Hibiscus

Started by gabriela jalba, February 19, 2007, 08:05:33 AM

Previous topic - Next topic

Codruta

 :D greu e cand sunt mai multe posibilitati si cand nu ai mai multi lastari ca sa incerci sa vezi care varianta e mai buna.

Marmoset

Quote from: Codruta on April 02, 2009, 09:35:33 PM
:D greu e cand sunt mai multe posibilitati si cand nu ai mai multi lastari ca sa incerci sa vezi care varianta e mai buna.

Nu gasesc mutritza aia care se scarpina in crestet, a dilema...  ::)

larisa

Cara ,daca ai mai multi butasi ,si nu i-ai promis altcuiva ,sigur ca vreau ,dar numai daca ai in plus

ani

Irina, pune apa doar sa acopere fundul paharului si adaugi doar cand nu mai este. Atunci pastila este umeda suficient.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

cara

Quote from: larisa on April 03, 2009, 08:13:57 AM
Cara ,daca ai mai multi butasi ,si nu i-ai promis altcuiva ,sigur ca vreau ,dar numai daca ai in plus

pot sa trimit azi?

larisa

Sigur Scumpa mea .mai ai adresa?sau ti-o trimit pe mp?

cara

daca stai tot in pascani pe strada prescolarilor  ;), o am   :D

larisa

 :D :D :D Tot acolo stau scumpo ,ca nu am mai crescut intre timp,doar pe latime :D :D

cara

sa fii sanatoasa in aceeasi casa!  ;D

ti-am trimis deja coletul. luni sa mergi sa intrebi de el chiar daca nu primesti aviz, ca sa nu stea prea mult in cutie.

Marmoset

Quote from: ani on April 03, 2009, 08:25:40 AM
Irina, pune apa doar sa acopere fundul paharului si adaugi doar cand nu mai este. Atunci pastila este umeda suficient.

Sarut mana, m-am conformat!  :) :-*

larisa

Si eu la fel ,sarumina ,dar eu ce sa-ti dau la schimb?Un bulb de Eucomis merge ? e de gradina ,ca tot vad ca lucrezi la greu,in gradina

cara

draga mea, nu-mi trimite nimic ca nu mai am unde sa pun.

daca vreodata o sa vad ceva la tine si-o sa salivez, strig  ;D

larisa

Numai sa nu uiti :D :D :D

IULIA

pt wk:


sa aveti zile frumoase. :D

opiadc


           Multumim! :-*
     Cu siguranta mie mi-ai inseninat ziua! :D :D :D :D

Nicol Caloian

Iulia, chiar o sa am un we frumos ca si hibiul tau!

simonaelena

Hai sa va arat hibi cumparat din Baumax:
http://s229.photobucket.com/albums/ee28/simonaelena/th_hibiscus006.jpg
http://s229.photobucket.com/albums/ee28/simonaelena/th_hibiscus005.jpg

din pacate imaginile sunt proaste, pentru ca am o camera de toata cacaua si talent fotografic ciu-ciu, dar sper sa va dati seama cum arata minunatia asta si de ce nu am plecat fara el din magazin

opiadc


           Da, eu te inteleg! :D :D :D :D Din plin!
       Sa-ti traiasca! :-* :-*

Francesca

Simona, hibi ala e foarte frumos.Sa te bucuri de el , sa fie plin de flori.E clar ca nu ai putut rezista la asa frumusete.Merita banutii.

simonaelena

Multumesc pentru intelegere, fetelor!  :D
Imaginati-va ca sotul a facut greseala sa ma roage sa-i cumpar o foarfeca pentru crengi si mi-a dat motiv sa merg acolo.
Saracul, cand m-a vazut intrand pe usa cu foarfeca intr-o mana si planta in cealalta, a facut  :o si a spus: inteleg, iar n-ai putut sa pleci de langa el..... ???

Francesca

Eu chiar inteleg ca nici eu nu as fi rezistat sa plec acasa fara sa il cumpar.Deci , sa-l stapinesti sanatoasa si daca mai vezi asa ceva poate ne dai de stire sa cumparam si noi. :-*

Codruta

Nu am vrut sa spun nimic pana acum ca sa nu vorbesc despre pasarea de pe gard ;D Hibi de la Gabi Jalba a facut doi boboci. Asteptam sa se deschida prima floare ca sa ma laud ca am reusit si eu dar ieri am gasit bobocul (care era aproape gata sa se deschida) cazut pe jos :'( Va avea si al doilea aceeasi soarta? ???

Nicol Caloian

Gabiiiiii! puiul de hibi rosu simplu, pe care mi l-ai adus asta toamna la Slanic are bobocel!  :D

Codruta

Quote from: Nicol Caloian on April 04, 2009, 05:42:38 PM
Gabiiiiii! puiul de hibi rosu simplu, pe care mi l-ai adus asta toamna la Slanic are bobocel!  :D

Uite Gabi cum dupa una rea vine una buna ;)

Nicol Caloian

Codruta, daca ai sti cum il astept, ca pe un cires copt!