Rosa Canina

Started by anasstasia, March 18, 2012, 11:42:38 PM

Previous topic - Next topic

geodezia

eu le zic macesi si vad ca sunt de mai multe feluri si pe acolo pe la noi .. anul trecut am depistat unul cu floarea mai mare si mai colorat e si ala mirosea dar era tot asa cu un rind de petale . nu asa de colorat ca cel din munti mai deschis dar mult mai mare floarea cam jumatate de palma asa . e asta coloratul nu cretea asa inalta ca rasura creste pitic pina la genunchi si rasfirat nu grupat

Claudiu

Quote from: geodezia on March 19, 2012, 02:41:27 PM
eu le zic macesi si vad ca sunt de mai multe feluri si pe acolo pe la noi .. anul trecut am depistat unul cu floarea mai mare si mai colorat e si ala mirosea dar era tot asa cu un rind de petale . nu asa de colorat ca cel din munti mai deschis dar mult mai mare floarea cam jumatate de palma asa . e asta coloratul nu cretea asa inalta ca rasura creste pitic pina la genunchi si rasfirat nu grupat

Claudiu

Quote from: geodezia on March 19, 2012, 02:41:27 PM
eu le zic macesi si vad ca sunt de mai multe feluri si pe acolo pe la noi .. anul trecut am depistat unul cu floarea mai mare si mai colorat e si ala mirosea dar era tot asa cu un rind de petale . nu asa de colorat ca cel din munti mai deschis dar mult mai mare floarea cam jumatate de palma asa . e asta coloratul nu cretea asa inalta ca rasura creste pitic pina la genunchi si rasfirat nu grupat

:D Inca o cautatoare de comori roze :-bd

floare cat juma de palma  +hypno o fi un fiul unuia dintr-o gradina ce s-a uitat mai mult la frumusetile patriei si s-a pierdut intr-o poveste cu una din ele?   ;D

Dane cred ca e cazul sa-ti pregatesti rucsacul, sa cureti camera foto, sa ungi memoriile, sa ascuti obiectivele si sa fii gata de actiune  =))

geodezia

sa stii ca la inceput cind l-am vazut asa m-am gindit zic ma asta o fi aruncat cineva la gunoi  vreo creaca si uite al naibi ca trai .. dar mergind pe cimp am gasit si in alte portiuni de padure aceasi roza .. asa ca .. .. sa vina primavara acum pozar am asa ca am sa pun poze si de la noi cu flora  spontana din zona mea

einsteinitza

Minunat, nici nu stii ce bine imi pare! +hug +hug
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro


einsteinitza

Nonsalant, rezistand oriunde, reusind sa suparvietuiasca si sa infloreasca. Nu-l tunde nimeni, nu-l ingrasa nimeni. Arcuire, eleganta, finete!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro