Busuiocul

Started by rodi, August 01, 2012, 11:38:26 AM

Previous topic - Next topic

einsteinitza

Pentru ca ai zis ca nu merita crescut, de-aia!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GElax

Mai bine-l creşti afară părerea mea.
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

Ionela

Acum chiar imi cumpar un ghiveci cu busuioc!
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GElax

Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

einsteinitza

Si cumpara niste mozzarela, cateva rosii uscate, un varf de ardei iute si o paine neagra aburinda!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GElax

Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

einsteinitza

Amu ni ,era pe bune!  :-bd ca eu mor dupa rosii uscate oe paine cu busuioc si un strop de ulei de masline!
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GElax

Iar mie îmi place brânza cu muucegai,pe bune! Măă,mai bine mai încerc cu busuiocu-n casă,poate că reuşesc. Mai ales că merge cu mozzarella pe pizza şi cu brânza albastră cu mucegai! :P +hypno
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

sicamin

Eu busuiocul l-am pus sa fac rasaduri pentru in gradina ,nu il voi tine in casa ,cand am ditamai gradina. +dns Anul trecut am avu busuioc proaspat pana a dat bruma.Semintele se scuturase si au rasarit din nou.
GELax au iesit de 2 feluri ca am pus seminte de 2 feluri. :-bd

Ionela

Quote from: einsteinitza on February 12, 2013, 02:18:16 PM
Si cumpara niste mozzarela, cateva rosii uscate, un varf de ardei iute si o paine neagra aburinda!

Bine zici!  :yrk
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GElax

Şi pâine cu ovăz,orez,neagră,graham orice fel de pâine,până şi banala pâine albă!
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

einsteinitza

Paine cu orez chiar nu am mancat! +hypno
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

Ionela

Pana una alta, eu beau ceai de busuioc.
"We're not broken, just bent and we can learn to love again!"

http://www.youtube.com/watch?v=mEXCzgpWLm8

GElax

Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

GElax

Quote from: sicamin on February 12, 2013, 04:29:20 PM
Eu busuiocul l-am pus sa fac rasaduri pentru in gradina ,nu il voi tine in casa ,cand am ditamai gradina. +dns Anul trecut am avu busuioc proaspat pana a dat bruma.Semintele se scuturase si au rasarit din nou.
GELax au iesit de 2 feluri ca am pus seminte de 2 feluri. :-bd

Mie îmi place ăla roşu!
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

trandafira

Quote from: GElax on February 14, 2013, 11:02:04 AM
Şi cum e?

Decat s-o tot lalai cu propozitii de trei cuvinte - si alea formate din cate-o vocala sau o vocala si o consoana- mai bine ai posta niste imagini cu plantele tale sau whatever!!!
Acesta este un forum de plante nu forum pt conversatii cu 2-3 cuvinte scrise si acelea cu semnul intrebarii la final.

GElax

Păi asta vreau să fac,dar nu ştiu cum,şi nu am baterie în cameră,o so conving pă maică-mea să bage baterii.
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

trandafira

Quote from: GElax on February 14, 2013, 01:44:00 PM
Păi asta vreau să fac,dar nu ştiu cum,şi nu am baterie în cameră,o so conving pă maică-mea să bage baterii.

Gelax esti minor? Intreb pt ca  faci referiri la mama ta.  Daca esti trecut de 16 ani, poti sa pui singur bateriile pentru ca ai invatat deja la fizica cum sta treaba cu anodul si catodul. Dupa ce pui bateriile si  faci pozele te invat eu cum sa pui si pozele pe forum.

GElax

Şi ce-i că-s minor,eu pot să pun baterii,dar nu am,aaa..bingo,mai am eu ceva bani.
Am 12 ani. Şi strâng bani. Nu înţeleg ce are că-s minor,îmi plac plantele! Şi,ceva,da,o să pun poze cândva. Pe bune,cât costă un pachet de baterii,că am uitat,şi de amu gata,gata cu OFF-TOPICUL pe care îl fac eu!
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

trandafira

Quote from: GElax on February 14, 2013, 02:02:32 PM
Şi ce-i că-s minor,eu pot să pun baterii,dar nu am,aaa..bingo,mai am eu ceva bani.
Am 12 ani. Şi strâng bani. Nu înţeleg ce are că-s minor,îmi plac plantele! Şi,ceva,da,o să pun poze cândva. Pe bune,cât costă un pachet de baterii,că am uitat,şi de amu gata,gata cu OFF-TOPICUL pe care îl fac eu!

Nu e absolut nimic ca esti minor. Chiar este laudabil +apl +apl Toate doamnele de pe forum te vor ajuta cu drag sa intri in tainele cresterii si ingrijirii plantelor.
Bravo tie ca ai asemenea preocupari.

einsteinitza

Daca esti minor e o problema, fiindca nu ai voie pe forum! Deci, ai scris aiurea cand ai bifat varsta la inscriere?
Laudabila preocupare, insa te rog din nou sa scrii corect, sa nu pocesti cuvintele, sa postezi lucruri cu sens.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

GElax

Mersi,dar trebuie să mai învăţ,copii mă consideră ciudat că îmi plac plantele şi că-s băiat,pe bune că nu am baterii,o să iau,o să fac poze,şi dacă mă ajutaţi...
Acum,gata cu off-topicul. SĂ ştiţi că şi maică-mea a pus mai demult busuioc în ghiveci,dar mie îmi place afară. Acuma am pus seminţe de rodie,mi-au ieşit...fac şi io experienţe,am şi Litchi din sămânţă.

Acuma gata cu OFF-TOPICUL. Nu mai voi scrie numai dacă e legat de busuioc (titlul topicului). Şi ce-i că-s minor? Că eu vreau să discut cu cineva despre plante,şi înafară dee voi,nu am pe nimeni altul!!1
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

trandafira

Lasa-i in pace pe copiii care rad si tu vezi-ti de calea ta. Experimenteaza decat sa pierzi timpul aiurea. Dar vezi ca daca ai declarat alta varsta la inscriere pe forum, poti sa ai probleme .

GElax

Gata cu Off-Topicul. trandafiria,vezio că discutăm pe privat.
Viaţa fără un nimic ar fi un nimic şi nici nimicul nu ar mai fi.

trandafira

Quote from: GElax on February 14, 2013, 02:23:55 PM
Gata cu Off-Topicul. trandafiria,vezio că discutăm pe privat.

Unde esti tu Claude, Doamne, ca doar tu imi spuneai Trandafiria!!! =)) =)) =))