera lui vadim au cate doua ferestre. calculati cate ghivece incap si dati-mi solutii ce fac cu restul  :(

gabriela jalba

Chestia e ca-i timpul scurt. Fa in mansarda ca un fel de trepte,cea mai jos,la inaltimea pervazului,si mergi in sus spre interior( sau poti sa le pui si pe jos). Nu-ti fa problema de lumina pt ca le mai rotesti,cam la o saptamina,le duci pe cele de la fereastra mai in camera,si tot asa. Nu mai au mult de stat in casa;trece repede timpul.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

Nicol Caloian

Quote from: ozimandias on February 28, 2009, 08:48:13 PM
Cara, situatia e grava...Spune-i ca au inceput sa aiba probleme astia cu avioanele, la aterizare... poate, poate...

Referitor la gradina:
In fiecare an ma uimeste aceasta imagine


Un nou inceput! Normal ca e impresionant. Daca mi-e foarte dor de ceva, e mirosul de padure care se trezeste la viata amestecat cu cel de frunze mustind inca de apa zapezilor topite.

miha

Va trimit si eu primele semne de trezire la viata din gradina mea... a venit primavaraaaaaaa  :D


Fleurf

Nici-o floare nu mi se pare la fel de minunata ca cele pe care le vezi dupa o iarna intreaga. Sunt minunate miha! Crocusii sunt florile mele preferate!

ELA

si mie imi plac mult primele flori de primavara!.....daca ai si zambile motate si narcise pitice, atunci ma mut la tine in gradina(cu cortul) :)

Nicol Caloian

Miha, ce placere sa-ti asezi privirea pe florile asta! Au atata prospetime.

georgette

Si la mine se simte o usoara adiere de primavara...deocamdata doar aceste culori:alb,galben si crem..cei mov nici macar nu se zaresc bobocii!

miha

Quote from: ELA on March 01, 2009, 05:02:46 PM
si mie imi plac mult primele flori de primavara!.....daca ai si zambile motate si narcise pitice, atunci ma mut la tine in gradina(cu cortul) :)
Am de toate...te astept...  :D
Multumesc frumos...asa e... si mie mi se par astea cele mai frumoase flori...acum stau cu ochii in pamant in fiecare zi sa vad ce mai rasare...  :)

Codruta

La care zambile le spuneti motate?
Si eu sunt tot cu ochii in pamant si ma bucur sa vad ca apar lalele...fiind din cele "de rasa" aveam emotii. Au rasarit multe. Acum sa vad ce flori vor avea anul acesta.


Codruta

Am si eu, am si eu :) albastri. Dar la mine inca nu dau semne de floare. Au inflorit insa crocusii mov. imi place la nebunie combinatia de mov si galben. Daca as putea si sa-i aranjez intr-o anumita forma as fi si mai fericita.

miha

Nici la mine n-au inflorit, Codruta...sunt poze de anul trecut...le-am pus pentru exemplificare...  ;)

Codruta